Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zestaw przed OC: Ryzen 5 1600 3.2Ghz + G Skill Ripjaws Ram 8GB 2x4 3200Mhz + Fortis 3 140mm+ B350 Tomahawk MSI.
 
Zestaw po OC: Ryzen na 3.6 GHz, Ram 3200 Mhz na 1.35 v (profil XMP włączony)
 
Jeśli chodzi o ustawienia w biosie to: automatyczne podbicie taktowania procesora ustawiłem na wyłączone (tak, żeby było stałe 3.6Ghz), profil XMP ramu włączony i ustawiony na stałe 3200Mhz 1.35v. Napięcie procesora zostawiłęm na automatyczne i nie przekracza 1.272v.
 
Robiłem test Aida64 extreme, tylko nie do końca wiem jak to działa, puściłem na 10 minut i procesor był cały czas na 100%, żaden reset kompa nie nastąpił ani nic sie nie stało, jedyne co to temperatury wzrosły, postaram się zamieścić screena po teście. Jedyna temperatura, która jest wg mnie wysoka to mobo, ponad 60 stopni w stresie, mogę przekręcić górny wiatrak żeby wdmuchiwał zimne powietrze a nie wydmuchiwał cieplego, zrobić tak czy mogę zostawić jak jest?

http://i67.tinypic.com/rsu63s.png

^zrzut ekranu testu

jakby link nie działał to na inny host dałem:
https://ibb.co/eYD4NS

Edytowane przez LemRawr
Link to post
Share on other sites

 

 

automatyczne podbicie taktowania procesora ustawiłem na wyłączone (tak, żeby było stałe 3.6Ghz)

I jest te 3,6GHz ciagle? Bo z tego co rozumiem to powinno być raczej 3,2GHz.

 

 

Napięcie procesora zostawiłęm na automatyczne i nie przekracza 1.272v.

W OC chodzi o znalezienie najniższego napięcia przy którym procek jest stabilny. Ustaw ręcznie na 1.25 i puść stress testa na 15 minut, jeśli nie będzie problemów to zmniejsz o 0.01 i tak do skutku.

 

 

Jedyna temperatura, która jest wg mnie wysoka to mobo, ponad 60 stopni w stresie

Jeśli to temperatura sekcji zasilania to nie ma się czym przejmować, pod pełnym obciążeniem może być nawet do 100st ale optymalnie jak będzie 80-90.

 

 

mogę przekręcić górny wiatrak żeby wdmuchiwał zimne powietrze a nie wydmuchiwał cieplego

To bardzo zły pomysł, górny powinien być wylotowy

 

Chłodzenie na procku jest stockowe? Na twoim miejscu ustawiłbym na sztywno 3,8GHz i poszukał najniższego stabilnego napięcia. Jednocześnie sprawdzaj temeperatury i nie wypuszczaj go ponad 75 stopni. Do stress testów dobry jest OCCT, temperatury sprawdzam w HWinfo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...