Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wybitnie irytujący dźwięk z zasilacza.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kielbasior

kielbasior
  • Amator

• 65 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 15:10

Mam problem z PSU. Na pewno nie jest to kwestia wentylatora, bo już zdążyłem go wymienić. Dźwięk z filmiku występuje losowo, obciążenie nie ma tutaj większego znaczenia. Co to może być? Zasilacz to dość wiekowy Corsair HX520.

Dla jasności. Chodzi mi o ten pojedynczy, krótki dźwięk, który słuchać np. między 3, a 4 sekundą (tak, to "grrr").

• 0

#2 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 9509 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:15

a próbowałeś odłączyć dysk twardy od zasilania i zobaczyć czy to *grrr* dalej występuje? 

• 1

Spoiler

#3 kielbasior

kielbasior
  • Autor tematu
  • Amator

• 65 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 19:41

a próbowałeś odłączyć dysk twardy od zasilania i zobaczyć czy to *grrr* dalej występuje? 

Zapomniałem dodać. To na pewno nie dysk, bo mam tylko 2xSSD. Karta raczej też nie, bo dźwięk idzie od dołu. 

• 0

#4 kokosnh

kokosnh
  • Maniak

• 9509 postów
  • 3DMark 06:24404

Napisano 14 kwiecień 2018 - 20:28

ile razy tego nie słucham, zdaje mi się że to mechaniczne wibracje, np takie jak powstają podczas ruchu głowicy w HDD. 
Ewentualnie łożysko jakiegoś wentylatora, ale te zwykle nie robią tak w odstępach, a cały czas. 

• 1

Spoiler

#5 kielbasior

kielbasior
  • Autor tematu
  • Amator

• 65 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:47

Też mam wrażenie, że to któryś z wentylatorów, ale ten z PSU już wyciągnąłem i wymieniłem na całkiem nowy. Zobaczymy jak to będzie brzmieć bez karty (półpasywny GTX1060), może to ona miesza?

• 0

#6 Tirell

Tirell
  • Gaduła

• 335 postów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:56

Odpal zasilacz poza obudowa i wtedy sie wyjasni.

• 0

#7 paprykarz

paprykarz

Napisano 16 kwiecień 2018 - 20:35

Pierdzi bo elektrony popychają protony. Fizyka.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych