Skocz do zawartości

Zawieszanie komputera podczas gry Fortnite


Recommended Posts

Specyfikacja:
Processor: AMD Phenom II X4 965
Płyta: ASUS M4A87TD EVO
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti
Zasilacz: Ocz 600w
Ramy :12 GB
System : Windows 7 professional

Problem: Podczas gry w Fortnite komputer się zawiesza - czasami ekran staje w miejscu i słychać dziwne dźwięki z słuchawek , czasem mam zielony ekran , zdarza się, że komputer się odwiesza po ok. 2 minutach i wyskakuje błąd: sterownik ekranu uległ awarii kernal mode itp.  Czasami nic się nie da zrobić i potrzebny restart.
Przed zawieszeniem nie ma żadnych problemów podczas gry, gra chodzi płynnie do momentu zawieszenia komputera.

Maksymalnie osiągnięte temperatury podczas gry:
Procesor: 48
Płyta główna 34
Karta graficzna 66

Co zrobiłem:
1.Wyczyściłem komputer z kurzu
2.Format komputera + kilkukrotny reinstall gry
3.Instalowanie starszych/nowszych sterowników karty graficznej
4.Testowanie parametrów komputera Programem OCCT - każdy tryb przez 20 min 3-4 razy testowałem - rezultat bez problemów
5.testowanie ramu programem Memtest86 (test przez 10h+ ) Po kilkukrotnym testowaniu nie wyskoczył żaden błąd.  

Chyba nie ma sensu podawać temp z programu occt bo są troche wyższe od gry czyli po prostu dobre.
Co jeszcze mogę sprawdzić ? co waszym zdaniem może być przyczyną ?

Edytowane przez zeus_
Link to post
Share on other sites

Do testowania karty graficznej  polecam użyć gry np Wiedźmin III lub benchmarku Heaven.

Co do komunikatu wina nadmiernego O.C. lub karta zaczyna padać na wskutek "ekologicznych"  lutów bezołowiowych.

Więc zostaje zniżyć bardziej temperatury zmniejszając taktowania na GPU/VRAM, zmianę pasty na GPU, zadbać o lepszą wentylację obudowy.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę ten benchmark , temperatura maksymalna tej karty to ponad 90 stopni wiec moje 66 to chyba bardzo dobre jak na temperature podczas gry ? Problem w tym, że nie mam pojęcia czy to karta graficzna , czy procesor coś szwankuje ;/


Sprawdzę ten benchmark , temperatura maksymalna tej karty to ponad 90 stopni wiec moje 66 to chyba bardzo dobre jak na temperature podczas gry ? Problem w tym, że nie mam pojęcia czy to karta graficzna , czy procesor coś szwankuje ;/

po 30 min testu wszystko chodzi jak należy

Link to post
Share on other sites

Jako że objawy wskazują na winę karty, najpierw proponuję  przetestować kartę, nawet w razie konieczności na innym komputerze z markowym zasilaczem.

Jak na innym komputerze nie będzie problemów zostanie szukać źródła problemów gdzie indziej, w systemie bądź w sprzęcie.

A propos systemu wszystkie sterowniki i aktualizacje do systemu są wgrane najnowsze?

Link to post
Share on other sites

System formatowałem , grę instalowałem na inny dysk twardy bez zmian .
Sterowniki są najnowsze ale testowałem wcześniejsze też bez zmian.

A czy przy awarii karty graficznej nie powinno być widocznych artefaktów ? i czy może ona zawiesić cały komputer?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...