Skocz do zawartości

Jaki cooler na i7 8700?


Recommended Posts

Czol̥em, jaki polecacie cooler pod i7 8700 

obudowa zalman z9 neo plus (bodajze miejsce na cooler 160mm, chociaz widzialem na yt montowanie coolermastera 212 ktory ma wysokosc 163)

ram 

Corsair Vengeance LPX 8GB 16gb

plyta tomahawk 

zasilacz 550w

budzet max 200

Oczywiscie jak najlepsza wydajnosc musi byc :D

 

grandis 2 rzucil mi sie w oczy najbardizej chyba jesli chodzi o cene/jakosc/wydajnosc

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

W zbliżonej cenie to raczej Mugen z obrotami wentylatora 1200 RPM będzie wydajny i cichy: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-rev-b-scmg-5100-1429740/

Grandis też jest dobry, dopóki dobre są jego wentylatory i nie zaczną "gadać", trochę loteria ;)

A co do Noctuy, to nie jest zły pomysł, bo to jedna z nielicznych firm, która nie zostawi Cię na lodzie np. przy zmianie podstawki, zawsze są na bieżąco, pomijając bajeczny montaż, prosty i niezawodny, a tu masz na allegro z gwarancją za 200 zł. :http://allegro.pl/chlodzenie-noctua-nh-d14-gwarancja-i7278344038.html

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

A co myslicie o uzywce dark rock 3?

Niezłe chłodzenie, ładnie wygląda, ale ja bym brał tą Noctue NH D14 z linka, którą jest wydajniejsza od tego BQ. W porównaniu do BQ Noctua ma genialną zapinkę na procesor, w porównaniu do niej montaż BQ to koszmar. Teraz będę pozbywał się dwóch radiatorów po testach, jeden to Thermalright: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-le-grand-macho-rt-100700733-1002209/

a drugi  BQ Drak Rock TF: https://proline.pl/chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-tf-bk020-p939522

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

@up - jak spisywał się Termalright ?

Bardzo cichy, delikatnie wydajniejszy od np. Noctuy przy normalnym użytkowaniu PC-ta np. gry, praktycznie niewielkie różnice na pograniczu błędu. Przy obrotach około 650 RPM z i7 4790K, temperatury do 65 max. Przy benchmarku typu OCCT inna bajka,  NH U14S nie wyrabia a Thermalright jeszcze może ;) Różnica około 7 st.C do wyłączenia testu. Zastanawiałem się czy go sobie zostawić, ale że nie podkręcam bo nie mam takiej potrzeby, to Noctua zostaje. Jest wystarczająco wydajna i cicha, no i mam jakiś sentyment do niej. Z nią wszystko wydaje się proste ;)

Edytowane przez choleryk65
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na 100% Thermalrifgt  Macho Le Grand RT. Nawet mam taki na zbyciu, na gwarancji po testach. Niesamowicie cichy, prawie półpasywny, bo przy takich procesorach to jednak musi wentylator  dmuchać trochę powietrza. Jakby co to PW. W budżecie byś się zmieścił. Z tanich to SPC Fortis . Kolega wyżej oferował się ze zwykłym Macho rev.B, który też nie powinien wadzić o RAM-y. Z horyzontalnych Be Quiet Dark Rock TF nie powinien z tymi kościami mieć problemu, z tego co widzę na zdjęciach ale to zdrugiej ręki bo jest droższy.

Aj, Macho rev.B jest troszeczkę wyższe, bo ma 162 bez wentylatora ale może te 2mm nie zrobiłoby różnicy.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

snoop, śrubokret jest w zestawie? twoja 8700k jest po skalpowaniu?


i co myslicie o dolozeniu 2 wentylatora na tyl mugena? czy raczej spadek temp bedzie w granicach 1-2stopni tylko?

 

no i potrzebuje tez w miare wydajnych 2 wentylatorow na przod obudowy 140mm, w miare przystepnej cenie bo te silent wingsy po 115zl za jeden wentylator

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

Z reguły takie róznice występują przy dołożeniu drugiego wentylatora. Powinien być śrubokręt na wyposażeniu plus drugie zapinki dla wentylatora. Jeżeli nie BQ Silent Wings, to przynajmniej Shadow Wings, są tańsze równie wydajne, łożysko kapkę gorsze od Silentów.

Do 1000 RPM praktycznie wszystkie wentylatory mają podobną wydajność, niewielkie róznice. Powyżej to już wiadomo będzie wydajniej ale zdecydowanie głośniej. Be Quiet Pure Wings w swojej cenie mogą być. Cougary nie są specjalnie głośniejsze, ale delikatnie słychać łożysko jak w Alpenfohnach Wing Boostach, chyba nawet to samo łożysko. Prolimatech Blue Vortex 140mm niezłe, ale jak to w tańszych rozwiązaniach też delikatnie łożysko słychać.

Jeszcze mi się przypomniały wentylatory Nanoxii, dosyć ciche a z wydajnością też nie jest źle, myslę tu o wentylatorach do 1000RPM.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Moj 8700k nie byl skalpowany. Śrubokręt jest w zestawie. Na przód niedawno kupowałem sigma pro ale 120mm nie wiem czy sa 140ki cena okolo 25zl. Co do chłodzenia to rowniez dołożyłem dodatkowy wentylatorek na tył ale zbytniej różnicy nie widac w temperaturze takze nie widze sensu.

Link to post
Share on other sites

no jeszcze czeka mnie ustawianie napiec i troche zmian bo nie wszystko jest idealnie.


Co myślicie o wrzuceniu jakiegos wentyla 140mm z bequieta na tego mugena zamiast stockowego wiatraka 120mm? zwiekszy troche wydajnosc? i przy okazje chlodzilby sekcje zasilania

Edytowane przez vkielon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...