Skocz do zawartości

Płyta główna do i7-8700 pod Win7


Recommended Posts

Jak w temacie, w najbliższym czasie przymierzam się do wymiany platformy na nową i szukam płyty głównej pod procka i7-8700 i Win7. Procka nie zamierzam kręcić, jedynie co to będę robił OC pamięci. Komp służy do grania i programowania. Nie chcę jednak przechodzić na Win10 i tutaj pojawia się problem, gdyż praktycznie oprócz Gigabyte żadna inna firma nie wspiera w swoich produktach Win7 (no chyba że coś przeoczyłem). Miałem chęć na MSI Tomahawk, ale z powodu wcześniej opisanego w grę wchodzić pewnie będzie model Gigabyte Z370 Aourus Gaming K3 lub nieco tańszy GA-Z370-HD3. Co o tym myślicie, może macie jakieś inne sugestie ? Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 
Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, nie polecają płyt Gigabyte, ja myślał bym nad ASRock Z370 EXTREME4.

 

Z win 7 na tej płycie nie powinno być większych problemów, trzeba będzie pobrać specjalną instalke Windowsa 7, oraz pobawić się z sterownikami :)

Edytowane przez gracz722
Link to post
Share on other sites

Wiem, też słyszałem niezbyt przychylne opinie o Gigabyte, z tym że większość z tych opinii dotyczy sekcji zasilania i związanym z tym OC, natomiast ja procka podkręcał nie będę, a jedynie pamiątki. I też nie chciałbym się bawić i kombinować ze sterownikami, bo jak praktyka pokazuje to bywa z tym bardzo różnie. Będę musiał się nad tym poważnie zastanowić. Zależy mi na Win7 z tego względu, że moja karta sieciowa działa tylko na 7, a i dość duża ilość gier w jakie gram to starsze gierki, które na 10 nie działają, albo mają z tym problem.

Link to post
Share on other sites

Tak wiem że koszt takiej karty to nie jest duży wydatek, ale druga kwestia to taka, iż część starszych gierek nie działa na Win10. Zrobię więc tak, że na kompie postawię dwa systemy, bo oba będą mi przydatne w takim razie, więc będę musiał pokombinować ze sterownikami na Win7. Na szczęście jeden z forumowiczów przesłał mi na priv sterowniki właśnie pod 7 do ASRock Z370 Pro4 więc nie powinno być większych problemów już w tej kwestii...mam nadzieję.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam to miałem problem z Total War i jeszcze chyba 2 innymi tytułami, znaczy się zainstalowały się, ale później cały czas pojawiały się błędy na 10, wyrzucało do pulpitu itp, więc grać za bardzo się nie dało.  A że większość gier które teraz wychodzi są dla mnie niezbyt wciągające to chciałem wrócić do niektórych perełek no i niestety z marnym skutkiem. 

Chciałbym zrobić mały upgreade kompa i sprzedać te części, które teraz mam, dzięki czemu do nowszych komponentów mniej dopłacę.

Stąd też założyłem tego posta. Na szczęście jak mi się wydaje, z waszą pomocą coś wykombinuję i znajdę złoty środek, trochę się pewnie powkurzam, ale przy okazji może się czegoś nowego nauczę ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...