Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, piszę do Was, bo za cholerę się nie mogę zdecydować który z tych dwóch telefonów wybrać czy Iphone 8 czy jednak Samsung Galaxy S9?

 

Nigdy nie miałam Iphone'a dlatego z jednej strony kusi, choć przyznam, że ta S9 wydaje się też świetna.

Moje poprzednie telefony to też samsungi, obecnie mam samsung A3 2016, więc troszkę przeskok będzie.

 

Przede wszystkim zależy mi też by telefon robił naprawdę ładne selfie jak i ogólne zdjęcia, gdyż bardzo często robię zdjęcia jak jestem w podróży itp

Proszę doradźcie mi, bo nie mogę się kompletnie zdecydować ;_;

Edytowane przez Wave32
Link to post
Share on other sites

Generalnie mam dość zbliżony problem. 3 lata siedziałem z iphone 6s plus i zmieniłem na nexusa 6p nie dawno, dlaczego? ciekawość i czysty android. Przesiadka z ios nie była łatwa a to przez przyzwyczajenia i dość łatwe i intuicyjną obsługę której mi brakuje. Co do androida to dużo większa swoboda i generalnie wszystko co w ios możesz sobie ustawić w androidza(no chyba wszystko po za kalendarzem).Na iphone nigdy nic mi sie nie zawiesiło i wszystko działało elegancko a na androidzie wiele razy zawiesił się podczas rozmowy i nawigacji.Teraz ktoś powie nexus 6p to stary telefon - rozumiem ale iphone 6s jest jeszcze starszy.

Ja rozmyślam między iphone X, note 8, s9 plus lub p20 pro. Też kusi mnie poczekanie na nowe iphony i nowego pixela 3. Ciężki temat ze wzgledu na to że używałem oba systemy przez dość długo. Nie gram w gry używam telefonu do biznesowych zastosowań

Link to post
Share on other sites

Wybór cieżki, po pierwsze - znacząco różnią się przekątnymi ekranów, co za tym idzie rozdzielczością i wymiarami urządzenia. Treści w interecie wygodniej będzie Ci przeglądać na S9.

Fotki będą bardzo dobrej jakości na obydwu smartfonach. 

Jeśli chodzi o systemy - iOS jest mega dopracowany, tam po prostu wszystko jest na swoich miejscu, działa jak powinno. Zmniejsza to jednak możliwości konfiguracji, lepszego dopasowania smartfonu pod siebie. Android jest otwartym systemem, ostatnie wersje również są dobrze dopracowane, powstaje na niego wiecej aplikacji ok użytkowników.

Powównując te dwa modele celowałbym jednka w Samsunga, jest urządzeniem bardziej uniwersalnym.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z tym, że ios jest mega dopracowany.. Lepiej odpala apki z pamięci i jak ktoś ma inny sprzęt apple to świetna synchronizacja - to tyle z zalet ios. Płynność działania podobna a nawet szybciej jest na andku (w zwykłych apkach, w grach przewaga po stronie ip).

 

Jak S9 to wersja z plusem, ale ja wolałbym wziąść S8 plus i zaoszczędzić lub pi prostu S8. Lepiej trzyma na baterii a różnica prawie żadna (aparat na plus, i trochę szybszy procesor)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pomijając jakość zdjęć pomiędzy tymi telefonami, która jest bardzo zbliżona (większy plus do S9) masz do wyboru:

- mniejszy telefon z dużo bardziej przyjemnym interfejsem, który działa zawsze płynnie bez niespodziewanego zawieszania się z ograniczoną możliwością personalizacji, + trzymający cenę na wtórnym rynku

- większy telefon,  z wielką rozdzielczością ekranu, który działa równie płynnie, lecz potrafi przywiesić się w najmniej spodziewanym momencie, znacznie szybciej trafi wartość na wtórnym rynku.

 

 

 

Nie zgodzę się z tym, że ios jest mega dopracowany.. Lepiej odpala apki z pamięci i jak ktoś ma inny sprzęt apple to świetna synchronizacja - to tyle z zalet ios. Płynność działania podobna a nawet szybciej jest na andku (w zwykłych apkach, w grach przewaga po stronie ip).

Ciul z tym Twoim lepszym odpalaniem gier jeśli w ogólnym rozrachunku płynności iPhone z 2017 roku wypada lepiej niż flagowy Samsung z 2018 - iPhone 8 nie jest flagowym modelem Apple na ten rok. 

 

Po kolejne - serwis Samsung - firma Regenersis spod Warszawy - odstaje od konkurencji, Wymaga szalonych kwot za naprawą.

Link to post
Share on other sites

Nie wypada. Mam iP8 służbowo a mój S7 edge odpala szybciej snapchaty, facebooki i inne. W grach jest przepaść jeśli chodzi o optymalizacje, ale codzienne zwykłe apki szybciej odpala nawet 2 letni Edge. Co ciekawe aparat w ip8 jest przeciętny (a ten w s7 też jakiś super nie jest).

 

S9 bym nie wziął. A co do "mniejszego rozmiaru". Ekran w iphone jest za mały jak na dzisiejsze standardy (moja subiektywna opinia), a jak kładę s7 edge obok niego to wygląda... staro. Gdybym miał osobiście wybierać sprzęt apple to tylko ipX, ale ten nie ma czytniku lini papilarnych więc odpada..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...