Skocz do zawartości

Zmiana AM3 na nowsza podstawke


Recommended Posts

Ostatnio przegladajac internet natknelem sie na oglosznie z 4790 + 16gb ramu i h81(?) za 1200zl i wydawalo mi sie to dobrym pomyslem. Ale na chwile obecna nie mam kasy na karte graficzna, a moj hd5670 o kant tylka mozna rozbic. Wiec pomysl ten szybko odszedl do lamusa i postanowilem kupic 2200g + b350 + 8gb 3200mhz. Wlasnie ze wzgledu na integre, ktora pozowli mi pograc w jakies tam gry na poczatku. A wszystko to jest dyktowane tylko grami, po prostu chce wrocic do grania. Bo inaczje bym kupil sobie SSD i moj Athlon ii x2 @3.7 by mi starczyl. 
Ryzen z SSD wyszedl mi jakies 1350zl, jednak przegladajac fora duzo osob kupuje coffe lake. Jednak martwi mnie jedna rzecz. Przyszlosc. Fakt, ze kupno komputera z mysla o przyszlosci jest glupie. Ale AM4 bedzie na pewno dluzej wspirane niz 1151. Tylko coffe lake ma grosza integre. Powiedzmy, ze moge wydac 2k na raty jesli dostane je... Co w tym momencie byscie wybrali na moim miejscu? A jesli gotowka to max 1.5k. Jest to dla mnie nie lada dylemat. Nadmienie rowniez, ze obecny komputer posiadam 8 lat chyba. Nie za czesto zmieniam komputer, w sumie to bedzie moja druga zmiana w zyciu. A pierwsza z wlasnej inicjatywy, mam inne hobby po prostu

Edytowane przez Dezan
Link to post
Share on other sites

Wszystko. Od gier nowych do takich 5 lat wstecz.
Sa dwie opcje. 
Intel: 
i5 8400

g.skill ripjaws v 8gb 3200mhz
asrock b360 pro4 
adata M2 sx6000/ adata sp920 (lub dopalata do goodrama irdm 240gb)
 

ryzen:
5 2600
g.skill ripjaws v 8gb 3200mhz
asrock ab350m pro4

adata M2 sx6000/ adata sp920 (lub dopalata do goodrama irdm 240gb)

Cenowo wychodzi bardzo podobnie, bo koliwce 1700zl. Tylko nie wiem co bedzie lepszym wyborem. Oby dwa procki maja po 6 jajek, wiec o tyle lepiej. Ale 8400 ma gluta, ktory potrzebuje dobrego chlodzenia i nie stac mnie obecnie na nie. A 2600 lut i fajne chlodzenie boxowe. 

Edytowane przez Dezan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...