Skocz do zawartości

Monitor 120/144/240?


Recommended Posts

Witam, chciałbym kupić 2 monitor, w końcu. Bo zabieram się za to od 3 miesięcy. W pracy również używam dwóch i zacząłem się do tego przyzwyczajać.

 

Ogólnie nie za bardzo pamiętam jak się ma odświeżanie do wydajności komputera. Dlatego obstawiam, że 240 będzie za drogi nie da rady z moim GTX 1060.

 

Obecnie posiadam poczciwy LG M2382 przy czym to jest bardziej telewizor niż monitor... :D Dlatego nie musimy się martwić o kolory?

 

Potrzebowałbym monitor do gier w granicach 1000-1500 zł. Przy czym im mniej tym lepiej, cebula for life ;)

Szczerze na monitorach się nie znam, dlatego stawiam jedyny wymóg 144hz.

I jeżeli się da, żeby nie był wielką kolubryną? Bo muszę zmieścić go na biurku, a wielkiej rezerwy miejsca nie mam.

 

Czytałem artykuł na Pc World i ten monitor mnie zastanawiał: AOC G2590PX. Mój kuzyn kupił sobie z tej półki cenowej BenQ Zowie XL2430, różnica między nimi jest 100 zł.

 

Jak by ktoś mógł mniej więcej rozpisać różnicy po krótcy między TN, a starym IPS był bym wdzięczny.

Przejrzałem tematy i jestem świadom, że jak nie będę miał 144 fps w grze to nie wykorzystam w pełni monitora, ale i tak będzie lepiej niż ze stałymi 60.

 

A sprzęt:

I7 8700k - Fabryczne takty

GTX 1060 JS@SJS po OC

RAM 16GB 3200 DDR4

Obecny monitor LG M2382

 

Nie wiem co jeszcze wpisać?

Pytanie roku, żeby monitory były na jednakowej wysokości? :D


Chociaż myślałem, czy nie dołożyć do monitora z g-sync: aoc G2460PG

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...