Skocz do zawartości

Grafika uszkodzona /nowa grafa


Recommended Posts

Cześć! Z moją graficzką mam problem: wiatrak kręci ale obrazu nie daje... do wyrzucenia, nie?

 

W związku z tym planuje kupić jakąś używkę tak mniej więcej do 350zł. Nie chciałbym brać jakiegoś zajebistego modelu gdzie cena jest nisko podejrzana (ale taka oferta będzie, więc kupie a za miesiąć karta padnie). 

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: na już, 350zł

-Zastosowanie: Gry: cs go; programowanie

-Model i moc zasilacza: Nie pamiętam dokładnie ale spokojnie ciśnie procek na OC + hd6870

-Reszta specyfikacji komputera 8GB ram, AMD fx-6300 OC do 4.3 

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz!  1680x1050

-Dodatkowe wymogi: bez podejrzanych aukcji.. ;p

 

 

widziałem już oferty i idzie wyhaczyć np jakieś r9, ale to są dla mnie tak podejrzane aukcje że mała bania.. 

 

Co polecicie w tym budżecie?

 
Link to post
Share on other sites

Całkiem spoko opcja od Rebelminda, już kiedyś komuś polecałem - to wpradzie trochę wykastrowana wersja OEM (niższe zegary) ale na plus 3gb pamięci co w tej cenie nie jest oczywiste. Sprzedający wystawia fakturę vat i daje 3 miesiące gwarancji, więc nie jest to jakaś lipa, że karta niby jak nowa, niby leżała w szafie 3 lata, ale dziwnym trafem bez gwarancji i brak możliwości odbioru osobistego.  Za te pieniądze brałbym. 

 

A jak nie ta i potrzebna na już inna, to do FX'a i 1680x1050 nawet 750ti będzie ok - za te pieniądze wybierzesz coś bez problemu.

Link to post
Share on other sites

a co myślicie np o :

 

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-gtx-760-oc-2gb-CID99-IDsVvAr.html#1ab6811ecd

 

za 4 stówki 

 

lub 

http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-2gb-i7283531005.html?

 

albo z koparki ale z gwarancją do 2020:

http://allegro.pl/radeon-rx460-asus-o2g-2gb-gddr5-gwarancja-i7275404763.html

?

Edytowane przez misiek43210
Link to post
Share on other sites

https://lowcyokazji.net/komputery/31344-gigabyte-radeon-rx-460-wf2-oc-2gb-gddr5-128-bit.html

 

 

tu nawet lepsza promka - 36 mies gwarancji


dobra decyzja podjęta, biore z tamtej strony u góry, bo mają NÓWKI sztuki z gwarą producenta ;))

 

 

pytanko jest takie

 

RX 2gb OC czy RX 4gb?

 

za 4gb vram musze dać 50zł więcej, nie uśmiecha mi się to. Duża będzie różnica?

I co oznacza np Dual w nazwie RX'ów?

https://lowcyokazji.net/szukaj?search_query=rx460&submit_search=&orderby=price&orderway=asc

Link to post
Share on other sites

Podbijam, oferta zbyt dobra żeby była prawdziwa. Szkoda nawet czasu na oglądanie.

 

Rx 460 jest kartą nowszą ale zauważalnie słabszą od gtx 760 3GB. Dalej, parowanie tego RX'a z FX 6300 nie jest nawet średnio dobrym pomysłem. Tak po prostu jest, że Polarisy potrzebują dosyć mocnych procków żeby rozwinąć skrzydła, podczas gdy wspomniany gtx 760 będzie całkiem elegancko chodził w takim zestawie.

 

300-350 pln to normalne ceny za tego GeForcea, kolega @Wojciech podaje bardzo sensowną alternatywę jeżeli chcesz wydać trochę mniej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

procek obecnie jest 6300 po OC na 4.3, ale w niedalekiej przyszłości planuję kupić jakiś procesorek FX 9000 series, więc tam już jest troszeczkę lepiej, chociaż też procek leciwy ;)

 

czyli w budżecie do 400zł włącznie najlepszą opcją będzie gtx 760, żaden RX? trochę skusić się chciałem na tego RX'a bo to całkiem nowa konstrukcja jest swoją drogą


ogólnie chodzi mi głównie o cs:go. W teorii cs to jest gra mocno na procesor, grafika nie musi być jakaś specjalnie zarąbista, ale od grafiki wymagam ponadto, żeby chociaż na spokojnie w tego wieśka 3 pograć na wymaganiach nienajniższych 

co z GTX 1050ti? bo mam okazję używaną rok dorwać za około 450zł...

Edytowane przez misiek43210
Link to post
Share on other sites

własnie napisałem wiadomość. odczytana i nieodpisana... poczekam, rzekomo na 100% TI, tak przynajmniej jest w ogłoszeniu.

 

Myślę jeszcze nad tą RX460, bo przy tym procku będzie dużo słabsza od 760? w wakacje planuje zakup jeszcez mocniejszego CPU (oczywiście amd fx, coś z 9 series), więc nie wiem czy wtedy RX nie rozwinie skrzydeł?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli csgo to główny target tej wymiany to najwięcej zyskasz sprzedając obecny złom (płyta, proc, nawet ram) i przesiadajac się na kawę - serio (mam na myśli przyszłą modernizacje tego amd)

 

Niestety, ale najnowsze Pentiumy kawowe wciągną nosem nawet tego FX 9000 w grach więc pozostaje pytanie do jakiego programowania będzie stacja służyć poza kanterem?

 

Pentium G5400 ma msrp $65 (2R/4W, 3.7 GHz), najtańszy ASRock H310M-HDV kosztuje 230 pln, 2x4 GB DDR4 dostaniesz poniżej 300 PLN.

Link to post
Share on other sites

O dziwo w takiej konfiguracji w cs:go kręciło mi około 250fps, więc jak dla mnie wynik superancki. Przesiadka na intela nie wchodzi aktualnie w grę. Wolę ten zestaw doczołgać do końca, ew. za rok-dwa go sprzedać i wtedy przesiąść się na intela ;)

 

programowanie jakie? głównie klepanie kodu w visualu - projektowanie stron, czyli html+css+.net, więc nie trzeba tutaj ultra tęgiej maszyny.

 

i targetem tej wymiany nie jest zyskanie fps w cs go, a po prostu sprawnie działający komputer, bo jak pisałem w 1 poście, karta poszła w pizdu :D więc jak mi tak odradzacie zakup jakiejś lepszej karty (z czym sie oczuwiscie zgadzam, w zupełności macie racje) to sam już nie wiem, czy lepiej kupic jakąś kartę używkę np hd 7770 (za ok. 200zł), niech posłuży ten rok albo dwa, sprzedać wszystko w pizdu i przesiadka na intela.

 

Może jakaś mądra głowa (np. Ty Rebel) poradzi co byłoby najrozsądniejszą opcją?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jesteś zadowolony z osiągów obecnego AMD w budzie to ja nie jestem na tyle nawiedzonym gościem, żeby wciskać Ci jakiś niepotrzebny złom (przez 3 lata katowałem csgo na i3-4170 i też nic mi nie przeszkadzało :D).

 

Branie 7770 za 200zł gdy za 350zł jest gtx 760 to tak średnio, chyba że krucho z dolarami.

 

Generalnie, ten gtx tj coś co ogarnia Wiedźmina 3 na mix high/mid z przyzwoitym framerate'm - a to już coś więc IMHO "będzie Pan zadowolony"

Link to post
Share on other sites

niektórzy troche polecieli z tym , że rx460 za mocny do fx 6300, ta karta jest od 1050ti ze 30% słabsza, a takiego spokojnie parują z tym prockiem - jak masz okazje kupic do 400 zł to bierz, tutaj masz test z wersją 4gb (lekko mocniejszą) tego rx z twoim procesorem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...