Skocz do zawartości

BSODY Windows 7 Ultimate x64


Recommended Posts

Witam,

 

Otóż mam problem z częstymi BSODAMI (0x000000D1, 0x00000019, 0x0000003B itd), które pojawiają się w różnych momentach tzn przy przeglądaniu stron www, oglądaniu filmu i graniu. W przypadku grania BSOD wystepuje najszybciej i najczęściej zwykle po 5 min gry.

 

Oto konfiguracja mojego komputera:

 

Procesor: Amd Phenom II 1055T X6 (2,8 Ghz)

Zasilacz: Chieftec APS-750C (750W)

Mobo: Asus M4A88TD-M/USB3

Grafika: Gainward GF GTX 570

Pamięć: Na codzień 8 GB Geil 1600mhz CL8 (w tej chwili sprzęt ma włożone 4GB pamięci - 2x2GB)

HDD: WDC WD10EARS-00Y5B1 - na nim zainstalowany jest system oraz wszelkie programy i gry, WDC WD3200AAKS-00SBAD - dysk magazyn

 

Pamięć sprawdziłem memtest86+ v.4.0 teoretycznie jest ok - sprawdziłem tylko 2 kości, które aktualnie są zamontowane.

Temperatury procka również sprawdzałem i w Biosie oraz przy pomocy HWmonitor - obciążając procka orthosem, wszystko w kwestii temp. procka wygląda OK.

HDD sprawdzałem pod kątem bad sectorów i błędów - również wszystko wydaje się w porządku.

Ściągnąłem program do stress testów dla karty graficznej po ok 4 min wywaliło BSODA ale temperatury karty podczas testów były w normie. Przypuszczam, że winna może być karta, ponieważ wcześniej na tej konfiguracji miałem GTX 260 i wszystko było correct.

Po wymianie karty i wyczyszczeniu starych sterów GTX 260 (driver sweeperem), zainstalowałem GTX 570, wykonałem "czystą" instalację sterów najnowszych Tj 266,58 z stronki nvidi, sterów z płyty CD dołączonej do karty nie instalowałem.

 

Dodam tylko, że ostatnio nie wyłączałem ani nie resetowałem kompa przez 6 dni i zero Bsodów w tym czasie. Normalnie grałem bez problemu i korzystałem z internetu oraz innych dobrodziejstw. Problem wraca po restarcie albo po wyłączeniu kompa. Później muszę przeżyć milion resetów i bsodów i problem ustępuje aż do następnego wyłączenia bądź restartu i od nowa.

 

Zamieszczam screeny z BLueScreenView, które mi osobiście mało co mówią, może Wy szanowni forumowicze jesteście w stanie pomóc za co z góry dziękuję.

 

http://img225.imageshack.us/f/bsod1.jpg/

 

http://img855.imageshack.us/f/bsod2.jpg/

 

http://img26.imageshack.us/f/bsod3.jpg/

 

Wrzuciłem moje pliki minidump na serwer można je stąd pobrać http://wrzucacz.pl/file/9181301338586

 

Jakby ktoś mógł je dla mnie odczytać i mnie nakierować na problem, byłbym bardzo wdzięczny.

U mnie nie mogę ich odczytać przez Debbuging Tools for Windows bo mi jakieś dziwne krzaki wyskakują.

 

A może VGA zintegrowana gryzie się z GTX 570 ?

 

W biosie w zakladce ADvance>Internal Graphics

 

Primary Video Controller i wybrane GFX0-GPP-IGFX-PCI (do wyboru oprócz tego mam

gpp-GFX0-IGFX-PCI, PCI-GFX0-GPP-IGFX oraz IGFX-GFX0-GPP-PCI - czy w tym przypadku nie powinienem mieć wybranej opcji PCI-GFX0-GPP-IGFX zamiast

GFX0-GPP-IGFX-PCI ?

 

INTERNAL GRAPHICS MODE mam wybrane UMA (jest ta opcja albo disabled)

Link to post
Share on other sites

Automatyczne uruchamianie miałem już wyłączone.

Co do zintegrowanej grafiki to nie wiem jak ją wyłączyć w biosie.

Mam tam tylko takie zakładki:

 

Primary Video Controller - GFX0-GPP-IGFX-PCI

Internal Graphics Mode - UMA

UMA Frame Buffer Size - AUTO

Surround View - AUTO

Frame Buffer Location - Above 4G

AMD HDMI AUDIO - Enabled

Link to post
Share on other sites

Do tego niebieskiego Usb wpiety jest jeden kabel od panelu przedniego obudowy. Myszka i Klawa są wpięte obok gniazda PS/2. Przed chwila znowu poleciał bsod przy instalacji gry 0x0000001E

 

Już się gubię w tych Bsodach nie wiem o co chodzi raz wywala taki raz inny i każdy jest z innej "parafii". Ale mam przeczucie, że winowajcą jest karta graficzna, póki miałem gtxa 260 nie było żadnych bsodów. Później wrzuciłem GTX 570 to był problem i jest do tej pory na przykład, że monitor po wyłączeniu i włączeniu nie reaguje na ruszanie myszką albo klikanie na klawie i czasem musze go z 3-4 razy wyłączyć/włączyć żeby pojawił się obraz.

Link to post
Share on other sites

Instrukcja dla błędu 0x0000001E

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED - Jądro systemu wykryło niedozwoloną instrukcje procesora. Może wystąpić z podobnych powodów, co błąd 0x0000000A lub z powodu uszkodzonej pamięci.

 

Rozwiązanie:

- Uaktulnij oprogramowanie (sterownik), które spowodowało błąd.

- W Biosie wyłącz cashing oraz shadowning.

- Sprawdź pamięci odpowiednim programem diagnostycznym

Jeśli wina leży w sterownikach to dla pewności warto przeprowadzić taki oto zabieg.

Wpisz w konsole verifier, pojawi się okienko na którym wybierz kolejno

1) utwórz ustawienia niestandardowe (dla deweloperów kodu)

2) wybierz indywidualne ustawienia z pełnej listy

3) zaznacz "pula specjalna, śledzenie puli, wymuszenie sprawdzania IRQL"

4) wybierz nazwy sterowników z listy

5) zaznacz wszystkie sterowniki prócz tych od microsoftu i kliknij na zakończ.

 

Komputer uruchomi się ponownie i jeśli nie wystrzeli bsod to sterowniki teoretycznie będą w porządku.

Jeśli jednak zastaniesz blue screen, to przy kolejnym resecie przejdź do trybu awaryjnego i powtórz powyższą czynność ponownie ale tym razem zaznacz tylko sterowniki od jednego producenta i metodą prób i błędów będzie trzeba dojść, od którego sprzętu sterowniki nie hulają.

 

By zakończyć sprawdzanie sterowników należy wpisać w konsoli verifier /reset. W przypadku niemożliwości załadowania windowsa (bsod) oczywiście należy wykonać to w trybie awaryjnym.

Link to post
Share on other sites

Dobra, najpierw zainstaluje jeszcze raz stery od grafiki i zobaczymy, jak beda dalej bsody to zastosuję sie do instrukcji philips'a. Btw w jakiej konsoli to mam wpisać :)

 

Jeszcze jedno, stery odinstalować driver sweeperem, zrobić reset, zainstalować stery i znowu reset tak ?

Link to post
Share on other sites

Menu Start => Uruchom => wpisujesz "cmd" (bez cudzysłowia) i lewy klik na ok. Tak jest na XP, lecz jeśli na win7 będzie inaczej to ktoś mnie poprawi. Ale wydaje mnie się, że po otwarciu pasku start wystarczyło wpisać 'konsola systemowa' i wyświetliła się odpowiednia ikonka (nie pamiętam, win7 użytkowałem tylko parę dni).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...