Skocz do zawartości

Karta do 800zł


Recommended Posts

Witajcie. Co opłaca się brać na tą chwilę? Przebieram raczej w GTX'ach. Gram w 1080p reszta sprzętu to:

 

i7 3770k

4x2GB 2133 cl 10

 

Do tej pory wpadły mi w oko:

 

Msi 1050 TI Gaming X - 700zł z wysyłką (2 lata gwary)

Asus GTX 970 Strix - 820zł z wysyłką (9 msc gwary)

Nowy GTX 1060 3GB - 800zł z wysyłką (brak gwary, karta wygrana w konkursie).

 

Mocno interesuje mnie ten 1060 3GB choć boję się trochę tej pamięci. Z drugiej strony 970 ma jej tylko 0.5GB więcej i w testach wypada trochę słabiej.

Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie posiada 1060 3GB? Mając podany budżet, nie rozglądałbym się za 1050 Ti, nie ma sensu parować tej karty z 3770K. Jeśli specjalnie nie zależy Ci na mocnej karcie, to równie dobrze można szukać 960 4GB jako tańszy odpowiednik 1050 Ti ;)

 

970tka i 1060 3GB to już karty wyraźnie wydajniejsze, wszystko już w zasadzie rozbija się o to, jakiego producenta jest ten Pascal :).

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem napisać :) Jest to "tylko" Gigabyte mini ITX. Podobno jedno z najciekawszych chłodzeń z wersji mini. Trochę dygam się brać kartę bez gwary. Z kolei 970 ma jej tylko 9msc i jest już pewnie trochę przekatowana. Co nowa to nowa.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

Niestety to już tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Nieetycznym jest polecać kartę bez gwarancji, pomimo, że jest spora szansa na jej długie bezawaryjne działanie. 970tka nie odbiega specjalnie wydajnością od 1060 3GB. Jeśli często zmieniasz karty graficzne, to ze spokojem możesz wybrać Maxwella, zdecydowanie wyższa kultura pracy, półpasyw oraz gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Wygrana w turnieju LeagueOfLegends. Myślisz, że da się jakoś ogarnąć gwarancje? Szczegółów nie znam ale mogę dopytać czy jest jakiś papier. W pudełku widziałem tylko ulotkę i płytę. Folia antystatyczna ma plombę.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

te 512mb więcej u 970 czasami jest na wagę złota

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/medge_1920.png

https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2016/09/gfx_geforce_gtx1060_3gb/charts/hitman_1920_2.png

o Resident Evil 7 nawet nie wspominam

 

a jeśli chodzi o testy, to 970 ma równą wydajność jak 1060 3gb i to który wyjdzie na prowadzenie zależy od konkretnej gry ( o ile oczywiście 1060 nie zabraknie pamięci :) )

Link to post
Share on other sites

Dopytaj o tą gwarancję na kartę z konkursu - znajomy ostatnio kupił okazyjnie telewizor wygrany w konkursie myśląc, że bez gwarancji a po tygodniu koleś co sprzedał dzwoni, ze ma jakiś papier na podstawie którego normalnie obowiązuje gwarancja (tj jakieś pismo i kopię dowodu zakupu organizatora konkursu) i gwarancja normalnie jest. Z drugiej strony 970 strix też niezła opcja jak by na 1060 się gwary nie ogarnęło. 

Link to post
Share on other sites

@Up ta sama sytuacja. Jest jakaś GW na tego 390?

 

Nie chcę też nic mówić, ale powoli zaczynają się pojawiać ponad roczne rx 480 4GB jeszcze z całkiem długa gwarancją poniżej 1000 PLN (część na pewno pokoparkowa, ale jak jest papier to co za różnica?) a to całkiem blisko budżetu.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie znalazłem żadnego konkretnego. Cały czas się rozglądam. Widziałem rx480 w tych 1000zł. Ale jak to stoi porównując do 970 i 390? To będzie karta dla brata, ale plan jest kupić, szybko sprzedać i zbierać na coś nowszego.

Link to post
Share on other sites

Tu masz test z zestawieniem rx 480 4 GB, R9 390 oraz gtx 1060 3 GB (który ma identyczna wydajność jak gtx 970):

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_3gb_vs_radeon_rx_470_4gb_test_kart_graficznych?page=0,16

 

Kolejne sterowniki jeszcze trochę poprawiły wydajność Polarisa w niektórych tytułach, ale generalnie tendencje są zachowane.

Link to post
Share on other sites

Strix z gwara 9msc za 820 czy nowy gtx 1060 3gb bez gwary za 800? Dzisiaj chcę zamawiac. Nic ciekawszego nie znalazłem. Patrząc na ceny 970 bez gwarancji na allegro to ten strix wydaje się mega okazją.


Kupiłem MSI AERO gtx 1060 6GB. 1000zł z wysyłką. Gwara x-kom 2.5 roku. Przegiąłem budżet w cholerę ale będę przynajmniej spał spokojnie.

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

E, 1060 nie są aż takie ciepłe. Aero to może nie najlepsze chłodzenie pod słońcem i mocniejszej karty bym nie ryzykowała, ale przy 1060 nie ma tragedii. Na pewno lepsza od ITXowego Gigabyte'a

 

Testowałam 1060 (tylko wersję 3GB) i na standardowej krzywej nie wchodziła powyżej 70'C na pełnym obciążeniu. Minus jest taki, że nie da się na niej trybu pasywnego ustawić, minimum to bodajże 30% obrotów (przynajmniej na tym biosie, z którym miałam styczność, może w nowszych jest coś lepiej), więc do najcichszych nie należy.

Link to post
Share on other sites

Widzisz, a ja spotkałem się z opiniami, że jedyny pozytywny skutek głębokiego kastrowania 1060 6 GB (poza niższą ceną, ofc) do 3 GB to właśnie niższe temperatury przy podobnej konstrukcji karty (stąd kulturalna praca takiego Twojego msi Aero).

 

Generalnie jest to wynalazek tej samej klasy co Asus Turbo/Dual, przy których już bym chyba wolal jedno-wentylowego Zotaca.

Link to post
Share on other sites

 

 

to właśnie niższe temperatury przy podobnej konstrukcji karty
 

Opinia opinią, logicznym jest, że obcięty chip będzie oddawać mniej ciepła względem takiego z większą ilością jednostek. Inny przykład to RX 570 i 580 ;).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...