Skocz do zawartości

HP Compaq 6530b - Realokowane sektory [Problem]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio postanowiłem pobrać program CrystalDiskInfo w celu sprawdzenia stanu dysku, moim oczom ukazał się on w stanie uwaga, wartość 05 zaznaczony na żółto a ilość realokowanych sektorów wynosi aż... 65542, pomyślałem może program błędny wynik mi wskazuje, pobrałem HD Tune Pro, jest to samo. Coś jeszcze robić czy dysk do kosza?

 

FIJavmO.jpg

 

ZqpUgwv.png

Edytowane przez thomyroke
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
ilość realokowanych sektorów wynosi aż... 65542, pomyślałem może program błędny wynik mi wskazuje

I bardzo dobrze pomyślałeś, w starych hitachi trochę inaczej zapisuje smart, dlatego tak astronomiczne wyniki wychodzą. na 5 miejscu jest tam 1 w zapisie heksadecymalnym 

U mnie w rodzinie był podobny przypadek

20170416_174615_1.jpg

65537 co w przeliczeniu daje

000000010001 

C4 było 1 więc uznałem że tam był jeden sektor realokowany. 

W benchmarku nie było dropów. 

 

U ciebie stawiam na 6 realokowanych sektorów, też musisz się rozglądać za nowym, ale wcześniej daj całą tabelkę SMART, nie pół (z obu programów), abyśmy mogli mniej więcej spekulować czy to rzeczywiście tylko 6, czy może jest tam coś więcej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

była tylko jedna operacja realokowania, c4 = 1, więc to jest 6 realokowanych sektorów. Reszta SMART OK.
jeśli chcesz wiedzieć czy można go używać dalej i jaki jest jego realny stan, to zrób skan opóźnień sektorów MHDD (a najlepiej 2 z logiem, aby wykluczyć przekłamania samego MHDD). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...