Skocz do zawartości

I5-8600k + MSI Z370 Tomahawk


Recommended Posts

Witam,

 

Dziś złożyłem i uruchomiłem swój nowy PC.

Nigdy nie miałem Intela, tylko AMD i jeszcze na starym "niebieskim" BIOSie :)

Miałbym kilka pytań, dlaczego procesor podczas normalnej pracy w Win10 ma aż 4,2-4,3 GHz?

 

4Hry5zk.png

 

Druga sprawa czy płyta posiada jakieś podświetlanie? Czy trzeba to gdzieś włączyć? I w opakowaniu mam taki przewód/wtyczkę, od czego to jest?

 

ld9e7kz.png

Druga strona ma piny.

 

Chciałbym sprawdzić OC mojego procesora, czy jest taka opcja aby podczas pracy na Win10 automatycznie obniżał taktowanie, a podczas gry śmigał cały czas na taktowaniu OC?

Czy pamięć RAM mogę podkręcić?

 

fq2aTe6.png

 

Są to Corsair Vengeance 3000MHz

 

 

Przepraszam za pytania laika, ale pierwszy raz mam Intela :)

Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz159
Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj go, jaki masz profil zasilania w windowsie? Jeśli masz na wysoką wydajność to zmień na optymalny. Poza tym to jest normalne, że w zależności od potrzeb procesor sam dobiera sobie taktowanie. Poczytaj o technologii turbo intela.

 

Ustawienie wysoka wydajność było, teraz mam zrównoważona wydajność i spada taktowanie :) Dziękuje Ci bardzo.

Gdy podkręcę procesor również podczas pracy w systemie będzie sobie obniżał taktowanie?

Link to post
Share on other sites

Zresetuj bios bo nie wiem coś tam pozmieniał.Pamięć nie podkręcaj,zajmij się procesorem.Dla procesora ustaw Fixed-stałe napięcie,ustaw najniższe napięcie i najwyższy zegar przy którym jest procesor stabilny da nam podgląd czy trafiłeś w miare dobrą sztuke a pozostałą kwestią będzie,jak dobrze radzi sobie z odprowadzeniem ciepła twoje chłodzenie.

 

np moja sztuka przy 1.136V ma 4.6GHz a ile twój ?

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniałem nic oprócz mnożnika i napięcia. Już wróciłem do trybu Auto. Pamięci również.

Ok, już zabieram się za ustawienie które pisałeś.

 

 

EDIT: Nie mam opcji Fixed tylko takie:

Auto

Adaptive Mode

Override

Offset Mode

Adaptive + Offset Mode

Override + Offset Mode

 

Wolę się upenić ale czy chodzi o opcję Override?

 

 

EDIT 2:

 

Chłodzenie to Thermalright Macho Rev. B z wentylatorem 140mm, przedni panel wentylator wdmuchujący, tylny wydmuchujący.

 

Tak to wygląda,

 

uEwrP0l.jpg

Edytowane przez Łukasz159
Link to post
Share on other sites

Edytowałem poprzednią odpowiedź, ale wpiszę jeszcze raz Wersja BIOS 7B47v13.

Pograłem trochę w NFS nowego i jest Ok, zaraz sprawdzę w Far Cry 4.

 

Jutro sprawdzę większy mnożnik, albo mniejsze napięcie.

 

W GTA 5 tak wygląda, chyba nie jest źle?

 

zeg7sWX.png

Edytowane przez Łukasz159
Link to post
Share on other sites

Dobrze też nie jest.

4.8 powinno być w zasięgu każdego 8600k jak nie dasz radę osiągnąć tego wyniku wykluczając po drodze temp sekcji zasilania płyty i chłodzenia które swoją drogą też do wydajnych nie należy ale taki wynik powinieneś osiągnąć,to trafiłeś na padline totalną,a nie chce krakać czy był po nie udanym skalpie,zwrocie itp.

Kolejne pytanie czy kręcisz go z przesuniętym AVX czy bez.Wyłącz.

-i ustaw niższe wartości dla VCCIO np 1.1V VCCSA - 1.050V 

RAM - sztywno 

 

Temp którą pokazałeś w gta5 to ja mam przy 5GHz. ;) ale to najmniej istotne.

reszta w spojlerze.

 

Testuj,baw się i daj znać jaki efekt uzyskałeś.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kolejne pytanie czy kręcisz go z przesuniętym AVX czy bez.Wyłącz. -i ustaw niższe wartości dla VCCIO np 1.1V VCCSA - 1.050V RAM - sztywno

 

RAMu jeszcze nie ruszałem. Zmieniałem tylko napięcie i mnożnik. Nie zmieniałem AVX.


Udało się ustabilizować 4,8GHz  na napięciu 1.320V, poniżej zdarzają się niebieskie ekrany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...