Skocz do zawartości

grafika do GA-M52L-S3P


Recommended Posts

Witam,

Chciałem zmienić kartę graficzną w moim leciwym komputerze. Obecnie mam NVIDIA GeForce 9500 GT.

Konfiguracja komputera:

płyta GA-M52L-S3P

procesor AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz

ram 6 GB 

zasilacz 400 W (wiem trzeba bedzie wymienić po zmianie grafiki)

Domyślam sie, że cudów z tego sprzętu nie wycisne ale żeby chociaż dało sie pograć od czasu do czasu w WOT-a na minimalnych wymaganiach :P

Wiec Panowie co polecacie?

 

Z góry dziękuje :)

 

 
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/gigabyte-hd7770-1gb-gddr5-ghz-edition-oc-i7306250021.html

jeśli wydajność nadal nie będzie dobra z powodu kiepskiego procka, wymień go na :

http://allegro.pl/procesor-amd-phenom-ii-x4-955-be-4x3-2ghz-radiat-i7306654626.html

koniecznie upewnij się, czy to wersja 95W bo chyba tylko taka działa z Twoją płytą

przed wymianą procka bezpiecznie jest zrobić update biosu w płycie głównej do najnowszej wersji

 

i sprawdź model zasilacza

Link to post
Share on other sites

nie brałbym nic z 1gb vram, niektóre gry juz na low potrafią więcej wciągnąć, a przy słabszym procku będzie to jeszcz bardziej widoczne i uciążliwe, tym bardziej , że chcesz grać w WoT, a tera po zmianie szaty graficznej zżera on duzo więcej vram niż kiedyś

pomyśl o nowej gt 1030, ma wydajność gtx 750, 2 gb vram, bierze tak mało prądu (ok 35w w stresie) , ze nawet jak masz jakiś niemarkowy zasilacz , to to pociągnie

Link to post
Share on other sites

U mnie nowy WOT śmigał na gtx 470 z 1280mb ramu całkiem przyzwoicie prawie maksymalne ustawienia i full HD 50-60 FPS. Karta z 1gb mu wystarczy do WOT bo na takim hd7770 i tak nie wymaksuje detali. Ale wiadomo, lepiej brać 2gb jak jest możliwość. Np 7850 2gb lub gtx 750 już powoli tanieją.

Link to post
Share on other sites

Wiem co miałem, było to całkiem niedawno. Gram tylko w tę grę i sprzęt składam pod nią. Stary WOT zżerał już ponad 2gb. A że nowy może 3.5 zjadać wcale nie przecze. Ale gra działała super płynnie. Full HD Antyal8asing troszkę zmniejszony. I nie pamiętam ale chyba tekstury oczko niżej. Gtx podkrecony oczywiście. Spadków ani przycinania nie było. Komp z podpisu, tyle że proc i3 540 podkrecony. Gtx 770 kupiłem później. Tu mam cały czas 60fps (98%czasu gry) z synchronizacją, oczywiście wszystko wymaksowane.

Link to post
Share on other sites

No ja mam teraz tylko 2gb i to w niczym nie przeszkadza. Może jak bym chciał więcej FPS niż 60 było by to problematyczne.

PS mam chyba w domu wynik testu WOT na tym gtx 470. To wrzucę wieczorem.

 

Niestety już nie mam tych testów 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Wiem co miałem, było to całkiem niedawno. Gram tylko w tę grę i sprzęt składam pod nią. Stary WOT zżerał już ponad 2gb. A że nowy może 3.5 zjadać wcale nie przecze. Ale gra działała super płynnie. Full HD Antyal8asing troszkę zmniejszony. I nie pamiętam ale chyba tekstury oczko niżej. Gtx podkrecony oczywiście. Spadków ani przycinania nie było. Komp z podpisu, tyle że proc i3 540 podkrecony. Gtx 770 kupiłem później. Tu mam cały czas 60fps (98%czasu gry) z synchronizacją, oczywiście wszystko wymaksowane.

ale ja ci wierzę ile masz kl/s, po prostu jak vramu jest za mało to występuje stuttering który jest gorszy niż granie w tą samą grę bez tego dziadostwa w 30 fps, jak tego nie widzisz to życzę ci żebyś sobie kiedyś nabył kartę z minimum 4gb vram (ja tak przeskoczyłem z hd7850 2gb na 1050ti) i zobaczysz wtedy jaka jest wielka różnica :D

i tu naprawdę nie chodzi o fps, bo z wystarczając ilościa vram bedziesz miał obraz przy 40 fps lepszy niż z tymi przycinkami 60-70

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Kurcze, no nie mam przycinek :) i nie miałem na gtx 470. Wzrok mam taki że gra w 30fps jest dla mnie mocno męcząca. Za to nie odróżniam 60 od 80-100fps przynajmniej na moim nie najnowszym monitorze.

Miałem jeszcze hd7950, gtx 780 obie z 3gb ale to za czasów starego wota. No i właśnie tam wykorzystanie vram było 2gb z małym haczykiem.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Powinieneś spokojnie dać radę podkręcić procesor na 3400 na standardowym chłodzeniu i napięciach,  WoT lubi wysokie taktowanie i dwa rdzenie są wystarczające, grafika 7770 będzie wystarczająca, chyba że trafisz 1030 za niewielkie pieniądze ( były niedawno na allegro po 200 zł).

Propozycje kart z 4gb ramu są chore do kompa wartego 200-300 zł.  Ostatnio testowałem WoT na E8400 i  hd 6570 1 gb ram ddr3, rozdzielczość  1920x1080, ulepszona grafika na minimum 20-35 fps, standardowa na minimum 50-80 fps, a ta grafika jest dużo słabsza od 7770.

Link to post
Share on other sites

autor nie podał budżetu, poleciłem HD 7770 1GB bo zrozumiałem że chce zrobić upgrade po taniości, to karta na której bez problemu pogra w WoTa przy odpowiednio dobranych opcjach

 

bez znajomości konkretnego budżetu autora nie ma sensu gadać o mocniejszych kartach

Link to post
Share on other sites

Z tego co poczytałem o parametrach kart, które proponujecie to chyba korzystniejszym rozwiązaniem będzie GT 1030 niż HD 7770, która wg danych technicznych może pobierać nawet 200W. Kupując GT 1030 zostanie stary zasilacz bo i tak bedzie pobierac mniej mocy niz moja obecna karta. Wiec cenowo wyjdzie na tyle samo co HD 7770 + nowy zasilacz.

Podejrzewam że teraz procesor bedzie tym słabym ogniwem, ale ktos sugerowal jego podkręcenie :P

No chyba że założyc jakąs inną karte z 1 GB.....

Link to post
Share on other sites

tzn jak dorwiesz 1030 za 200 zł to dobra cena . gtx 750 i 750ti też biorą mało prądu . hd7770 200w to bierze ale razem z całym komputerem , a tak to sporo poniżej 100w z tego co pamiętam . 400w to nie jest bardzo mało jak na zasilacz , tylko kwestia jakiej on jest jakości ?

 

Nie wiem jak teraz  , ale jak miałem phenoma 965 x4 podkręconego do 4.1ghz to nawet wtedy miałem duże spadki w WOT (poniżej 30fps w 720p)) (z gtx 650ti 2gb)  , potem dodali wsparcie dla dwóch rdzeni ale nie wiem jak to wyglądało na amd . Także nawet jak podkręcisz swojego proca to może nie być kolorowo , ale pograć pograsz .

Ogólnie proce amd i WOT bardzo się nie lubią . Nawet mój chwilowy i3 540 za 10 zł dawał radę bez problemu w teraźniejszej wersji .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Rozmawialiśmy trochę na temat vramu i WOT , graliście może w nowy tryb LINIA FRONTU , bo tu niestety moje gtx770 daje ciała na całym froncie , klatki spadają do 20-30 . Jak to jest u was , jaka karta by pozwoliła zachować 60fps na full detalach . Chociaż u mnie jeszcze siedzi tylko 4gb ramu i z tym chyba zrobię porządek na początek .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :)

Jest zamontowana nowa karta GT 730 2GB 128 bit i jakoś rewelacji nie ma. WOT na ustawieniach minimalnych ma jakies 50fps wiec gdzies jest słabe ogniwo mojego sprzetu. 

Konfiguracja komputera:

płyta GA-M52L-S3P

procesor AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz

ram 6 GB 

dorzucę wykresy z menagera zadań podaczas gry, może w czyms pomogą. Dodam, że w stresie procesor graficzny jest wykorzystany na 90% gdy fpsy spadaja do 20

https://scr.hu/7m6ez9

Link to post
Share on other sites

Ktoś Ci doradzał tę gt 730 ? przecież to się nie nadaje do grania . 

No i gt730 było kilka rodzai , od żałośnie słabych do słabych :)

 

W laptopie mam gt730m (prawie najmocniejsza wersja porównując z destopowymi i w WOTa dawała jakoś radę , na średnich , ale ostatni raz grałem z rok temu (było sporo zmian od tamtej pory), no i proc raczej lepszy od twojego pod WOT i3 3210m

 

Możesz jeszcze pobawić się w podkręcanie tego co masz .

 

O spadkach na starych procesorach AMD już pisałem .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Tak , ale niewiele Ci to da , Karta sam napisałeś że działa na 90 % .

Jedynie zmiana całego kompa pomoże bo do tej płyty pod WOTa nic lepszego nie wsadzisz , co najwyżej możesz zyskać kilka fps wymieniając na wysoko taktowanego phenoma II np x2 570 .

Ale np wczoraj widziałem cały komputer z procesorem pentium g3258 za 230zł i takie coś dało by kopa , oczywiście z lepszą kartą graficzną od gt730 .

 

http://allegro.pl/pentium-g4400-hyperxfury4gbddr4-asrock-h110m-gwar-i7359511617.html

 

tutaj lepszy procesor i płyta ale bez pamięci ram 

http://allegro.pl/intel-pentium-g4560-msi-b250m-pro-vd-gwarancja-i7358338849.html

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

nie rozumiem po co zakładasz tematy na forum skoro i tak robisz po swojemu, GT730 to karta do biura i jest dużo słabsza nawet od HD7770 a i pewnie znając życie masz wersje DDR3 zamiast 5 co jeszcze pogarsza i tak już słabą wydajność

Link to post
Share on other sites

Skoro na mnie nakrzyczeliście wiec zmieniłem karte na GT 10 30  :P Miedzy czasie miałem jeszcze karte GT 730  DDR5 i fakt różnica miedzy GT 730 jest widoczna. Tak czy siak pojawił sie mały problem, a mianowicie..... na wszystkich trzech kartach w momencie ładowania sie windowsa rozmazuje się obraz a potem to juz czarny ekran. Restart kompa i wtedy juz wszystko jest ok. Problem nie pojawia sie za kazdym razem ale 1.3 uruchomień własnie tak wygląda. Zakładam że to problem z moja leciwą płyta główna. Atkualizacja biosu cos pomoże czy trzeba sie z takimi numerami pogodzić?

 

PS Dziękuje za dotychczasowa pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...