Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam 2 karty graficzne Nvidia GeForce 1080ti na sli. Płyta główna MSI X299 XPOWER GAMING AC.

I teraz pytanie: Czy, jeśli dodam kolejne 2 karty (gdyż potrzebuję aż takiej mocy. :-/ Niestety), to czy będę mógł je połączyć takim oto mostkiem od MSI https://www.msi.com/Graphics-card/4WAY-SLI-BRIDGE-KIT/Specification czy będę musiał szukać innego. A jeśli nie jest to możliwe prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego mostka sli 4-way. Dobrze by było gdyby miał LEDy i temu podobne, gdyż, jak się już pewnie domyśliliście, mam kompa głównie pod gaming, i przydało by się żeby dobrze wyglądał :-D

 

Z góry dziękuję za pomoc ;-)

Link to post
Share on other sites

Wsparcie SLI dla kart z serii 10 kończy sie na 2-way. Więc nawet, jak ci się uda, to będziesz musiał przy każdej grze ręcznie edytować profile SLI żeby działało. Moim zdaniem gra nie warta świeczki. 

 

łosz kurcze. a te edytowanie to jakieś skomplikowane, czy tak w 30 min się ogarnie?

Link to post
Share on other sites

Zależy, czy ktoś wcześniej rozkmini, czy nie. No i nikt ci nie da pewności, że przy każdej grze się w ogóle da, a jeżeli się da, to czy w ogóle będą jakieś zyski na wydajności w stosunku do dwóch kart (przy których też bywa różnie przecież).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy, czy ktoś wcześniej rozkmini, czy nie. No i nikt ci nie da pewności, że przy każdej grze się w ogóle da, a jeżeli się da, to czy w ogóle będą jakieś zyski na wydajności w stosunku do dwóch kart (przy których też bywa różnie przecież).

niby jo, ale ja to potrzebuję m.in do grania, również do innych celów

jeśli chodzi o  to czy się da, to o to się bym nie martwił, sprawdziłem że jest wsparcie dla SLI. A jak 2-way chodziło, to 4-way też będzie. Chyba.

 

No to ostatnia rzecz: czy ja to 4-way SLI które dałem w linku w ogóle tam wpasuję, i czy jak nie jest typowo od Nvidi tylko od MSI, to czy to pójdzie?

Link to post
Share on other sites

Tam w linku z opisem mostka pisze że jest kompatybilny z niektórymi modelami płyt głównych ale z chipsetem X99, podejrzewam że chodzi tu o rozstaw slotów PCI Express X16.

Jeśli  jest się na czasie można kupić mostek w sklepie internetowym, gdy zakupy zrobiła osoba fizyczna  ma się 14 dni od daty dostawy na testowanie z ewentualną możliwością zwrotu, oczywiście dotyczy to produktów nowych zakupionych na terenie państw w UE.

Chyba że jakiś prywatny sprzedawca udziela podobnego prawa do zwrotu.

A pro po pomysłów CF/SLI do gier:

http://overclock.pl/forum/threads/9950-multi-GPU-czyli-CrossFire-oraz-SLI-dla-zielonych-i-nie-tylko

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...