Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

PS5 - specyfikacja (wróżenie z fusów)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Cepheus119

Cepheus119
  • Entuzjasta

• 663 postów
  • Miejscowość:Sosnowiec

Napisano 12 kwiecień 2018 - 13:32

No dobra, ktoś chętny powróżyć z fusów i strzelić specyfikacją PS5? Pośmiejemy się z tego za jakieś półtora roku/dwa lata.

Mój strzał jeśli o GPU chodzi:

- zmodyfikowany rdzeń Navi

- 60 jednostek CU (chip 64 CU z 4 jednostkami deaktywowanymi)

- ~ 1.31 GHz zegar GPU

- 16 GB GDDR6 wspólne dla CPU/GPU

- 3840 stream proccessors * 2 * 1.31 GHz = 10 TFLOPS

- jakieś dodatkowe bajery na których się nie znam - rapid packed math, może jakieś dodatkowe wspomaganie VR

- moc będzie szła albo w natywne 4K 30 fps, które powinno spokojnie dawać radę przy 10 TFLOPS (różne optymalizacje i tricki programistów) albo w przypadku pozytywnych opinii i dalszego rozwoju renderowania szachownicowego - checkerboard 4K i 60 fps. Osobiscie, zakładałbym, że nowe CPU w postaci Zena będzie sobie dobrze radziło i zaeksperymentują z checkerboardem 4K i 60 fps. 4K już będzie mocno ogranym bełkotem PR ale takie 60 fps w każdej grze - to może być kolejny marketingowy chwyt, natomiast według mnie, bez checkerboarda to się nie uda. Biorę po 100 zł od każdej drużyny i proszę słucham Państwa ...

Użytkownik Cepheus119 edytował ten post 12 kwiecień 2018 - 13:39

• 0

Macbook Pro 13 "Escape" 2017, Dell U2515H, Xbox One X, Audiotrak Prodigy Cube, HyperX Cloud, Creative Aurvana Live!

HP Zbook 15 G4 / i7 7700HQ / 16GB / Samsung PM961 256GB / Quadro M1200

#2 Kuba.wro

Kuba.wro
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 19:47

Dokładnie taki config obstawiam. Mam nadzieję, że Navi obsłuży DirectX Raytracing (DXR), a co do pamięci to liczę na transfery rzędu 1TB/s osiągalne dla GDDR6.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych