Skocz do zawartości

Spadki fps w grach po formacie systemu


Recommended Posts

Witam wszystkich,

posiadam dość leciwy już komputer (specyfikacja)

- procesor: i5-650

- karta graficzna: Sapphire Dual-X R9 270X OC

- płyta główna: GA H55M-S2H

- dyski : Adata 128GB SSD, WD Blue 1TB, Seagate Barracuda 500GB

- ram (ilość) 8GB (Pamięć GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/4G) x2)

- rodzaj systemu operacyjnego: Windows 10 pro

- rozdzielczość: CS (1024x768) Fortnite (1600x900)

 

Ostatnio dokonałem pewnych zakupów do komputera: zwiększyłem ilość RAM z 4gb na 8gb, dołożyłem 2 dyski: Adata 128gb SSD (obecnie systemowy) oraz WD Blue 1TB HDD. Przy tej okazji sformatowałem komputer, nałożyłem pastę termoprzewodzącą na procesor. Ku mojemu zdziwieniu zamiast poprawy fpsów w grach, nastąpił ich spadek. Nie mam pojęcia co jest tego przyczyną. Instalowałem najnowszy jak i starszy sterownik do karty graficznej, lecz nic to nie dało. Nie byłem w stanie znaleźć sterowników do chipsetu płyty głównej na mój aktualny windows (płyta główna nie jest już supportowana?). Problem w tym, że gry pracowały stabilniej przed formatem, a również miałem Windowsa 10. W Csie spadają fpsy do 35, a Fortnite lagował dużo mniej przed formatem. Gdzie można doszukać się problemu? Proszę was o pomoc. Czy nowy sprzęt może w jakikolwiek ograniczać płynność gier?

Edytowane przez Wierzbis
Link to post
Share on other sites

Brak sterownika do płyty głównej może być powodem Twoich problemów. Często korzystam z tej strony jak nie mogę znaleźć sterowników na stronach producentów http://www.driverscape.com/manufacturers/gigabyte/laptops-desktops/h55m-s2h/2115

Druga opcja to czy przy wymianie pasty dobrze docisnąłeś cooler bo możliwe że któraś nóżka nie złapała i proc wpada w throttling od temperatury.

Link to post
Share on other sites

Brak sterownika do płyty głównej może być powodem Twoich problemów. Często korzystam z tej strony jak nie mogę znaleźć sterowników na stronach producentów http://www.driverscape.com/manufacturers/gigabyte/laptops-desktops/h55m-s2h/2115

Druga opcja to czy przy wymianie pasty dobrze docisnąłeś cooler bo możliwe że któraś nóżka nie złapała i proc wpada w throttling od temperatury.

 

Jeżeli chodzi o program to wykrył on 23 istotnych sterowników do zainstalowania/aktualizacji, lecz w ogóle nie może ich ściągnąć (0B/s, download error). Przy wymianie pasty złamała mi się jedna z części tej plastikowej "kotwy" i chyba już nie chwyta ta część.

 

Na tej stronie sterowniki są do Windowsa7 x64, więc raczej nie będą dobrze działać na nowszym systemie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Przy wymianie pasty złamała mi się jedna z części tej plastikowej "kotwy" i chyba już nie chwyta ta część.

Rozwiązanie zagadki. Wymień chłodzenie zanim spalisz procesor. Żadnych gier póki co nie odpalaj,

 

 

Na tej stronie sterowniki są do Windowsa7 x64, więc raczej nie będą dobrze działać na nowszym systemie?

Zgadza się, Win 10 na taki sprzęt to lekkie przegięcie

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...