Skocz do zawartości

Dysk USB . System przestał go widzieć


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.
Mam wielki problem z którym nie mogę sobie poradzić i szukam na tym forum wszelkich sugestii i pomocy.
Trzy dni temu, podczas kopiowania plików z dysku USB bezpośrednio na pendive, "wywaliło korki" a że w swoim laptopie nie

mam już baterii, więc ... wszystko zgasło.
Włączyłem komputer. Nic. Ciemny ekran. W końcu przy kolejnej próbie, system "Windows 7" podjął funkcje naprawcze.
System odpalił. Podpiąłem więc dysk USB, ten, który podpięty był do komputera. Jest to Maxtor 4TB.
Rozległ się charakterystyczny dzwięk i na tym sie skończyło.
System dysku nie zobaczył !
Wszedłem w panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/magazyn/zarządzanie dyskami
Nic... dysku nie widać.
Uruchomiłem więc menedżerea urządzeń i wtedy w zakładce "stacje dysków" zobaczyłem: Seagate M3 Portable USB DEvice z

adnotacją, to urządzenie działa poprawnie.
Pragnę zaznaczyć, że dysk pracuje cicho, żadnych zgrzytów etc. więc nie sądzę, że jest fizycznie uszkodzony.
Nie wiedząc, co zrobić oddałem go do serwisu, gdzie ponoć ponad 20h był skanowany itd. Niestety nie poradzono sobie ...

Panowie, bardzo proszę o pomoc ! Jest tam ok 3TB bardzo ważnych dla mnie plików, które gromadziłem ok. 17 lat.
Prawdę mówiąc, wiem, że zabrzmi to głupio, ale płakać mi się już chcę, jak pomyślę o tym wszystkim....

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Marek

Link to post
Share on other sites

Rozbierz obudowę i pododłącz dysk bezpośrednio pod sata w pc, odpal minitool daj skan szybki, aby odnalazł partycję. Zaznacz je, zobacz czy są pliki, jak są to daj żeby odzyskał i masz...

 

No chyba że to nie jest 1 dysk hdd w tej obudowie USB, lub serwis coś zepsuł...

 

Pamiętaj aby nie ruszać hdd jak będzie pracować ( najlepiej podepnij pod PC jak masz, aby z zasilacza dać mu prąd )

 

Link to post
Share on other sites

Rozbierz obudowę i pododłącz dysk bezpośrednio pod sata w pc, odpal minitool daj skan szybki, aby odnalazł partycję. Zaznacz je, zobacz czy są pliki, jak są to daj żeby odzyskał i masz... No chyba że to nie jest 1 dysk hdd w tej obudowie USB, lub serwis coś zepsuł... Pamiętaj aby nie ruszać hdd jak będzie pracować ( najlepiej podepnij pod PC jak masz, aby z zasilacza dać mu prąd )

Dzięki... nie mam PC. A tego typu działania, przekraczają niestety moja wiedzę i umiejętności...

Link to post
Share on other sites

A montuje ci go w ogóle? Daj screena z zarządzania dyskami.

Hmmm...

W jakiś sposób montuje, bo po jakimś czasie, przy wejściu "do bezpiecznego usuwania" jest on widoczny...  "wysuń M3 portable"

to własnie ten dysk

Edytowane przez pteris3
Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem z 500GB przez USB od WD. Systemy (Win7 i Ubuntu) nie widzą partycji. Windows widzi dysk (urządzenie), jako niezainicjowane i bez rozmiaru dysku. Podobno gdy system widzi rozmiar to da się odzyskać dane w domowych warunkach. Próbowałem różnych programów, polecanych w necie (nazw już nie pamiętam), ale żaden nic nie wskórał. Dojrzewam do przeprowadzenia inicjalizacji a po niej do odzyskania surowych danych. W teorii powinno to zadziałać, bo dane z uszkodzonego systemu zapisu powinny w sporej większości przeżyć inicjalizację...

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem z 500GB przez USB od WD. Systemy (Win7 i Ubuntu) nie widzą partycji. Windows widzi dysk (urządzenie), jako niezainicjowane i bez rozmiaru dysku. Podobno gdy system widzi rozmiar to da się odzyskać dane w domowych warunkach. Próbowałem różnych programów, polecanych w necie (nazw już nie pamiętam), ale żaden nic nie wskórał. Dojrzewam do przeprowadzenia inicjalizacji a po niej do odzyskania surowych danych. W teorii powinno to zadziałać, bo dane z uszkodzonego systemu zapisu powinny w sporej większości przeżyć inicjalizację...

 

Dzięki...

Niestety, sam sobie nie poradzę ....

Link to post
Share on other sites

Jak to wygląda fizycznie, da się to rozebrać ? 
Masz jakiegoś bardziej ogarniętego znajomego w tych sprawach? 
tzn rozkręcić, podpiąć pod SATA i zasilanie, odpalić program i zobaczyć czy coś widać?  

Serwisant powinien to zrobić, no bo jak skanować inaczej, ale kto go tam wie... 

Link to post
Share on other sites

Jak to wygląda fizycznie, da się to rozebrać ? 

Masz jakiegoś bardziej ogarniętego znajomego w tych sprawach? 

tzn rozkręcić, podpiąć pod SATA i zasilanie, odpalić program i zobaczyć czy coś widać?  

 

Serwisant powinien to zrobić, no bo jak skanować inaczej, ale kto go tam wie... 

Niestety, nie mam takich znajomych ....

Link to post
Share on other sites

No to jesteś trochę głęboko, spróbuj innego "serwisanta", skoro sam się nie podejmiesz i nie masz znajomych (obeznanych). 


Ps. Jakie miasto ? Bo jak moje, to mógłbym spróbować zobaczyć jak na serio ważne dane, ale bez żadnych gwarancji, skoro "serwisant" się poddał... 


ewentualnie firmy do odzyskiwania danych, ale tam za 3TB to sumka cię wyjdzie 4 cyfrowa, jak masz szczęście. 

Link to post
Share on other sites

No to jesteś trochę głęboko, spróbuj innego "serwisanta", skoro sam się nie podejmiesz i nie masz znajomych (obeznanych). 

Ps. Jakie miasto ? Bo jak moje, to mógłbym spróbować zobaczyć jak na serio ważne dane, ale bez żadnych gwarancji, skoro "serwisant" się poddał... 

ewentualnie firmy do odzyskiwania danych, ale tam za 3TB to sumka cię wyjdzie 4 cyfrowa, jak masz szczęście. 

Mieszkam w Krzeszowicach k. Krakowa

Link to post
Share on other sites

Ja z Krakowa, pracuję w centrum, zwykle kończę o 14.30 więc jak masz sposobność podjechać do centrum po 14.30, to mógłbym na niego zerknąć ( oczywiście obudowę USB rozwalę jeśli nie da się jej rozkręcić lub rozdzielić bez rozwalania ) Ale wolałbym abyś wrzucił zdjęcia tego dysku przed, żeby się nie okazało że to co innego niż myślę... Ps. Pamiętasz ile miałaś tam danych ? Bo muszę wiedzieć czy potrzebuję kupić HDD aby je na niego zrzucić, czy starczy mi to co mam ( bo zewnętrzne hdd mam max 1TB )

Choć z drugiej strony, wpierw muszę zobaczę czy się da z niego coś odzyskać, najwyżej dostaniesz dane w kawałkach po 1TB...

Link to post
Share on other sites

Ja z Krakowa, pracuję w centrum, zwykle kończę o 14.30 więc jak masz sposobność podjechać do centrum po 14.30, to mógłbym na niego zerknąć ( oczywiście obudowę USB rozwalę jeśli nie da się jej rozkręcić lub rozdzielić bez rozwalania ) Ale wolałbym abyś wrzucił zdjęcia tego dysku przed, żeby się nie okazało że to co innego niż myślę... Ps. Pamiętasz ile miałaś tam danych ? Bo muszę wiedzieć czy potrzebuję kupić HDD aby je na niego zrzucić, czy starczy mi to co mam ( bo zewnętrzne hdd mam max 1TB )

Choć z drugiej strony, wpierw muszę zobaczę czy się da z niego coś odzyskać, najwyżej dostaniesz dane w kawałkach po 1TB..

Na razie dzięki... ktoś mi polecił swojego znajomego informatyka i dzisiaj zawiozłem mu dysk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...