Skocz do zawartości

'Asus Express Gate' oraz problem z dyskiem twardym


Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Nie owijając w bawełnę dzisiaj - po zajęciach napotkałem problem opisany w skrócie w temacie.

Rano korzystając z komputera nie zauważyłem żadnych problemów z komputerem, kiedy wieczorem wróciłem z zajęć to zauważyłem (jako pierwsze na ekranie) Asus Express Gate, a potem po dłuższej próbie (około minuty) załadowania Win10 komunikat comment_hYbuq66Kl79lxflZ0Ya3GkWnCjkNlgII

 

Zastanowiło mnie to, lecz jak wiadomo - sprawdziłem drugi raz o co dokładniej chodzi. Szperając w internecie zwróciłem uwagę na możliwości naprawienia tego przez BIOS - może się Boot Device przestawił? Ostatecznie ustawiłem go tak jak powinno być, tj. dysk twardy jako pierwszy i powinno iść, ale problem nie ustępował. 

Kolejnym krokiem było sprawdzenie wszystkiego okablowania, ale tam też nie było problemów i kłopot nie zniknął.

Następnie zdecydowałem się przez naprawę systemu dostać do Konsoli i wykonać chkdsk :D /f oraz chkdsk :D /r ale obie nie pomogły. Pierwsza opcja trwała koło 5 sekund, druga koło 30 minut. 

 

W tym momencie moje pomysły się skończyły, a staram się znaleźć rozwiązanie problemu i liczę, że może Wy mi pomożecie.

 

Jak chodzi o mój komputer to jest to około 6-7-letni staruszek, w którym pojawił się pierwszy raz problem, że nawet tryb awaryjny nie działa. Dysk jest od początku istnienia ten sam. Proszę o wszelkie możliwe pytania, które pomogą nam wspólnie ewentualnie zdiagnozować problem, a które mogłem oczywiście przeoczyć.

 

Dysk:

Seagate ST3500418AS 500GB Hard Drive

 

Pozdrawiam, Maciej

Edytowane przez Feleur
Link to post
Share on other sites

Mogła uszkodzić się partycja EFI. Zaloguj się jeszcze raz do konsoli uruchom DISKPART i zobacz jak wyglądają partycje na tym dysku.

 

 

Przy komendzie list disk dostaję informacje

 

Disk ###   Status           Size        Free          Dyn   Gpt

------------------------------------------------------------------------

Disk 0        Online          465 GB    0  B

Disk 1        No media         0    B    0  B

Disk 2        No media         0    B    0  B

Disk 3        No media         0    B    0  B

Disk 4        No media         0    B    0  B

Disk 5        Online          931 GB    0  B

Teraz zacząłem bardziej przeglądać dyski i sprawdzam detalami Disk 0 oraz Disk 5. W sumie to Disk 5 omijam, bo to mój dysk zewnętrzny, ale Disk 0 pokazuje takie dane:

 

 

Volume ###            Ltr          Label           Fs          Type                 Size             Status           Info

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volume 1                C                              NTFS      Partition          350 MB          Healthy           

Volume 2                E                              NTFS      Partition          169 GB          Healthy

Volume 3                F                              NTFS      Partition          295 GB          Healthy

Volume 4                G                              NTFS      Partition          855 MB          Healthy        Hidden

 

Przy sprawdzeniu Partycji także widzę, że każda jest zdrowa (oddzielnie każdą sprawdzając)

Zauważyłem także na internecie, że przy komendzie "list volume" powinien się pojawić wolumin systemowy, u mnie takiego nie ma. U mnie wygląda to następująco:

 

 

Volume ###            Ltr            Label                 Fs            Type            Size             Status               Info

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Volume 0                 L                                                      DVD-ROM       0    B          No media 

Volume 1                 C                                     NFTS       Partition       350 MB          Healthy 

Volume 2                 E                                     NFTS       Partition       169 GB           Healthy 

Volume 3                 F                                     NFTS       Partition       295 GB           Healthy 

Volume 4                 G                                     NFTS       Partition       855 MB          Healthy           Hidden

Volume 5                 H                                                     Removable        0   B          No media 

Volume 6                 I                                                      Removable        0   B          No media 

Volume 7                 J                                                     Removable        0   B          No media 

Volume 8                 K                                                     Removable        0   B          No media 

Volume 9                 D          My Passaport     NTFS      Removable   931  GB          Healthy 

Edytowane przez Feleur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...