Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze płyty głównej


Recommended Posts

Witam przymierzam się do kupna nowych podzespołów ( wymiana z antycznej jednostki z Q9550...) . Zastanawiam się nad wyborem płyty głównej pod i7 8700k. Budżet na płytę max 900 zł ,zastanawiam się nad AsRock Z370 Taichi lub coś podobnego/lepszego w tym budżecie. Przy okazji chciałbym też spytać się o inne komponenty czy są w miarę ok i co można ewentualnie zmienić. Kartę graficzną już posiadam Geforce Palit GameRock 1080. 

 

Zlożony zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/ac60ecee/

 

 

 

Płytę chciałbym w miarę chłodną na sekcji zasilającej i taką która bez problemu pociągnie 5 ghz OC oczywiście po skalpowaniu proca. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dopłata do Taichi nie jest konieczna, Extreme 4 również da radę.

 

SB800 za ponad 500zł to kiepski wybór na tle lepiej wykonanego Fractala R6 ze szklanym panelem i piwnicą.

D15 tez szpeci, DR3 w wersji Pro spisze się równie dobrze.

 

Z zasilaczem spokojnie możesz iść w 60zł tańszą wersję 650W, mocy i tak będzie duży zapas.

Co z HDD/SSD?

Link to post
Share on other sites

Witam dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem napisać że posiadam już aktualnie 2x 256gb Iridium Pro i zastanawiałem się mocno nad jakimś dodatkowym dyskiem na M2 pod system i jakieś gierki lecz ceny są tak absurdalnie wysokie że chyba odpuszczę sobie ;( 

 

Co do płyty głównej ten Extreme 4 ma porównywalne temp na sekcji zasilającej i w miarę podobnie z liczbą wejść z tyłu? A może coś innego np MSI lub Asus aktualnie w starym kompie mam Asus maximus II i jestem z niej mega zadowolony i tyle lat wytrzymała już.

W tej noctue jestem wręcz zakochany i musi taka zostać ;p Zasilacz również chciałbym zostawić mocniejszy by w przyszłości nie mieć problemu z mocą ( chciałbym za jakiś czas wymienić grafikę na Geforce 20XX jak wyjdą). Chyba że jest jakiś porównywalny jakościowo zasilacz ale tańszy. Co do obudowy to fakt trochę chyba za drogą wybrałem chętnie sprawdzę to co polecasz dzięki.

Edytowane przez Joint21
Link to post
Share on other sites

 

 

zastanawiałem się mocno nad jakimś dodatkowym dyskiem na M2 pod system i jakieś gierki lecz ceny są tak absurdalnie wysokie że chyba odpuszczę sobie ;( 

M8PeG 256GB na NVME i kościach MLC za 450zł, względem IRDM Pro 240GB dopłata 100zł.

 

 

 

W tej noctue jestem wręcz zakochany i musi taka zostać ;p
 

Z D15 uważaj żeby nie kolidowało CI to z pierwszym slotem PCIE na GPU, a dokładniej z Backplatem karty. Sam miałem ten problem na Asus X99-AII i wziąłem D15S.

 

 

 

Zasilacz również chciałbym zostawić mocniejszy by w przyszłości nie mieć problemu z mocą ( chciałbym za jakiś czas wymienić grafikę na Geforce 20XX jak wyjdą).

Nie ma potrzeby, co generację karty pobierają coraz miej prądu, a tkai Focus ma spory zapas przy zestawie z 8700K po OC wraz z GTX 1080TI.

 

 

 

Co do obudowy to fakt trochę chyba za drogą wybrałem chętnie sprawdzę to co polecasz dzięki.

Poniżej 400zł też są fajne skrzynki, patrz na Fractal Meshify C TG czy Enthoo Pro M TG.

Link to post
Share on other sites

Dysk z w miarę normalną ceną MLC nie wiem jakim cudem go pominąłem dzięki dodany do koszyka ;p Będzie z nim jakiś problem po zamontowaniu ? Jakieś sterowniki , nowszy bios żeby był bootowalny? Co do chłodzenia CPU nie sądziłem ze jego wielkość może z grafiką kolidować bardziej myślałem że z 1 slotem ramu będzie zgryz to troche zmienia postać rzeczy ;/. 

 

 

Dobra będzie lipa z tym chłodzeniem delikatnie przysłoni mi 1 slot grafiki wiec jestem zmuszony z niej zrezygnować.Co myślisz o Dark Rock Pro 4?

  Edytowane przez Joint21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...