Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam od jakiegoś czasu problem z internetem po prostu przestaje działać. Początkowo miałem ustawione w protokole żeby pobierał IP automatycznie i działało ok do 2 tygodni wstecz. Nagle z jakiegoś powodu internet przestał działać. Próbowałem wszystkiego co potrafiłem aż wreszcie wezwałem "speca". On męczył się długo uznał że gryzą się sterowniki z windowsem 8.1 (po jakiejś aktualizacji). Udało mu się uruchomić internet (mimo że ikonka nadal była z wykrzyknikiem) wpisując stałe wartości IP. Ale niestety po dwóch dniach to też przestało działać zmieniłem IP o jedną cyfrę na końcu i znów internet działał ale niezbyt długo po dwóch kolejnych dniach przestał zmieniłem znowu o jedną jednostkę końcowy numer IP i znów działa. Ale postanowiłem się poradzić kogoś mądrzejszego w temacie bo niedługo skończą mi się kombinacje IP i co wtedy zrobię :(.

Windows 8.1

internet z kablówki "Toya"

połączony z komputerem przez router TL-WDR3600

sterowniki do karty sieciowej najnowsze od producenta płyty głównej

 

Problem występuje jedynie na komputerze stacjonarnym, pozostałe laptop (zarówno po kablu jak i wi-fi) jak i komórki (wi-fi) działają poprawnie na standardowych ustawieniach. Przeskanowałem antywirusem i noadware i nic nie wykryło (niestety nie mam punktów przywracania systemu, więc nie mogę przywrócić z przed jakiegoś okresu ustawień), a nie chciał bym jeszcze stawiać windowsa od nowa.

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły co można zrobić?

Link to post
Share on other sites

Instalowałem te z menagerem więc tam nic recznie nie trzeba dodawać jeżeli o to ci chodzi. Zresztą okazało się że w usługach nie mam w ogóle klienta DHCP i to może byc powód ale nie wiem jak go przywrócić i jak to się stało że z tamtąd zniknął.

 

Znalazłem takie info w sieci to pewnie mi się przytrafiło tylko jak to naprawić?

 

https://www.dobreprogramy.pl/Awaria-DHCP-w-Windowsie-Winna-moze-byc-ostatnia-aktualizacja-z-Windows-Update,News,77858.html

Link to post
Share on other sites

Podstawowe sprawa jeśli w twoim domu dostawca zakończył sieć końcówką RJ45(LAN) i nie masz w domu żadnego modemu lub routera operatora po drodze, to wstawiając swój router jako urządzenie rozdzielające sygnał internetu, musisz w ustawianiach urządzenia(swojego routera) wyłączyć funkcję DHCP. Dlaczego już wyjaśniam. Ponieważ router operatora przydziela automatycznie adresy i twoje urządzenie wchodzi z nim w konflikt dlatego nie masz internetu. Natomiast jeśli masz taką sytuację, że masz internet po WIFI a nie masz go na przewodzie z routera winą można obarczyć system.  Wyłączenie DHCP może utrudnić dostęp do ustawień routera ale jeśli skonfigurujesz wszystko prawidłowo nie ma potrzeby tam później zaglądać. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

OK. To rozjaśnia sprawę. W takim razie pobierz sobie narzędzie do naprawy połączeń internatowych https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/ wersja portable wystarczy.  

Rozpakuj. Zaznacz wszystkie opcje i GO. Nie przejmuj się, że program wyrzuca jakieś błędy. Nie wszystkie skrypty działają w twoim systemie. Po zakończeniu działania programu możesz uruchomić ponownie komputer. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Jarrino możesz wkleić o jakie uwagi Ci chodzi bo szczerze nie wiem. Zresztą problemy z internetem zaczęły się dużo przed tym jak zmieniłem sterowniki do karty. Zmiana sterowników na nowe to było jedynie próba znalezienia powodu tych problemów...

 

Uwaga
Includes Killer Wi-Fi Driver Killer Network Manager User Guide (Click)
 
Ja instalowałem te z menagerem i to jedyna uwaga jaką na tej stronie do tych konkretnych driverów jaką znalazłem
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...