Skocz do zawartości

Monitor do Xbox One X


Recommended Posts

Witam.Potrzebny monitor do Xboxa One X,nie wiem na co patrzeć.Powinien mieć 2xHDMI gdyż będzie również używany do PC a nie chce mi się kabli przekładać.Wielkość to minimum 27',musi być 4K i z tego co czytałem to żeby miał FreeSync,o HDR nie piszę gdyż za monitor chciałbym dać w okolicach 1500zł a z HDR to startują od 3000zł.Fajnie byłoby gdyby posiadał jakieś głośniki wbudowane.Obecny AOC ma matrycę IPS i pasuje mi ta matryca.

Link to post
Share on other sites

Dziś czytałem newsa że Microsoft ogłosił dodanie obsługi ekranów 120 Hz dla Xbox One ( sam mam ekran 144 Hz i bardzo sobie chwalę w dynamicznych grach). Pytanie w ilu tytułach konsola da radę wyciągnąć te 120 klatek/s by mieć płynność na ekranach z odświeżaniem 120 Hz, choć fakt jest przecież od tego jeszcze Free Sync.

Co do 4 k moim zdaniem za wcześnie, na dziś GTX 1080 Ti w nowych tytułach w najwyższych ustawieniach ledwo daje rady wyświetlić 60 fps. Niedługo wejdzie nowa generacja kart od nVidia więc jest szansa że lepiej będą się sprawdzać na ekranach 4 k 144Hz.

 

Trzeba też pamiętać że mając monitor z Free Sync nie uruchomi się go na karcie nVidia więc zacinki/rwania będą się pojawiały na obrazie w grach, chyba że monitor  będzie miał swoją autorską elektronikę przeciw działając niechcianym zjawiskom podczas grania.

Zaś  obecnie topowy model karty graficznej obsługujący Free Sync od AMD  w rozdzielczości  1920x1080 da radę wyświetlić 140 klatek/s, ale w 2560x1440 jak sam się przekonałem trzeba zejść nieco z ustawieniami w najnowszych grach by utrzymać 140 fps.

HDR z tego co wiem na obecnych monitorach to tylko ma zachęcić do zakupu, jednak mało się mówi że większość ekranów mają za mały poziom jasności by ogarnąć HDR na jako takim poziomie.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...