Skocz do zawartości

GTX 1080 lub 1080 Ti, do 3400zł z chichym chłodzeniem


Recommended Posts

Szukam jakiejś wydajnej i cichej karty graficznej, zależy mi przede wszystkim na tym, aby była cicha (nie planuję żadnych OC), szukałem sporo czasu, ale wszystkie karty z tego rzędu generują jakieś 40db (tak pisało w testach), co oznacza tyle, że chyba są głośne, i na chiche granie po 00.00, nie ma co liczyć.

Kiedyś miałem Radeona HD 6970 i był tak głośny, że głowa mnie aż bolała (Obroty wentylatorów były w granicach 2300), nie da się tak grać, słuchawki raczej mam dość cicho, a w obudowie tak warczało, jak by ktoś jakąś starą motorynkę odpalał. Znacie może jakiś ranking najwydajniejszych kart, z uwzględnieniem kultury pracy?

Link to post
Share on other sites

Tak jak wspominasz w większosci testów pod obciążeniem 1080ti osiaga 40db - dla porównania wspomniany przez ciebie 6970 ponad 50, więc i tak będzie zauważalnie cichszy niż radeon którego tak źle wspominasz. Inna sprawa, że z budżeten 3400 jeżeli chodzi o ti to raczej jakiś pokopartkowy MSI gaming, czy coś porównywalnego jest do dostania. Nie żeby była to zła opcja, bo źle nie będzie, ale nie wiem kiedy zaczyna się dla ciebie "głośno".

 

Jeżeli więc cisza jest dla ciebie absolutnym priorytetem i stawiasz ją ponad wydajność to polecam zastanowić się nad 1080 i to najlepiej LC. Możesz np kupić coś takiego http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-sea-hawk-ek-x-8gb-gddr5x-vr-r-i7269087007.html a resztę pieniędzy zainwestować w custom LC.

 

EDIT Widzę, ze ktoś mnie wyprzedził z pomysłem ;)

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Myślałeś kiedyś o chłodzeniem wodnym, albo czy interesowałeś się wodowaniem? Czytając twój post coś czuje, że własnie tego szukasz.

Nie, będąc szczerym, nie mam na to czasu. Trzeba by pewnie obudowę zmienić, itp. Wolę klasyczne, chłodzone powietrzem rozwiązania. Nie ma jakiegoś GTX z rzędu 30 - 35DB?

Tak jak wspominasz w większosci testów pod obciążeniem 1080ti osiaga 40db - dla porównania wspomniany przez ciebie 6970 ponad 50, więc i tak będzie zauważalnie cichszy niż radeon którego tak źle wspominasz. Inna sprawa, że z budżeten 3400 jeżeli chodzi o ti to raczej jakiś pokopartkowy MSI gaming, czy coś porównywalnego jest do dostania. Nie żeby była to zła opcja, bo źle nie będzie, ale nie wiem kiedy zaczyna się dla ciebie "głośno".

 

Jeżeli więc cisza jest dla ciebie absolutnym priorytetem i stawiasz ją ponad wydajność to polecam zastanowić się nad 1080 i to najlepiej LC. Możesz np kupić coś takiego http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-sea-hawk-ek-x-8gb-gddr5x-vr-r-i7269087007.html a resztę pieniędzy zainwestować w custom LC.

 

EDIT Widzę, ze ktoś mnie wyprzedził z pomysłem ;)

 

Ale o co chodzi z tym wodnym chłodzeniem? Trzeba obudowę zmienić, czy tylko pod kartę "coś" dokupić?

Link to post
Share on other sites

Zależy jaką masz obudowę. Jeżeli zmieści się sensowna chłodnica i układ to nie trzeba jej zmieniać. Niestety nie jest to rzecz "plug and play" - trzeba skompletować części (chłodnicę, rurki, złączki, pompkę, rezerwuar) i zbudować układ, albo zlecić to komuś innemu (ale wtedy koszty rosną, bo to trochę pracy) Jeżeli nie chcesz się w to bawić to lepiej zostać przy powietrzu - te karty (szczególnie 1080) to nie taka znowu tragedia jeżeli chodzi o hałas, jest też kwestia tego jak wyciszona jest obudowa. 

 

Nie wiem też jakie masz wymagania co do samego użytkowania karty. Jest wiele czynników wpływających na hałas. Można obniżyć napięcia, co obniży temperatury i tym samym hałas. Można ustawić fps na sztywno co sprawi, że karta będzie działać np na 50% mocy i też zrobi się dużo ciszej. Można ręcznie ustawić prędkość wentylatorów - wtedy karta będzie cieplejsza, ale cichsza. Są różne sposoby na obniżenie hałasu. Dobrze by było gdybyś napisał jaki masz procesor, obudowę, w co grasz, w jakiej rozdzielczości i jakiego FPS'u oczekujesz. Łatwiej będzie wtedy doradzić kompleksowo jakieś rozwiązanie. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że luzem gdzieś tego postawić się nie da? Mam na myśli ten wiatraczek, co tyle miejsca zajmuje?
A jak bym tak, dokupił dwa wentylatorki i na spodzie obudowy postawił? Wiałyby wprost na kartę graficzną.

 

Mi chodzi o to, aby było  trochę ciszej, jak by te 5db udało się obniżyć, to było by ok.

 

 

Może inaczej, ile to jest 40db, gdzieś tyle?

Edytowane przez Pirat21
Link to post
Share on other sites

Wydajne chłodzenie na grafice nic nie da, jeśli będzie zamknięte w puszce bez wentylacji. Plus 8700k, które swoje dołoży.

Do tego sprzętu musisz zmienić budę. Inaczej o ciszy zapomnij.

 

Na filmie jest stock'owy cooler. Nie porównuj tego do autorskich chłodzeń ;)

(~45 vs ~55dB pod maks obciążeniem)

https://us.hardware.info/reviews/7385/16/nvidia-geforce-gtx-1080-ti-round-up-which-one-is-the-best-noise-levels-and-temperatures

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Szukaj po allegro/olx jakiejs 1080ti z gwarancja za 3000/3100 a za reszte kup jakas sensowna obudowe.

W takiej budzie nawet jak bys zrobil custom LC(oczywiscie w tej nie da rady ale zalozmy) to nawet wentyle od chlodzenia beda slyszalne przy srednim obciazeniu.

Pomijam juz fakt o temperatury w srodku jesli wrzucic tam 8700k HEHE

Edytowane przez Tirell
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Masz otwartą obudowę, a licytujesz o 2db w testach kart? Głupota. Trzy osoby ci piszą, że w tej obudowie taki zestaw to nietrafiony pomysł, a ty brniesz w to dalej. Albo szukasz pomocy, albo kogoś kto ci przytaknie.

Ale po co się napinać? Po prostu chciałem wiedzieć czy otwarta obudowa coś da, i nie jest to 2db, tylko 7db w sumie, a to już jakiś procent jest.

Link to post
Share on other sites

Nie napinam się, bo gdyby tak było to bym przyszedł, popsioczył, a nie próbował pomóc. Chodzi o to, że budujesz zestaw za 6k zł, masz dosyć wysokie wymagania jeżeli chodzi o kulturę pracy, a zaczynasz od tyłu. Tak jak kolega wyżej napisał, dobrze wentylowana obudowa zapewni takie same, a nawet w niektórych przypadkach niższe temperatury niż karta pracująca na stole bez obudowy. Poza tym dobrze wyciszona obudowa może wyciszyć cały zestaw tak, że ostatecznie karta u ciebie wypadnie ciszej niż w testach które są robione na stelażu. Ty natomiast gotowy jesteś wydać 3400zł na kartę graficzną którą może za 3 lata wymienisz, a koniecznie uparłeś się by zostać z obudową, którą możesz kupić porządną za 400zł i zostanie ci na 15 lat do 4 kolejnych zestawów.

 

Jeżeli jeszcze nie zakupiłeś części to proponuję udać się do działu zestawów, wyłuszczyć swoje wymagania, podać budżet i myślę, że ktoś złoży ci sensowny zestaw który kompleksowo spełni wymagania.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mógłbyś powiedzieć w jakie tytuły grasz oraz ile fps wymagasz?

 

Posiadam 1080 od msi (gaming x) i mogę powiedzieć, że jest cicha, ale wiadomo jak leci powyżej 80% fan speed to jest słyszalna, sporo zalezy jak ustawisz sobie krzywą pod wentylatory.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mógłbyś powiedzieć w jakie tytuły grasz oraz ile fps wymagasz?

 

Posiadam 1080 od msi (gaming x) i mogę powiedzieć, że jest cicha, ale wiadomo jak leci powyżej 80% fan speed to jest słyszalna, sporo zalezy jak ustawisz sobie krzywą pod wentylatory.

 

Tak naprawdę, dawno nie grałem, myślałem żeby zagrać sobie w GTA IV - V (Obydwa na jakiś modach typu ENB, autach, texturach itp.), Skyrim'a (Również z ENB), Oblivion'a, lub jakieś inne ciekawe gry w tym stylu. Jakoś nie podobają mi się te najnowsze, i najbardziej wymagające gry, wolą coś bardziej "tradycyjnego", jakkolwiek to rozumieć.

Edytowane przez Pirat21
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...