Skocz do zawartości

Komputer do ~3000zł (z Windowsem, bez karty graf., SSD i może zasilacza)


Recommended Posts

Witam,

Podejmuję kolejne podejście do składania nowego zestawu. Mam nadzieję, że tym razem już nic nie stanie mi na przeszkodzie w realizacji. A więc:

  • Zastosowanie komputera: gry (PUBG, Far Cry 5, nadchodzące tytuły AAA) Internet, czasem amatorska obróbka wideo
  • Maksymalna kwota: 3000-3200zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: +/- na początku maja
  • Których części potrzebuję: Buda, CPU, MOBO, RAM, HDD, Windows 10 i ewentualnie PSU, jeśli ten z podpisu się nie nadaje
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: W przyszłości nie wykluczam, acz nie jest to priorytetem
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1080p 60Hz
  • Specjalne wymagania: Chętnie przytuliłbym Ryzena 2600 w pakiecie z 16GB RAM-u. Jeśli jest sens dopłacić do Ryzena 2700 (2 dodatkowe rdzenie brzmią kusząco, przynajmniej na papierze, bo pamiętam, że w pierwszej generacji różnica wydajności w grach pomiędzy 1600 a 1700 była raczej nikła, nie wiem jak w innych zastosowaniach), lub do czegokolwiek innego, to na razie zadowolę się 8GB pamięci.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele): Gigabyte Radeon RX580 8GB, Plextor M5S 128GB, SilentiumPC Vero L1 600W 
  • Własna propozycja zestawu:

Buda: Gladius M35 MOBO: Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming (przyznam, że wybór kompletnie na ślepo. Patrzyłem tylko po złączach i żeby był chipset X470  :/) CPU: Ryzen 5 2600 RAM: Goodram DDR4 IRDM X 2x8GB 3000MHz (warto dokładać do 3200MHz? Ryzeny podobno lubią dużo megaherców), HDD: WD Caviar Blue 1TB OS: Windows 10 Home OEM  

  • Inne: Składam w morele.net

Powyższy zestaw zamyka się mniej więcej w 2850zł, czyli ładnie w budżecie i jeszcze trochę zapasu jest w razie czego. :)

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...