Skocz do zawartości

Karta graficzna wyłącza monitor podczas grania


Recommended Posts

Cześć,

Po zmianie budy na nową podczas grania pojawia się problem z wyłączaniem monitora.

Wygląda to tak, że włączam grę, chwilę w nią pogram i monitor nagle się wyłącza ale komputer działa dalej. Domyślam się, że to karta może jakoś się wyłączać ale jak sprawdzić co jest tego przyczyną?

Na starym komputerze czegoś takiego nie mam. 

Sterowniki do karty najnowsze, system jest taki sam czyli Windows 10 Pro.

Myślałem, że problem jest tylko w jednej grze ale niestety występuje w kilku ale wydaje się, że występuje tylko w wymagających grach jak Tarkov czy BF.

W Heroes of The Storm czy Overwatch nic takiego się nie dzieje.

Może ktoś z Was miał podobny problem?


Pamięć na pewno nie bo mam wymieniona pamięć a przed wymianą już tak mi się działo. Może karta być niekompatybilna z płytą?

A może to procesor czy płyta. Sam już nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Tak próbowałem. Zainstalowałem 3-4 poprzednie wersje sterowników i problem nadal występuje.

Najszybciej wyłącza mi się BF 4. PUBG udaje mi się pograć kilka rund zanim padnie. W Tarkov`ie to loteria.

Wszystko nowe poza kartą graficzną. W starym komputerze nie miałem z tym problemów więc myślę, że karta jest ok.

Pamięć mam wymienioną, wcześniej miałem Partiory i problem był ten sam. Wymieniłem też obudowę i cooler więc pozostaje płyta, procesor albo zasilacz. Sam już nie wiem.

Dziwne tylko jest to, że Overwatch działa bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Mam takie coś:

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          20.04.2018 19:56:32
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(35184372088832),(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      DESKTOP-RTQDIVN
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
Kod XML zdarzenia:
  <System>
    <Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
    <EventID>41</EventID>
    <Version>3</Version>
    <Level>1</Level>
    <Task>63</Task>
    <Opcode>0</Opcode>
    <Keywords>0x8000200000000002</Keywords>
    <TimeCreated SystemTime="2018-04-20T17:56:32.406713600Z" />
    <EventRecordID>4485</EventRecordID>
    <Correlation />
    <Execution ProcessID="4" ThreadID="8" />
    <Channel>System</Channel>
    <Computer>DESKTOP-RTQDIVN</Computer>
    <Security UserID="S-1-5-18" />
  </System>
  <EventData>
    <Data Name="BugcheckCode">0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter1">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter2">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter3">0x0</Data>
    <Data Name="BugcheckParameter4">0x0</Data>
    <Data Name="SleepInProgress">0</Data>
    <Data Name="PowerButtonTimestamp">0</Data>
    <Data Name="BootAppStatus">0</Data>
  </EventData>
</Event>
 
 
OCCT przechodzi dobrze, nic się nie dzieje.
 
Poniżej link do logu HWI:
Link to post
Share on other sites

Nieraz coś podobnego mam gdy bawię się w ustawieniami w BIOS, mam zasilacz "niezgodny z Hawellem" ( chipset z 87) więc wyłączone są poziomy zasilania P7, pomaga reset ustawień poprzez skasowanie ustawień BIOS ( wyjęcie baterii  z płyty głównej na 60~sek.

Po tym oczywiście ustawienie profilu XMP dla RAM i wyłączenie w/w poziomu zasilania.

Jeśli jest nowszy BIOS dostępny dla płyty głównej sprawdził bym czy problem ustąpi po wgraniu najnowszego BIOS-u.

Link to post
Share on other sites

BIOS zaktualizowałem do 1.80. Fix`y udało mi się wgrać ale problem niestety dalej występuje :(

Nie wiem już co mam robić. BF 4 jest dla mnie nie grywalny, pozostałe gry trochę mniej ale też nie pogram za bardzo.

Dalej w dzienniku jest błąd : Kernel-Power.

 

Edit:

Błąd był(jest) spowodowany przez kartę graficzną. Pożyczyłem od kolegi gtx 1050Ti i problemu nie ma :)

Pytanie jest takie - na tych samych grach na starym komputerze tego błędu nie ma. Może to jakiś problem z płytą główną? 

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Teraz mam wątpliwości co do karty. Działam na starej karcie i problemy cały czas się pojawiają.

W dzienniku mam jeszcze kilka zdarzeń i być może to one mają wpływ na wyłączanie monitora? Może macie jakieś sugestie.

 

 [ Name]  Microsoft-Windows-DistributedCOM 
   [ Guid]  {1B562E86-B7AA-4131-BADC-B6F3A001407E} 
   [ EventSourceName]  DCOM 
 
 
[ Name]  Microsoft-Windows-User Device Registration 
   [ Guid]  {23B8D46B-67DD-40A3-B636-D43E50552C6D} 
 
 [ Name]  Microsoft-Windows-Kernel-Power 
   [ Guid]  {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4} 
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś wersję 390.65 ? Te sterowniki były sprawdzane przez producenta płyty. Dlaczego o tym piszę ? Mój gtx 1070 zaczął się dziwnie zachowywać na najnowszych sterownikach. Migał ekran. Dzwoniłem do serwisu,i powiedzieli mi,żebym sprawdził te sterowniki,które są podane na stronie producenta karty. U mnie to MSI. Sprawdziłem,wgrałem i karta hula bez problemu..Ta wersja sterowników to pod gtx 970 Asusa. I u mnie też to wyglądało jakby co chwilę wyłączał się ekran. Tylko do czyszczenia obecnych sterowników użyj DDU i nie wgrywaj nividia expirience.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Powtórzyłem całą procedurę jeszcze raz niestety bez efektu. Na słabym 1050Ti na obojętnie jakich sterownikach nic się nie wyłącza. Na starym gtx970 nie jestem w stanie pograć. Może rzeczywiście karta padła? Może wyłącza się jak tylko dostanie więcej do roboty. Nie wiem. 

Link to post
Share on other sites

Połączyłeś może swoją kartę u kolegi i jeżeli tak to z jakim efektem?

 

Na słabym 1050Ti na obojętnie jakich sterownikach nic się nie wyłącza. Na starym gtx970 nie jestem w stanie pograć.
Porównanie tych dwóch kart to GTX 1050- 75W vs GTX 970- 225W. Bez sprawdzenia  na innym zasilaczu można tak gdybać w nieskończoność.
Link to post
Share on other sites

Mam Seasonic FOCUS Plus 550W Gold. Podobno ma wystarczającą moc, żeby uciągnąć nawet gtx 1080Ti. Myślisz, że może być uszkodzony?

Sprawdzę na swoim starym CM550W. Przełożę go i zobaczymy. Może to rzeczywiście zasilacz.

 

Na drugie to zasilacz wyłączył by cały komputer a mi wyłącza się tylko monitor.


Edit:

Wygląda na to, że Seasonic przyszedł do mnie uszkodzony. Wymieniłem zasilacz i stary CM550 działa bez problemów a nówka sztuka Seasonic wywalał mi kartę :)

Zasilacz leci na reklamację a ja póki co mogę się nacieszyć się nowym kompem na starym zasilaczu :)

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Edit:

Nie wiem o co chodzi ale dostałem całkiem nowy zasilacz i problem jest identyczny. Podczas grania wyłącza mi się monitor. Czy jest szansa że Seasonic nie radzi sobie z moją starą kartą czyli gtx 970 i podczas obciążenia wyłącza mi monitor?

Dostałem informację, że drugi zasilacz, który również odesłałem jest ok i odsyłają mi do z powrotem. Co mogę jeszcze sprawdzić?

Na gtx 1050Ti komputer się nie wyłączał ale też ta karta bierze mniej prądu. Nie wiem co teraz mam zrobić. Problem będzie się powtarzał na pewno więc nie wiem co teraz mam zrobić :(

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Jak długo go masz ? Cooler Master jest ok, co prawda do Focusa brakuje mu trochę ale do tego zestawu co masz wystarcza z zapasem. Ma 500W na linii+12V a po OC nie dobijesz tutaj do 350W przy tej konfiguracji. Jeżeli na tym zasilaczu działa wszytko jak należy sprzedaj Focusa jeśli nie możesz oddać. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie bym tak zrobił gdyby nie to, że stary komputer idzie do sprzedania a nie sprzedam go z awaryjnym zasilaczem.

Sklep nie odda mi kasy za zasilacz a boję się go oddać komuś w starym komputerze z większym zapotrzebowaniem na moc :)

Zasilacz mam już 4 rok.

Edytowane przez q3sniper
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...