Skocz do zawartości

Karta graficzna


Recommended Posts

do tego cepa nie brałbym nic powyżej gtx 1050 (bez ti) gtx950 - ten procesor jest słabszy od i3 4130, pakowac do niego gtx970 czy nawet 1050ti przy obecnych cenach to wyrzucenie pieniędzy, bo te karty będą sie nudzić (szczególnie 970tka)

 

tutaj dobrze widać, jak 1050ti sie nudzi przy tym procku

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Kiedyś miałem i3-4160 i GTXa 970 w tandemie i w większości gier 60fps miałem. Było to jakieś 2 lata temu. Wtedy grałem tylko w 2 gry dla których CPU było wąskim gardłem. Teraz pewnie takich gier będzie więcej, ale wciąż do zliczenia na palach. Oczywiście, mówię o i3-4160. Nie orientuje się jak ma się obecnie do niego ten AMD.

Może warto sprzedać ten zestaw, dołożyć 800zł i złożyć coś na Ryzen 2200g?

Link to post
Share on other sites

no to w gta będziesz miał mniej więcej tyle co teraz masz (przez procesor, zerknij sobie na filmik co wyżej w poście wkleiłem , 2:30 jest gta5 test z 1050ti), tu ci sie nie poprawi, no chyba że gdzies poza miastem lub przy małym ruchu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Sprzedajesz płytę, ram i procek. Może jakiś desperat da za to z 550-600zł, w sumie ciężko powiedzieć, realnie to to jest warte może 2/3 z tego (głównie przez ram), ale rozrzut cen na allegro jest straszny. Dokładasz 800zł, które masz.

 

Kupujesz:

i3-8100 (460zł)

płytę H310 (240zł)

DDR4 8GB (300zł) - http://allegro.pl/nowy-goodram-ddr4-8gb-2666mhzcl19-gr2666d464l19s-8-i7298058136.html

 

Razem 1000zł. Już ten zestaw, bez grafy, zmiata twoje apu z powierzchni ziemi.

 

Za pozostałe pieniądze kupujesz grafikę (gt 1030) albo zbierasz więcej pieniędzy na 1050/1050ti/1060 lub łapiesz okazyjnie coś pokoparkowego z gwarancją (bo już się zaczęły objawiać).

Link to post
Share on other sites

W zależności od tytułu 25-35% FPS strdnio.

 

Koleżanka bardzo przyjemny zestawik proponuje (8100 + płyta H310), ja tylko od siebie dodam, że za około 260 pln jest tańszy procek (Pentium G5400, 2R/4W, 3.7 GHz), praktycznie tylko w Fortnite mogą być JAKIEKOLWIEK różnice względem i3 - w pozostałych grach będzie porównywanie.

 

Jak to wygląda cenowo?

 

Pentium G5400 - 250 pln

ASRock H310M-HDV - 230 pln

2x4 GB DDR4 2400 MHz - 300 pln

 

W zależności od tego ile dostaniesz za obecny złom tyle będziesz miał na kartę. Gtx 1050 bez problemu powinieneś dostać za 500 pln

 

http://allegro.pl/geforce-gtx-1050-windforce-oc-2g-gwarancja-fv-i7284486150.html

Link to post
Share on other sites

Cholera wie, ale wiadomo, że takie rzeczy to tylko jak jesteś blisko i możesz podjechać, sprawdzić i odebrać. Jak gość kręci, że się nie da, to znaczy, że wałek.

 

No i nie jest to jakaś turbo nierealistyczna cena. Szło kupić 1050ti za tyle (nowe się dało dostać za 600zł) zanim ceny pogięło do reszty, a wygląda na to, że rzeczy powoli wracają do normy.

Btw, za 5 dych więcej masz inną (od innego typa, z innego miasta), też na olx: https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1050-ti-CID99-IDtw6v5.html#363b9b32ea

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Kurde, jakby mi się chciało czekać to pewnie bym sprzedał i kupił coś lepszego z dobrym prockiem, ale wezme 1050 TI

 

To nie jest jakos strasznie duzo roboty. Dajesz dobry opis, dobra cene i towar znika od reki na alledrogo. Poza tym za rok do takiego H310m mozesz wsadzic i5-8400 (6-rdzeniowego procka, ktory obecnie jest "krolem" w kategorii cena/wydajnosc).

 

Moim zdaniem siedzenie na tym APU co masz w tej chwili ma sens JEDYNIE jezeli serio nie grasz inne gry niz te, ktore podales i serio zwisa Ci, ze kosztem kilku chwil moglbys przesiasc sie na nowsza i szybsza platforme ( i tu jest jest serio #DobraZmiana :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...