Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Gry się wyłączają

problem gtx 1080 ti intel 8700k windows10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 100va

100va
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 20:45

Problem występuje od jakiegoś czasu ale ostatnio się nasila. Przebiega to mniej więcej tak: podczas gry w gra się zacina w momentach pozornie losowych(czasem w menu, czasem w inventory, czasem podczas cutscenki, czasem podczas rozgrywki), ale jeżeli wyłączę grę i włączę jeszcze raz te samą misje to zacinało mi się dokładnie w tym samym momencie, np. w wiedźminie wywalało mi zawsze po walce z imlerithem podczas rozmowy z ciri. to co się dzieje po zacięciu różni się w zależy od gry, w wiedźminie gra po ścince gra się zamyka, a w farcry4 muszę już zresetować komputer. Co zrobiłem w celu rozwiązania problemu napisałem niżej, ale ciekawą sparwą jest to że reinstal sterowników przynosi poprawę ale tymczasową czyli bezpośrednio po przeinstalowaniu sterowników gry potrafią chodzić pare godzin bez problemowo a potem wywalają co 5 min. drugą nietypową sprawą jest to ze ani razu problem nie wystąpił podczas gry w sanctum(niezbyt wymagający indyk) wiec pomyślałem, że to kwestia wydajności ale po obniżeniu rozdzielczości w wiedźminie problem i tak występował a karta nie grzała się wyżej niż 69 stopni  

1.Konfiguracja komputera: https://ibb.co/h6Pne7

2.System operacyjny: jest wyżej

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: bezpośrednio przed wystąpieniem problemu nic się nie działo. jakiś czas temu robiliśmy ze znajomymi lana u mnie i komputer trochę wędrował z piętra na parter i spowrotem i raz się zdarzyło ze włączyłem tryb cichy w programie od gigabayte, zapomniałem o tym i karta się dość mocno zagrzała 

4.Używany program antywirusowy: na ten moment brak

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: odinstalowałem nvidia experience, przeinstalowałem sterowniki, zainstalowałem sterowniki które miałem przed wystąpieniem problemu 

6.Informacje dodatkowe: wszystko napisałem wyżej

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam 

• 0

#2 jarrino

jarrino
  • Maniak

• 8793 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:10

Jak odinstalowywałeś tą francę nvidia experience ? Tylko przez dodaj-usuń programy? Tęż miałem u siebie dziwne problemy,które przeszły ale po bardzo dokładnym usunięciu tego ścierwa. Część czyszczenia wykonałem ręcznie z dysku i rejestru...

• 0

i7 4790K ; Ga Z87X-UD3H ; MSI 1070 Founders Edition ; Kingston 1600 16 GB ; Thermaltake Smart SE 630W

#3 100va

100va
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:22

właśnie przez dodaj/usuń. na poprzednim kompie też miałem z tym problem, usuwałem tak samo i problem się rozwiązał więc pomyślałem że to wystarczy. pamiętasz może gdzie szukać tych plików i czym rejestry wyczyścić? ccleaner? 
log z takiej sytuacji(pograłem 6min):
https://drive.google...iew?usp=sharing

• 0

#4 lonialomax

lonialomax
  • Maniak

• 3373 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 23:19

Na moje oko wina leży po stronie karty graficznej. W logu co jakiś czas włącza się Performance Limit - Power ze względu na na użycie rdzenia GPU na poziomie 99% lub 100%, ale diabeł jeszcze tkwi w szczególe, że mimo użycia rdzenia na tym poziomie to niema to odzwierciedlenia w napięciu rdzenia GPU Core Voltage. Procesor grafiki ma za niskie napięcia rdzenia. Przy takim użyciu GPU napięcie powinno się ustawiać na poziomie około 1.050V - 1.060V.  Czy karta jest podkręcona i czy używasz lub używałeś programu od Gigabyte AORUS GRAPHICS ENGINE, który potrafi namieszać w ustawieniach karty graficznej.

• 0

Mobo:  GA-Z170X-Gaming 7 - CPU: i7 6700k@4.6GHz - RAM:16GB G Skill F4-3600C17-4GVK - Grafika: GTX 1070 Extreme - Zasilacz: Corsair RM550x - Obudowa Zalman Z3 Plus

#5 prohans

prohans
  • Entuzjasta

• 676 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 07:15

Masz pamięć wirtualna czy wyłączyłeś ?

• 0

HP OMEN 15 (2017) i7 7700HQ, 16GB DDR4, GTX 1060 MaxQ 6GB, PX-256M6G+, Micron-1100 512GB;

#6 zbiku90

zbiku90
  • Dyskutant

• 199 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 09:29

Pamięć wirtualna jest włączona, kolumny C i D w excelu. Obstawiam kartę, nie znam się na Pascalach ale takty rdzenia chyba są zbyt duże. Odinstaluj sterowniki w trybie awaryjnym tym: http://www.guru3d.co...r-download.html Następnie zainstaluj najnowsze ze strony NVidii bez experience i bez apki od Gigabyte, sprawdź czy jest poprawa. Zasilacz jakiś markowy masz?

• 0

i5 2500K @ 4,5GHz 1,275V - MSI P67A-GD45 - Kingston HyperX 16GB DDR3 1333Mhz CL9 - ASUS GTX 660 DCUII OC @ 1215/6600 - Corsair CX600 - SSD SP S55 120GB - HDD Samsung 500GB 7200 - HDD Seagate 500GB 7200 - Cooler Master HAF 912 Plus - LC Power LC-CC-100 - Windows 10 home - Xiaomi Redmi Note 4 4/64GB

#7 100va

100va
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 17 postów

Napisano 19 kwiecień 2018 - 21:48

Przepraszam, że dopiero teraz, ale natłok pracy. Odinstalowałem sterowniki i program Aorusa, pograłem 3 godziny i kiedy myślałem ze po problemie wywaliło mnie. Jak bd miał chwile to zrobię loga, ale mam zjazd więc najszybciej w poniedziałek wiec proszę admina o nie zamykanie do tego czasu. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: problem, gtx, 1080, ti, intel, 8700k, windows10

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych