Skocz do zawartości

LC i delid, a temperatury wysokie. Gdzie jest słaby punkt?


Recommended Posts

Mam problem, również zagwozdkę. Z myślą o super temperaturach (bujda, wszystko dla wyglądu) zbudowałem LC, nie pomogło. Zleciłem skalp procesora, dalej nie jest kolorowo. Gdzie w układzie jest winowajca? 

 

Specyfikację macie w sygnaturce, a temperaturyki po ok. 2h grania to 77stopni na najcieplejszym rdzeniu, a na karcie 50stopni.

 

Temperatury karty mnie satysfakcjonują, nawet bardzo bo to podkręcona 980ti, ale procesor. Coś tu jest chyba nie tak.

 

Blok, pompka czy wentylatory są tutaj winowajcą?

Link to post
Share on other sites

Ja myślę,że to nie jest problem,biorąc pod uwagę 4,7....Jakie są temperatury bez oc ? Te 77 stopni to o 5 za dużo wg. intela,ale nie jest groźne. Musisz również brać pod uwagę różne serie tego samego modelu i to,że trafiają się tzw."gorące sztuki" i niewiele na to poradzisz...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Devil's Canyon  8-).

 

Jakie masz temperatury w pełnym stresie? Np. OCCT z AVX potrafi ładnie zagotować ten CPU - ja miałem pecha i bez OC, "na powietrzu" i z pastą GC Extreme mojemu 4790K zajmowało jakieś 20-30 sek. by temperatury podeszły pod 100C i OCCT przerywał test. Co prawda zbieram się już dłuższy czas do delidu i położenia mokrego Grizzliego to wtedy dopiero się okaże, jeśli w ogóle, na ile go będzie można podkręcić.

Link to post
Share on other sites

Napisz coś więcej o chłodnicy oraz prędkości wentylatorów. Ja u siebie na 4.4 ghz ustawionym na sztywno w 4790k mam w idle 34-36 stopni natomiast po 2h grania np w AC Syndicate (akurat teraz to chce skonczyć) mam ok 70 stopni. Ale u mnie priorytetem była cisza.

 

U mnie chłodnica to alphacool 420 mm / 30 mm + wentylatory silent wings 3 ustawione na sztywno na ok. 600 obrotów. Blok wodny jest zamontowany bezpośrednio na rdzeniu (brak IHS) i założyłem thermal grizzly conductonaut pomiędzy rdzeń a blok wodny. W tym samym układzie GTX 1080 na stockowych zegarach ma jakieś 50-55 stopni. W układ wygląda tak: rezerwuar -> gpu -> cpu -> radiator -> rezerwuar.

Link to post
Share on other sites

Supremacy evo lubi dośc wysoki flow rate dla pełnej wydajności, dodatkowo jak mocniej skręcisz blok do go przytyka i zaczynają się cyrki z temperaturami. Wojowałem kiedyś ze swoim evo dość długo. Chłodnice masz spoko, myślę że kluczową kwestią może być pompka, przydała by się też informacja o temperaturze cieczy 

 

 

Ja u siebie przy dwóch 480 mam mniej więcej 78 stopni w intelburntest przy oc na 4,8ghz ale bez ihs 

Link to post
Share on other sites

Temperatury cieczy nie mam jak sprawdzić, ale odkąd mam kartę to jest gorąca

Chłodnice to 360/60mm i 240/30mm czyli coolgate G2 i nexxxos st30Układ pompka - 360 - 240 - CPU - GPU

Wszystkie wentylatory pchają. corsair af120 quiet edition na 5 czy tam 7v

Na ph-tc14pe miałam po te 77 stopni bez delidu na 4.6ghz, potem po LC z 360/30mm 20fpi było po 85stooni nawetTeraz po wymianie chłodnic i delidzie 4.7ghz i liczyłem na niższe temperatury, ale patrząc na wasze to wcale nie jest źle. Przy avx godzinnym jest ok 70stopni dopiero jak gram dłużej niż 2h to temperatury wzrastają

Jak będę miał środki to będę chciał zmienić blok na heatkillera i pompkę na D5.

Link to post
Share on other sites

Zacznij od pompki zmiany. Jak dopiero po czasie masz skok temp, to wypadało by wtedy podbić prędkość wentylatorów. Bo świadczy to o tym że układ zaczyna się przegrzewać. U mnie mniej więcej po godzinie układ się syabilizuje z temperaturami i się nie zmieniają potem

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po delid przechodziłem niemal to samo z 7700K. W zależności jak siadł IHS z CLU to takie temperatury za tym szły. Nie raz nie dwa było tak samo jak przed ściągnięciem czapki.

Ostatecznie się udało przy OC do 5ghz i chińskiej pompce. MAN KD-500 czy jakoś tak + dwie chłodnice 360 slim i trochę grubsza 240stka.

Link to post
Share on other sites

Myślę że delid jest wykonany okej bo to zleciłem osobie która zajmuje się tym od dawna.

 

Wczoraj rozebrałem układ i nie wiem skąd, ale w bloku było pełno syfu. Pewnie to było jednym z powodów takie temperatury

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Troche odkopie ten watek, ale mialem podobny problem z i5 4690k na 4.2... po delidzie dalej robil 80*C... Teraz mam i7 4790k na 4,7 przy 1.290 i nie robie wiecej niz 70*C na powietrzu w grach. Czy to gta z odblokowanym licznikiem czy monster hunter world nigdy po delidzie nie widzialem wiecej niz 70*C. Wydaje mi sie ze to wina samego procka, jak ktos pisal "ciepla sztuka sama w sobie"

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...