Skocz do zawartości

ASUS X50VL - Lekka modernizacja pod względem procesora.


Recommended Posts

Witam

 

mam laptopa Asus X50VL (który bazuje na modelu F5VL tyle że ma inny procesor :P) w nim znajduje się 2-rdzeniowy procesor Core 2 Duo T5450 który no nie radzi sobie najlepiej po otworzeniu kilka kart w Chrome w tym YouTube (720p) (potrafi dojść do 100% gdy nawet ruszę myszką przy otwarym YouTube w 720p, więc moje pytanie brzmi (może głupie pytanie no ale co tam)

 

Czy do tego laptopa będzie mi pasował Core 2 Duo T5800? Ma te same napięcie, socket, ale wolałbym się spytać bardziej doświadczonych. Wymiana procesora w tym laptopie będzie prosta z tego względu że tutaj ten procesor nie jest wlutowany, można go wyjmować bez problemu.

Dodaje zdjęcia z CPU-Z z mojego obecnego procesora i T5800:

T5450:

NYdiF1a.png

T5800:

OgwEDg3.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Procek powinien pasować ale gra nie warta świeczki (czas, pieniądze). Na mocniejszym modelu przyrost będzie symboliczny, jestem prawie pewien że go nie zauważysz :/

 

Trzeba będzie przejść na nowszą platformę, bo generalnie inwestowanie w prawie 10-letnia elektronikę to juz tylko sztuka dla sztuki.

Link to post
Share on other sites

Procek powinien pasować ale gra nie warta świeczki (czas, pieniądze). Na mocniejszym modelu przyrost będzie symboliczny, jestem prawie pewien że go nie zauważysz :/

 

Trzeba będzie przejść na nowszą platformę, bo generalnie inwestowanie w prawie 10-letnia elektronikę to juz tylko sztuka dla sztuki.

 

Jasna sprawa, obecnie brak kasy na jakiś dobry sprzęt, więc chciałem tego procka za kilkadziesiąt złoty wziąć żeby chodziły lepiej strony ;p

Link to post
Share on other sites

Niestety, to nic nie pomoże. Ile pamięci jest w tym lapku? Zmieniłeś dysk?

 

3GB (fabrycznie było 1GB) Dysk jest HDD 160GB od Hitachi

 

Co do tych stron żeby lepiej chodziły, miałem na myśli żeby procesor nie był obciążony

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...