Skocz do zawartości

Monitor 144hz wyswietla tylko 60 klatek


Recommended Posts

Witam.

 

wlasnie kupilem ten monitor

 https://www.amazon.de/AOC-G2790PX-Monitor-DisplayPort-Reaktionszeit/dp/B0789XY972/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1523818505&sr=8-5&keywords=aoc+144hz+27+zoll

Grafika to RADEON R9 390

 

Problem polega na tym ze w sterowniku AMD jest napisane ze czestotliwosc odswiezania jest 60Hz 

i nie ma mozliwosci zmienic na wyzsza.

Po przelaczeniu freesync nie zauwazam zadnej roznicy.

Monitor podlaczony jest za pomoca kabla DP

Czy ktos cos wie moze na ten temat

 

Moze musze jakies stery zainstalowac?

 

 

Z gory dzieki za wszystkie propozycje :)

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Zamienić można "herce" i tu podam jak wygląda u mnie na Win.10

Start>"trybik " (nad klawiszem wyłączenia), w nowym oknie>System wyświetlacz, powiadomienia i zasilanie.

Na pierwszej zakładce Ekran na dole okna jest link>Wyświetl właściwości karty.

W nowym okienku > Właściwości (nazwa monitora) i (nazwa karty graficznej), zakładka Monitor, i tam jest rozwijana lista z której można wybrać częstotliwość odświeżania ekranu 144 Hz, by potwierdzić wybór klikamy zastosuj i ok zamykając okno z właściwościami monitora i karty.

Można chyba w sterownikach też to zrobić tworząc profil w zakładce Rozdzielczości niestandardowe, ale ja to robiłem w/w sposób.

 

Co do Adaptive Sync (AMD FreeSync) działa w grach i przeciwdziała zacinkom i rwaniom obrazu.

A odświeżanie 120-140Hz przydaje się w dynamicznych grach akcji.

 

Co do monitora, moim zdaniem 1920x1080 to "trochę" za mało na 27"ekran, ale przynajmniej są mniejsze wymagania od karty, bo mając 27" 2560x1440 144Hz, karta Vega nie wyrabia w ustawieniach ultra i trzeba ciąć ustawienia.

Link to post
Share on other sites

Ooooo dzieki serdeczne.

 

no teraz to ja rozumie poco kupilem 144Hz monitor.

 

Bajka :)

 

Jeszcze raz dzieki MESSER

 

Jeszcze jak by ktos wiedzial jak zmieniac ostrosc obrazu to by bylo super bo ten monitor nie ma takiej funkcji lol.

A chodzi o to ze mam dosc wrazliwe oczy i do tej pory zawsze zjezdzalem troche w dol z ostroscia i bylo OK, w przeciwnym razie mam tak jakby mi ktos piasku w oczy nasypal. :( 

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

A czy "przypadkiem" gdy zwiększysz odległość od monitora efekt ustępuje?

 

Jeśli tak to będzie to co pisałem w mojej pierwszej odpowiedzi tego tematu o stosowaniu rozdzielczości FHD w ekranach 27".

 

Oczywiscie podstawa to kalibracja w tym przypadku programowa, polecam użyć programu Eizo monitor test.

 

Jeśli monitor był zakupiony w sklepie internetowym przez osobę fizyczną, jest prawo do zwrotu bez podania przyczyny, przez 14 dni od daty dostawy, można nawet ostatniego 14 dnia wysłać formularz o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość, by mieć dodatkowo 14 dni na odesłanie przedmiotu do sklepu.

 

Co do HDMI zależy w jakiej wersji jest, np miałem kartę HD 6770 podłączoną do monitora WQHD z starszą wersją HDMI na karcie i max rozdzielczość jaką mogłem ustawić to FHD (1920x1080)z odświeżaniem 60 Hz.

Teraz na karcie Vega w rozdzielczości mojego monitora 2560x1440 po HDMI idzie max 120 Hz, w rozdzielczości 4k było by już tylko 60 Hz, więc w rozdzielczości FHD pewnie dało rady bez problemowo144 Hz ustawić.

Link to post
Share on other sites

Zeczywiscie oddalilem sie troche od monitora i jest lepiej ale to nie calkiem to, sedze ze obnizenie ostrosci by zalatwilo sprawe.Jak sie domyslam to ten program co napisales to bede mogl regulowac ostrosc tylko ze ja nie moge nigdzie go znalezc w necie :(


Zeczywiscie oddalilem sie troche od monitora i jest lepiej ale to nie calkiem to, sedze ze obnizenie ostrosci by zalatwilo sprawe.Jak sie domyslam to ten program co napisales to bede mogl regulowac ostrosc tylko ze ja nie moge nigdzie go znalezc w necie :(

Acha to program do testowania monitora,

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

To monitor FHD a 1920x1080 w 27 calach to ...pikseloza obrazu. Owszem w grach , filmach , YT , będzie ok ,ale w necie, programach czy windowsie będzie powiedzmy średnio. Ostrością w menu osd ( powinna być ) ) niczego nie ustawisz , co najwyżej ,,rozmydlisz'' i tak już średnio dobry obraz. 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, SQATERgs napisał:

I gdy mam w overwatch bez synchronizacji pionowej 144 fps to nie widzę różnicy między 144 a 60 fps 

Dotyczy to też czytania daty ostatniego postu? 

 

Załóż własny wątek a nie podpinasz się pod cudzy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...