Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie pomóżcie co tu poprawić w podkręcaniu starego 4670K

Wiem, buda i chłodzenie katastrofa :)

Może by ten wentylator obrócić ?

Zapodam fotki z Intel Tuning

Da radę coś więcej pociągnąć?

I nie wiem czy to napięcie jest OK.

Kiedyś byłem dobry w te klocki ale zapomniałem co i jak...

53c823677d0a5287aeaca541b74df1d4.jpgded020aee14068c018ca057dd53082f6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Haha tak. To jest mój komputer który działa.

Długo stał i się zakurzył.

Ale że jak porządek?

Pospinać trytkami ?

***

Fakt faktem przydałoby sie kupić jakąś obudowę porządną :D

Ten wentylator nie pasuje na swoje miejsce bo TridentX mają wysoki radiator i nie da rady...

Link to post
Share on other sites
nawet sznurkiem od snopowiązarki połącz, obojętne, aby dać oddychać tej budzie jaka by nie była, przeciez w obecnej chwili masz w bonusie +10-15 st ciepełka na podzespołach, cyrkulacja powietrza u ciebie jest zerowa :D
Dobra, to zrobie z tym porządek dzisiaj i dam znać :)

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
VCore stanowczo za duży. Przy 3.4GHz powinien być w okolicach 1.2V, ręcznie ustawiałeś czy auto? Co to za płyta główna?
Ręcznie ustawiałem.MSI_Z97_G5Właśnie próbowałem obniżyć i bsod.4500mhz 100*45 mnożnik Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tak pospinałem, może jeszcze coś wymyślę44f09975d20be6a3a030c1bcd4fd6230.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ułożenie kabli pomogło.

W BF_1 już jest stabilnie 60-80 fps a wcześniej były dropy do 45-47

Te 60 to przy dynamicznej akcji

Wszystko co na ultra

VCore stanowczo za duży. Przy 3.4GHz powinien być w okolicach 1.2V, ręcznie ustawiałeś czy auto? Co to za płyta główna?

A który to VCore?

Ten 1,324 ?

Link to post
Share on other sites

Tak tylko się troszkę pogubiłem bo w screenie w pierwszym poście jest 3,4-3,8 GHz a teraz piszesz że 4,5. W tym drugim przypadku to 1,324V jak najbardziej poprawne i obniżenie może faktycznie powodować BSODy. Te 10-15st różnicy to może i przesada ale lepszy obieg powietrza nie zaszkodzi, a i estetyka znacznie lepsza :)

Link to post
Share on other sites
Tak tylko się troszkę pogubiłem bo w screenie w pierwszym poście jest 3,4-3,8 GHz a teraz piszesz że 4,5. W tym drugim przypadku to 1,324V jak najbardziej poprawne i obniżenie może faktycznie powodować BSODy. Te 10-15st różnicy to może i przesada ale lepszy obieg powietrza nie zaszkodzi, a i estetyka znacznie lepsza :)
Dziwne. Jak dam Enchanced Intel speedstep enable jest 45.

Jak dam disabled daje odpowiednio na core

38

38

37

36

O co chodzi ? b45a85e29870a200ed27b9b6f9bd47d9.jpgddc21ef57fb9e6e2c33657eff1f2065e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Podkręcanie w systemie i to jeszcze w 2 różnych programach jednocześnie to fatalny pomysł. Przywróć domyślne, odinstaluj to w cholerę i zrób OC w BIOSie. W sumie do 4,5 to wystarczy mnożnik turbo dać na 45 przy wszystkich rdzeniach, VCore znaleźć w testach jak najniższy i voila, reszta może być na stock. Speedstep zostawiam włączony bo to mniejsze zużycie prądu i temperatury w idlu. Mam płytę MSI więc powinno być podobnie, jakby co to pytaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Podkręcanie w systemie i to jeszcze w 2 różnych programach jednocześnie to fatalny pomysł. Przywróć domyślne, odinstaluj to w cholerę i zrób OC w BIOSie. W sumie do 4,5 to wystarczy mnożnik turbo dać na 45 przy wszystkich rdzeniach, VCore znaleźć w testach jak najniższy i voila, reszta może być na stock. Speedstep zostawiam włączony bo to mniejsze zużycie prądu i temperatury w idlu. Mam płytę MSI więc powinno być podobnie, jakby co to pytaj.
To mówisz żeby te programy wywalić całkiem, co?

No OK

Link to post
Share on other sites

Tyle spokojnie powinien każdy zrobić ale może być już więcej zabawy z ustawieniami no i wymagane dobre chłodzenie. Do 4,5 to wystarczy ustawić vcore tak jak pisałem. W CPU features na dole wyłącz intel c-states i thermal monitor. CPU ratio mode dałbym na dynamic i włączył EIST ale to jak już chcesz. Jak wszystko poustawiasz odpal OCCT, Intel burn test albo jakiś inny test stabilności i sprawdź temperatury

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
Tyle spokojnie powinien każdy zrobić ale może być już więcej zabawy z ustawieniami no i wymagane dobre chłodzenie. Do 4,5 to wystarczy ustawić vcore tak jak pisałem. W CPU features na dole wyłącz intel c-states i thermal monitor. CPU ratio mode dałbym na dynamic i włączył EIST ale to jak już chcesz. Jak wszystko poustawiasz odpal OCCT, Intel burn test albo jakiś inny test stabilności i sprawdź temperatury
Po wywaleniu tych programów poprawiły się transfery.

Było 2500 :)59611b52ed0d1672647bacd1b1a219af.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
No widzisz od razu lepiej, co to za dysk? :) A OC zrobiłeś już czy nie?
Samsung SM691_256gbNa razie próbuje ale bsody mam.Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
No widzisz od razu lepiej, co to za dysk? :) A OC zrobiłeś już czy nie?
Nie mam pasty a to chłodzenie tez mi sie wydaje słabe.Chyba więcej nie pójdzie na nim.Po bsod w bios mam 51° Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

51st w idlu to za dużo. Pomyśl najpierw nad wymianą pasty, osobiście polecam Arctic MX-2 bo jest tania i niezła, z trochę droższych Thermal Grizzly jest dobra. Na tą chwilę lepiej przywrócić ustawienia fabryczne żeby niczego nie przegrzać.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sama pasta dużo mu nie zbije, ja bym raczej szukał jak najniższego napięcia przy którym proc będzie stabilny, tu zyska najwięcej

poza tym, niech sprawdzi chłodzenie , czy dobrze jest dociśnięte do proca, bo 51 to ja mam u siebie grając w gry wykorzystujące 4 rdzenie :D ( teraz pisząc i mając otwarte kilka kart z YT włacznie 30 st)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
51st w idlu to za dużo. Pomyśl najpierw nad wymianą pasty, osobiście polecam Arctic MX-2 bo jest tania i niezła, z trochę droższych Thermal Grizzly jest dobra. Na tą chwilę lepiej przywrócić ustawienia fabryczne żeby niczego nie przegrzać.
No tak chodzi od nowości na tych ustawieniach :DWygrzany jest dość hahaWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
sama pasta dużo mu nie zbije, ja bym raczej szukał jak najniższego napięcia przy którym proc będzie stabilny, tu zyska najwięcej
Ściągam Valley Benchmark i zobaczymy.A da się Ring , albo cache podkręcić? Te napięcia też spróbuję. Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Ale miałeś 2 programy, jeden z Intela i jeden z MSI, w obydwu co innego, więc ja już nie wiem co ty masz tam ustawione w tej chwili. W BIOSie też nie napisałeś co ustawiłeś, jak dałeś np. 4,8GHz na 1,3V to nie dziwne że nie działa. Zresetuj BIOS najlepiej i zrób delikatne OC jesli ci na tym zależy na 4,0-4,2GHz ze wszystkim na auto, po czym sprawdź temperatury i napięcia pod obciążeniem czy są OK. Z napięciem na auto nie powinno być BSODów ale będzie temperatura wyższa. W międzyczasie rozejrzyj się za lepszym chłodzeniem żeby mieć te 4,5 czy więcej na stałe.

Link to post
Share on other sites
Ale miałeś 2 programy, jeden z Intela i jeden z MSI, w obydwu co innego, więc ja już nie wiem co ty masz tam ustawione w tej chwili. W BIOSie też nie napisałeś co ustawiłeś, jak dałeś np. 4,8GHz na 1,3V to nie dziwne że nie działa. Zresetuj BIOS najlepiej i zrób delikatne OC jesli ci na tym zależy na 4,0-4,2GHz ze wszystkim na auto, po czym sprawdź temperatury i napięcia pod obciążeniem czy są OK. Z napięciem na auto nie powinno być BSODów ale będzie temperatura wyższa. W międzyczasie rozejrzyj się za lepszym chłodzeniem żeby mieć te 4,5 czy więcej na stałe.
Tak robiłem kiedyś właśnie.Potem ustawiłem na ręczne i podbiłem do tych co z fotek.***I tak sobie działa już trzy lata. Tutaj nie ma zwiech mogę grać 6 godzin i wszystko śmiga. 443dba5c7661389e82446c324fac5d95.jpg552dfc2d3492c5ac6f93c87cf1958ac3.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tak robiłem kiedyś właśnie.Potem ustawiłem na ręczne i podbiłem do tych co z fotek.***I tak sobie działa już trzy lata. Tutaj nie ma zwiech mogę grać 6 godzin i wszystko śmiga. 443dba5c7661389e82446c324fac5d95.jpg552dfc2d3492c5ac6f93c87cf1958ac3.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tamtych programów już nie ma bo mówiłeś żeby wywalić.Tu jeszcze z Valley test. Przeszedł stabilnie a6d796c86c994eb6a0afe3d2b9ecfe8d.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Tak robiłem kiedyś właśnie.Potem ustawiłem na ręczne i podbiłem do tych co z fotek.***I tak sobie działa już trzy lata. Tutaj nie ma zwiech mogę grać 6 godzin i wszystko śmiga. 443dba5c7661389e82446c324fac5d95.jpg552dfc2d3492c5ac6f93c87cf1958ac3.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu TapatalkaTamtych programów już nie ma bo mówiłeś żeby wywalić.Tu jeszcze z Valley test. Przeszedł stabilnie a6d796c86c994eb6a0afe3d2b9ecfe8d.jpgWysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Podkręciłem pamięci na 2600 teraz, zobaczymy czy różnica będzie.Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...