Skocz do zawartości

[MULTI] Agony / Succubus


  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
      0
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

http://agonygame.com/images/galeria/agony5.jpg

 

 

Przykładowy gameplay w trybie demona ( a raczej demonicy :P )

 

 

Zapowiada się ciekawy Horror z najlepiej (jak na moje oko) zrobionym piekłem w grach komputerowych.

 

Strona domowa.

 

Youtube AGONY

 

Premiera: 29 maj 2018

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Jasne, na przykład Czerwona Bogini świetnie mogłaby zdobić pudło :)

 

 

Gdyby jeszcze ktoś nie wiedział o czym jest (będzie) gra, to Story Trailer sprzed chwili:

 

[18+, ale tu wszystko jest 18+]

Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Agony zbiera fatalne recenzje

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=109503

 

Szczerze jakoś mnie to nie dziwi, od pierwszych zapowiedzi gra mnie nie porwała a czym dalej w las tym raczej odpychała niż przyciągała i była raczej skazana na porażkę niż na spektakularny sukces. Oczywiście kibicuje polskim developerom bo robią coraz to lepsze gry, wpadające do światowej czołówki ale tutaj imo trochę porwali się z motyką na słońce. Plan i wstępne założenia może były dobre ale wykonanie już nie do końca...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Twórcy Agony (po niezadowoleniu graczy) będą grę łatać i wydadzą Agony Unrated, która będzie zawierać:
 
- dodatkowe dźwięki (w grze i przerywnikach)
- dodatkowe "animacje erotyki" dla postaci oraz tła
- wysokiej rozdzielczości tesktury oraz modele - bez żadnej cenzury
- wszystkie sceny które zostały usunięte z pierwotnej wersji Agony
- Mod gry Agony zostanie udostępniony od samego początku
- dodatkowa zawartość dla trybu gry Agony (środowisko - Las; walka z bossem - Baphomet)
- tryb Sukkuba dostępny od początku
- dodatkowe animacje w trybie Sukkuba
 
Agony Unrated będzie osobnym tytułem, ale posiadacze wersji Steam (pierwotnej Agony) mogą liczyć na zniżkę w granicach 90-kilku procent.
 
Agony Unrated ukaże się za około trzy miesiące.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie dotarłem do końca części przygodowej. Przyznam, że gra jest bardzo trudna i to nawet na najniższym poziomie trudności, to w zasadzie nie jest już takie częste w dzisiejszych produkcjach, które są według mnie za łatwe. Zatem wielki plus za poziom trudności (nie liczę zagadek, bo one po prostu są i tyle).

 

Troszeczkę pograłem w trybie succuba i przyznam, że po przejściu przygodowej kampanii wreszcie można w grze odpocząć i porządnie pozwiedzać poziomy, które kryją sporo :) ciekawych "znajdek" i zadań pobocznych.

 

Brakuje mi trochę tego, co będzie w wersji dla dorosłych, bo w końcu nawet podstawowa wersja wcale nie jest dla młodych. Dlatego czekam z niecierpliwością na wersję - jak należy. :D

 

No i takie moje spostrzeżenie, gra jest dla mnie wesoła i momentami wręcz śmieszna, a podobno miała straszyć :evil: (a może to ja już się nie boję :D ).

 

 

Jeszcze małe info o ostatnim paczu (nr 3), cytuję:

 

 


the whole list:

- Unlocked FPS, fixed a bug associated with 30 FPS lock in the game.
- Added the New Game + button.
- Improved collisions in all levels.
- Starting a "New Game" does not reset the achievements already obtained, items unlocked in gallery and Agony Mode.
- Updated backers list.
- Antialiasing and subtitles settings are saving correctly.
- Improved Succubus post-process.
- Fixed the bug in the Floating Forest (bugged Onoskelis, which was crashing the game after possession).
- Game no longer crashes if the soul cannot be spawned.
- Improved interactions.
- Cosmetic changes in the game menu.

Hard Mode left us with more work than we originally planned, so we will bring it back with the next update!

Other things we are currently working at:

- Bug Fixing
- Improving the destination line
- Collision fixing
- Enhancing AI


W ankiecie głosuję na:

 

"... pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu" - choć nie jest dla mnie ten punkt idealnie precyzyjnie skonstruowany (szkoda, że mod nie skonsultował z autorem tematu tematów do ankiety).

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

 

W ankiecie głosuję na:   "... pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu" - choć nie jest dla mnie ten punkt idealnie precyzyjnie skonstruowany (szkoda, że mod nie skonsultował z autorem tematu tematów do ankiety).

Jest jedna wersja ankiety dla wszystkich tematów ;) Jak chcesz swoją proszę bardzo ;)

 

Btw

 

Agony w wersji bez cenzury anulowane. Twórcy mają problemy finansowe
 
Jakoś mnie to nie dziwi...
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Coś się ruszyło, nie wiadomo co, ale dziś odkryłem taki wpis :?:

 

https://www.kickstarter.com/projects/playway/agony/posts/2295294


i jeszcze wątek na steamie:

 

https://steamcommunity.com/app/487720/discussions/0/1734339624807369481/

 

Update:

Tak sobie poczytałem i poszukałem, wszystko wskazuje, że chłopaki wciąż ciężko pracują nad projektem :jupi:.

Wszystko wskazuje, że chodzi o wersję "Unrated" (lub o coś w podobie). Oby teraz się udało!

 

agony_unr25dyk.png

 

Wpis kogoś ze studio na FB odnośnie trwającej pracy na tym, co ma ujrzeć światło w listopadzie - KLIK


                                                       :evil: POWODZENIA :evil:           :evil: POWODZENIA :evil:         :evil: POWODZENIA :evil:

Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

[18+]

 

Zapowiada się tak, jak powinno od samego początku. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie po obejrzeniu.

 

31 październik 2018

 

 

 

 

Update:

Taka ciekawostka z nowej wersji - KLIK (kto grał w zwykłą, wie o co biega) :evil:


Update1:

 

tap_aur5eli.jpg

 

Tapetka Agony Unrated do pobrania - KLIK


Update2:

 

Drzewko umiejętności w AU :) - KLIK

Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Skusiłem się na tę wersję. Powiem tak:

 

+ jest to dla mnie zupełnie coś nowego, czego jeszcze nie widziałem na pc

+ artystyczne przedstawienie piekła

+ im dalej, tym robi się ciekawiej

+ świetnie się gra succubem (czy raczej succubicą :P)

+ mimo wszystko wciąga (nie mogłem wczoraj pójść spać, tylko jeszcze co jest dalej i dalej? :) )

 

- stopień trudności przy grze człowiekiem (masakra jakaś!)

- artystyczne przedstawienie piekła - ale jakieś to wszystko jednak brzydkie

- słaba optymalizacja (gra potrafi zwolnić zupełnie nie wiem dlaczego, oraz doczytać się w miejscu gdzie np uciekam przed jakimś potworem - nie jest to częste, ale wystąpiło mi na razie ze 3x)

 

Poniżej kilka zrzutów z miejsca, które aktualnie ogrywam (tyle mi się udało przejść)

 

chuxwu9vjrzj.jpg

 

reszta w spoiler i 18+

 

 

 

 

Twardy był, ale padł - grając człowiekiem nie ma szans stawić czoła temu demonowi, a succubica - proszę :)

lceke5dkga79.jpg

 

 

To i owo nawet widać :evil: ale te wszystkie npc jakieś takie - obłąkane  :wariat:

8czd12f4qwsq.jpg

 

 

Za sekundę ten demon skończy bez serca :evil: :evil:

t3dyzjhjmfsy.jpg

 

 

 

Edyta:

 

Udało mi się ukończyć succubem, widziałem jedno z zakończeń (takie sobie akurat). Ciekawe jest to, że po przejściu całej gry można rozpocząć dowolny rozdział od początku i pozbierać to, co się przeoczyło.

Gierka jest dziwna, ale jak pisałem wyżej wciąga :) Chętnie bym przeszedł część przygodową, ale to chyba nie na moje nerwy (za często ginę :/ ).

Edytowane przez EXT_1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też przeszedłem, ale tryb przygodowy. Jest dużo ciekawiej niż w pierwszej wersji, sporo też trudniej, ale dla fanów gatunku nie jest źle.

Wiele błędów z podstawowej gry zostało wyeliminowane, dodatkowo też na plus poszła grafika (szczególnie widać to przy oświetleniu).

 

Został mi tryb succuba, ale jak pamiętam z podstawowej jest od dość łatwy i można go przejść właściwie w jeden wieczór.

 

Info:

Pojawiła się pierwsza łątka do Agony Unrated.

 

Zaiera:

 

  • Improved lighting quality - adjusted brightness levels in several places,
  • Added an additional entrance to the correct sigil mark next to the Kali room,
  • Increased visibility underwater,
  • Fixed multiple collision issues,
  • Fixed temporary black screen when playing basic succubus ending for the second time,
  • Improved stability (random crashes),
  • Unlocking 'KillSpiders' skill enables a player to kill a spider without the requirement of winning a minigame first,
  • Modified camera effects for the Succubus,
  • Fixed the painting in the level 4; it unlocks properly now in the gallery when collected,
  • Baphomet will not pull the player from a gap just after 'entering gap' animation started,
  • Fixed hourglass icon not visible when playing as a soul,
  • Tweaked the hud in the spider minigame, so it's more clear how to win it now,
  • Minimap shows crucified martyrs (heart donors),
  • Fixed misplaced widget in the global ranking screen.
Edytowane przez npc-bmk
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

info:

 

Kolejny pacz (#2) wylądował, zawiera:

 

 

  • AgonyMode optimization and tweaks in forest areas,
  • Fixed buttons mappings when conflicts detected,
  • More buttons available for rebinding,
  • Fixed a camera stuck when getting hit by a tentacle,
  • Baphomet fight is now optional in AgonyMode,
  • Added option for resetting all custom mappings,
  • Fixed sliding Martyrs bug after winning minigame,
  • Fixed dynamic checkpoints which not always reduced their charges,
  • Added possibility to use d-pad and arrows in the menu,
  • Fixed certain sounds being played when the volume is minimized to 0,
  • Multiple collision fixes,
  • Improved graphics quality on low settings,
  • Small spiders can be killed by Succubus or Martyr when skill 'KillSpiders' is unlocked,
  • Fix bug with Onoskelis not being able to run away from Chort when got hit because of constant hit reaction animation.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Trzeci pacz (#3) się pojawił, zawiera:

 

 

  • Added minimap to Succubus Mode,
  • Agony mode performance optimisation,
  • [Fix] Input can be lost when killed by a trap during spider minigame,
  • [Fix] Onoskelis' Force Choke ability can mess killed martyr animation,
  • [Fix] Some rebinding controls issues,
  • [Fix] Collecting certain painting blocks possibility of collecting another one,
  • The Increased difficulty of Ifrit (burning ghosts) demons,
  • Directional pad can be used to navigate the menu,
  • Updated backers list,
  • Added Screen Percentage to graphics options,
  • [Fix] Chort attack can break finisher animations,
  • [Fix] Closing blades trap can get desynchronized which makes it impossible to dodge,
  • [Fix] Soul Vision effect in Succubus Mode,
  • Hungarian translation by Zsolt Brechler.

 

Wczoraj pograłem, jest bardzo OK. :)


Tak sobie przeglądałem wczoraj zasoby YT o Agony i Agony Unrated i natrafiłem na dwa filmiki gdzie ktoś pokusił się o wytłumaczenie zakończeń.

 

Zakończenia w Agony są mocno zawiłe, trzeba właściwie mieć sporą wiedzę na temat Starożytnego Babilonu, Biblii, Wielkiej Nierządnicy itd aby w 100% odebrać to, co twórcy chcieli przekazać. Przyznam, że po obejrzeniu tych materiałów sporo się rozjaśnia i całość nabiera spójności :)

 

 

 

Brak jest tutaj (z racji, że nie było jeszcze jak Guya Nm to nagrywał ostatniej wersji (Unrated)) ósmego zakończenia, jednak jak już się zna o co chodzi w pozostałych siedmiu, łatwo sobie wszystko dopowiedzieć.


P.S.

No i uwaga na spoilery w tych filmach ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...