Skocz do zawartości

Zestaw: skrzynka ok. 3000 zl / karta graficzna ok. 2000 zl.


Recommended Posts

Dzien dobry,

po prawie 8 latach czas na zmiany. Chciałbym w końcu wymienić mojego i760 i resztę sprzętu na coś nowego.
 

  • Zastosowanie komputera : praca + gry
  • Maksymalna kwota : +/- 5 tys (jak z jakiegoś konkretnego powodu warto dołożyć, to mogę pomyśleć)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :  najbliższym czasie, ewentualnie kartę graficzna ciut później
  • Których części potrzebuję : Większości
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe, ze tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  FHD
  • Specjalne wymagania :
    - w miarę cichy,
    - obudowa nie musi ładnie wyglądać, stawiałbym tutaj na dobry przepływ powietrza, może na możliwość pochowania kabli,
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    - DYSK SSD NA SATA,
    - 2x HDD 500GB
    - gtx 660
    - monitor FHD
  • Własna propozycja zestawu :
    -  Intel i5-8600K 3.60GHz 9MB
    -  SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
    -  MSI Z370 TOMAHAWK
    -  G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
    -  SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold / Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

     
  • Inne :
    - na karte +/- 2000 zl  / reszta 3000 zl
    - myślę tutaj o jakimś gtx 1070, ale tutaj bym prosił o jakieś rady, z jakiej firmy najlepiej
    - zastanawiam się też czy nie poczekać jeszcze z zakupem samej karty. Nowych modeli na razie nie widać a z krypto jak zawsze nic nie wiadomo (dziś rosną). Teraz mam gtx 660, przy zakupie reszty raczej nie chciałbym za długo czekać na wymianę karty,

     
Edytowane przez krebou
Link to post
Share on other sites

Jeśli zrezygnowałbyś z OC to w +- 5 tysiacach zmieścisz się z i7 8700 + asrock z370 pro4+ fortis3 + 16gb ram 3200+ zasilacz sesonic 550W + obudowa meshify C.

~3300zł

 

Co do karty : za 2100 masz 1070 od palita gamerock badz jetstream, czyli 400zł dopłaty 1080 w wersji mini za 2400.

 

Ale na twoim miejscu kupiłbym jakaś 1060 np jetstream(1500zł) badz superjetstream(1600). Do gry w full HD spokojnie starczy nawet na wysokich/ultra i zbierałbym na któraś z nowych kart od nvidi

Link to post
Share on other sites

- i7 8700 jest ciekawe. Z tego co przeleciałem internety to w grach w fullhd  i7 > i5, i5oc > i7, natomiast w programach i7 > i5
- obudowa spoko, chociaż gdzieś w innych tematach spodobała mi się (nawet chyba w Twoim komentarzu) Fractal Design Define R6 czarny

ciężki temat z tą kartą graficzną. Bo 1060 na przeczekanie do nowej generacji jest jakimś rozwiązaniem. Ale teraz pytanie, kiedy coś zostanie ogłoszone, jakie będą ceny, co z dostępnością itd. Do tego rynek krypto, który jest nieobliczalny i patrząc na dzisiejsze + na rynku to pewnie Ci co już koparki wystawiali, bo pomału zaczną myśleć nad wycofaniem aukcji

Jakoś tak rozsądek mi mówi, że na ten temat trzeba spojrzeć tak że to zakup na co najmniej rok, dwa. Na razie takie gdybanie co to będzie.

Dlatego te 1070 chyba jest w miarę dobrym rozwiązaniem, tylko pytanie teraz tak:
- jaka różnica będzie miedzy tym 1070 a ta 1080 mini za 2400
- a miedzy 1080 mini a np. Palit GeForce GTX 1080 GameRock

czy to będą jakieś duże różnice ?


 

Link to post
Share on other sites

Praca: photoshop + webstorm + phpstorm + jakieś tam mniej wymagające programy.

Gry: myślę, ze wszystkie nowe. Spoko gdyby chodziły na FHD na wysokich, nie musi być to ultra wysokie czy jakieś tam ultra.

Ostatnio tez gram w Fortnite, ale na moim i5 760, 16gb drr3, gtx 660 chodzi kiepsko, bo muszę mieć włączoną synchronizacje pionowa, gdy opcja jest off, to niby mam ponad 120 fps ale gra chodzi koszmarnie, natomiast przy włączonej opcji mam stale 60 fps ale i tak w pojedynkach 1vs1 jest ciężko

Link to post
Share on other sites

1 x GoodRam 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Iridium X (black)1 x Intel Core i5-8600K /3.6GHz, 9MB, LGA1151, BOX/1 x bequiet! Dark Rock 31 x AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370, LGA1151/1 x Fractal Design Meshify C (Black, Glass)1 x Seasonic FOCUS Plus 550W Gold1 x Palit GeForce GTX1070 JetStream 8GB DDR5 256bit (1683/8000)

5395zł
 
Dwie stówki taniej mode karty od Zotaca, ale chłodzenie mniej kulturalne i brak Backplate  GeForce GTX1070 mini 8GB DDR5 256bit (1708/8000)
Stówkę taniej masz Fortisa 3, 160zł taniej RG4T ale to już gorsza buda nie ma co tego ukrywać
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Niestety z przyczyn osobistych nie moglem zakupic powyzszego zestawu w tamtym czasie i dopiero po roku wracam do tematu.
 

  • Zastosowanie komputera : praca + gry ( PS,AI, webstrom + nowe tytuly gier )
  • Maksymalna kwota : +/- 6 tys (jak z jakiegoś konkretnego powodu warto dołożyć, to mogę pomyśleć)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? :  najbliższym czasie
  • Których części potrzebuję : Większości
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Możliwe, ze tak.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model :  FHD
  • Specjalne wymagania :
    - w miarę cichy,
    - obudowa nie musi ładnie wyglądać, stawiałbym tutaj na dobry przepływ powietrza, może na możliwość pochowania kabli,
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    - DYSK SSD NA SATA,
    - 2x HDD 500GB
    - monitor FHD
  • Inne :
    - zestaw musi byc zlozony z intela i geforce, nie chce AMD albo radeona

     
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/7488d3d7

 

Procesor 6/12 bez możliwości OC, RTX 2070 z dobrym chłodzeniem, 16 GB DDR4 na start, FOcus z 10 latami gwarancji i zapasem na +12V, porządnie wykonana obudowa z bdb cyrkulacją powietrza i SSD 480 GB na NVME pod M.2 

 

Do GPU dostajesz gierki w gratisie https://proline.pl/?n=game-on-kup-karte-graficzna-geforce-rtx-odbierz-nawet-dwie-gry-zobacz-szczegoly

 

Możesz myśleć o https://proline.pl/pamiec-g-skill-aegis-ddr4-16gb-2x16gb-3000mhz-cl16-xmp2-f4-3000c16d-32gisb-p1337512 w zależności od tego jakie masz zużycie pamięci ram podczas pracy. 

 

Jeżeli nie ma większego parcia na gry, to można zejść do https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-gv-n2060oc-6gd-p1328263

 

Jeżeli chodzi o dopłatę, to https://proline.pl/samsung-dysk-ssd-970-pro-mz-v7p512bw-512gb-p1272637 

Znacznie droższy ale na MLC bez dropów na zapisie przy zapełnieniu. 

Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam samsung 250gb sata ssd seria 850 evo, wiec nw czy warto kupować skoro na razie starcza?

Widziałem u kogoś w temacie, że ktoś zainwestował w 9900k.
Czy jest warto dokładać do takiego procesora z myślą o graniu czy takiej pracy? czy to bardziej zakup na lata, myśląc ze wymagania będą rosły a on dalej będzie ok?

Link to post
Share on other sites

Starcza Ci SSD 250 GB do pracy? Jeżeli tak, to ok.

Inwestycja w 9900K, to jednak tutaj nie mała dopłata. Z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej będzie inwestować tutaj w GPU RTX 2080 pod gry. Nie wiem w ogóle co jest tutaj głównym priorytetem. Praca a gry to dodatek, czy po prostu zestaw do gier na którym przy okazji się pracuje?

Link to post
Share on other sites

Wymiarze czasowym to większość praca a gry do dodatek po godzinach. Natomiast wydaje mi się, że składając zestaw pod gry będzie bardzo wystarczający do aktualnych moich potrzeb w pracy natomiast w druga stroną niekoniecznie.

Patrząc, że teraz mam i5-760, 16gb ddr 3 i gtx 660 i w pracy dużej tragedii nie ma, da sie pracować to pograć już nie.

A zakup procesora z K i jego taktowanie wyżej to jest duży przypływ na wydajność czy jakiś tam kilkuprocentowy i bardziej chodzi o to, ze kręcę bo mogę ?
 

Link to post
Share on other sites

OC 9900K to poniekąd zabawa bo tam masz wysoki zegar 4.7 GHz fabrycznie. 

W przypadku Intela OC wpływa jednak pozytywnie na wydajność w grach. Niemniej warto to kalkulować, bo do tego jednak sporo się dopłaca. Obecnie jest z tym problem. Jest dziura. Albo bierzesz 9600K za 1300 zł albo w zasadzie 9900K za 2350 i mobo za 800 zł. Jest jeszcze 9700K ale kosztuje powyżej 2000 zł więc jego sens jak dla mnie jest mało opłacalny. Jedyne co, to w jego przypadku dochodzi jakaś oszczędność na płycie. 

 

Moim zdaniem i7 8700 i RTX 2070 będą ok. Możesz sobie dopłacić najwyżej do lepszej płyty co byś za jakiś czas miał opcję wsadzenia 9900K jak jego ceny na używkach spadną w dół. 

Link to post
Share on other sites

Pod i7-8700 rozumiem, ze ten plyta z tego zestawu co podeslales.
Mam namyśli pod 9900k, kupilbym tak jak napisales wyzej najpierw 8700 ale nie zamykał sobie furtki pod 9900k i teraz kupilbym lepsza plyte, ktora ogarnie pozniej 9900k

a co promo to ona chyba po prostu była ograniczona czasowo od początku (do jutra).

Edytowane przez krebou
Link to post
Share on other sites

https://proline.pl/koszyk/7488d3d7

 

Procesor 6/12 bez możliwości OC, RTX 2070 z dobrym chłodzeniem, 16 GB DDR4 na start, FOcus z 10 latami gwarancji i zapasem na +12V, porządnie wykonana obudowa z bdb cyrkulacją powietrza i SSD 480 GB na NVME pod M.2 

 

 

Witam, podepnę się pod temat, gdyż prawdopodobnie się zdecyduję na propozycję Kajtka z koszyka.

1. Chciałbym kupić powyższy zestaw, ale kupno karty graficznej odłożyłbym na 2 miesiące- czy na tej zintegrowanej można normalnie korzystać z Office, You tube etc., czy jej działanie do prostych zastosowań to będzie tragedia?

2.Czy dokładając za jakiś czas kartę graficzną będę ją mógł łatwo włożyć, czy będę musiał demontować np chłodzenie procesora czy też inne komponenty wewnątrz obudowy?

2. Jaki Windows 10 warto teraz kupić? OEM czy jakąś inną wersję?

 

Pozdr.

Edytowane przez Skylaker
Link to post
Share on other sites

 

 

czy na tej zintegrowanej można normalnie korzystać z Office, You tube etc., czy jej działanie do prostych zastosowań to będzie tragedia?

 

Spokojnie można korzystać i będzie wszystko ok

 

 

 

Czy dokładając za jakiś czas kartę graficzną będę ją mógł łatwo włożyć, czy będę musiał demontować np chłodzenie procesora czy też inne komponenty wewnątrz obudowy?

 

Wpinasz w slot, podłączasz zasilanie i tyle. Żadnej większej filozofii i ingerencji w resztę. 

 

 

 

Jaki Windows 10 warto teraz kupić? OEM czy jakąś inną wersję?

 

Tylko OEM. BOX nie ma sensu od dawna.  

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, moze ktoś mi bedzie umial podpowiedziec.

Kupiłem ten zestaw, sprawdza się swietnie.

Płyta 390 AORUS PRO a w niej jest taka karta dzwiekowa:

 

Usłysz przeciwników w grach, zanim oni zauważą Ciebie. Gamingowy układ audio Realtek ALC1220-VB z SNR na poziomie 120 dB(A) zapewnia świetną jakość odtwarzanego dźwięku. Nad czystością sygnału oraz jego naturalnym brzmieniem czuwają wysokiej klasy komponenty, takie jak kondensatory WIMA FKP2. Z390 AORUS PRO posiada również unikalną technologię, umożliwiającą przesyłanie dźwięku z mikrofonu o krystalicznie czystej jakości. Zapewnij sobie doskonałą komunikację w drużynie.

 


http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/z390_aorus_pro#kf

----------------------------

POSIADAM ze starego kompa Asus xonar DGX, ale nie mam jej podpiętej.

Czy warto ta karte dzwiekowa podpinac, bedzie lepszy dzwiek czy ta zintegrowana jest OK.
Na ten moment gram na tej zintegrowanej i wydaje mi się, ze jest OK

Edytowane przez krebou
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...