Skocz do zawartości

Problem z klawiaturą w BIOSIE Aorus X370 Gaming 5


Recommended Posts

Witam!
Jakiś czas temu kupiłem płytę Gigabyte X370 Aorus Gaming 5 - była z BIOSem F8 z 2017 roku - więc postanowiłem go updatować do F23d pod Ryzena 2700X. Do updatu użyłem procesora A6 9500 - na płycie były kości Hyperx 2400 2x16 (Dual Rank) - kompatybilne zarówno z 9500 jak i Ryzenem. Docelowo takie zostaną, bo zestaw ma nie wychodzić poza specyfikację (OC mnie nie interesuje). Teraz problem - już przy Biosie F8 zauważyłem, że różnie czasem po 5 sekundach, czasem po 20, czasem po 2 minutach od wejścia do Biosu następuje zawis klawiatury (podświetlana klawiatura z Biedronki na USB). Najpierw myślałem, że wisi cały Bios - ale zauważyłem, że zmienia się godzina, podpiąłem mysz (też na USB) i nie wieszała się. Po updacie BIOSu, który przebiegł bez problemów nadal występował zawis klawiatury. Nie wiem o co chodzi i martwi mnie to, czy płyta jest uszkodzona, czy może po prostu podpinałem klawiaturę pod złe porty USB (może być tak, że część portów np. nie chodzi prawidłowo pod Biosem, jeżeli np. klawiatura ma podświetlenie i być może pobiera więcej prądu?). Czasem wyjęcie i włożenie klawiatury w Biosie pomagało ale nie chcę aby podobna sytuacja powtórzyła się w Windowsie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/kwasny.gif więc wolę wyłapać potencjalny problem jeszcze przed instalacją docelowego procka i stawianiem całego systemu. Pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim? Oczywiście wykonałem kilka prób - prawie za każdym razem był zawis klawiatury po różnym czasie. Klawiatura podpięta do innego PCta nie zawiesiła się w Windowsie. Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc! 

Edytowane przez zbyszekswce
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...