Skocz do zawartości

i5 2400 + gtx 1060 3 gb lub gtx 970


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam i5 2400 zamierzam kupić nową grafikę aktualnie mam r9 270. Pytanie takie czy ta i5 będzie mocno ograniczać wymienione karty ? 

 

Bo z tego co wiem jest on porównywalny z g4560 a w nowych grach lepszy z racji pełnych rdzeni 4, również z tego co poszukałem w sieci duzo ludzi łączy pentaka z 1060.

Edytowane przez pietro1988
Link to post
Share on other sites

brałbym 1060 3gb, ztego względu że nowsza, nawet używki są wciąż na gwarancji, gtx970 na gw cieżko znaleźć obecnie, a swoje kosztuje, co do tego, że porównują g4560 do i5 2400, może i fps podobny (średni) ale jego stabilność w grach procesorowych (bf1, wd2) na tym pentaku woła o pomstę do nieba. Kumpel ma i3 6100 (z 10% szybszy od tego pentiuma) w Battlefield 1 tragedia na mapach 64 osobowych, szczególnie jak się trochę więcej dzieje na ekranie - a pentak jest jeszcze wolniejszy

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obie karty to rozsądne maksimum do tego procesora. Spokojnie można je z nim sparować nie bojąc się, że będą leżały odłogiem. Podobnie jak k0chan twierdzę, że jeżeli o mówimy o kartach w tej samej kwocie to zdecydowanie lepiej brać 1060 3gb, no chyba, że trafisz jakąś okazję cenową na 970'tkę z gwarancją to nie widzę przeciwwskazań, bo to właściwie identyczne wydajnościowo karty - na plus za 1060 działa to, że jest nowsza i co za tym idzie można się dłuższego wsparcia spodziewać, powinna tez łykać mniej prądu. 970 ma niby odrobinę więcej vramu, ale dla mnie te 500 mega to pomijalna różnica. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...