Skocz do zawartości

Chłodzenie pod i7 8700k


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem chłodzenia do tego procesora(nie wykluczam w najbliższej przyszłości skalpowania) i mam dwóch kandydatów, co o nich sądzicie:

 

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-nzxt-kraken-x62-v-2-rl-krx62-02-977446/

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-be-quiet-silent-loop-280mm-bw003-975061/

 

Ps. Obudowa to:

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-pax-m70-pure-black-v2-spc135-772816/

 

Zależy mi żeby chłodzenie można było zamontować na górnej części obudowy i rzecz jasna powstaje jeszcze pytanie czy te chłodzenia zmieszczą się do tej skrzynki.

Link to post
Share on other sites

Na jej froncie jak i topie jest miejsce na dwa wentylatory 120 jak i 140 więc spokojnie powinno CI się udać zamontować jedno z tych chłodzeń.

Jedyna sprawa to odległość od szczytu płyty głównej do topu, czy po prostu będzie na tyle miejsca, żeby przymocować na nim chłodnicę AiO z wentylatorami.

Link to post
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanie, wyczytałem w internecie że chłodzenie wodne zamontowane u góry będzie skutkował tym że unoszące się ciepłe powietrze z GPU będzie powodowało automatycznie podniesienie temperatury CPU i że lepiej jest zamontować chłodzenie CPU na przednim panelu, czyli mam rozumieć że jeśli zamontuje to chłodzenie z przodu to wentylatory montuje tak żeby wypychały powietrze na zewnątrz? ten z tyłu wentylator wtedy zmieniam żeby tłoczył powietrze do środka czy zostawiam go tak jak jest? i dwa wentylatory z góry ustawiam żeby wpychały powietrze do środka? 

Link to post
Share on other sites

Hmm nie słyszałem jeszcze o czymś takim, żeby gpu grzało chłodnicę na topie. Oczywiście karta na pewno podniesie temperaturą w budzie i tym samym chłodnicy na topie czy na froncie ale nie przejmowałbym się tym za bardzo.

Czy to zamontujesz chłodnicę na froncie czy na topie wentylator z tyłu zostawiłbym jako wyciągający powietrze z obudowy na zewnątrz.

Montując chłodnice na froncie zamontują ją tak, żeby również dmuchała przez chłodnicę na zewnątrz. Bez sensu żeby dmuchała do środka ciepłym powietrzem i grzała dodatkowo wszystko po kolei.

Obudowa nie jest na tyle szczelna żebyś miał się obawiać o to, że nie będzie na tyle powietrza w środku. Karta zawsze może zasysać powietrze przez śledzie pod nią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...