Skocz do zawartości

Czy mogę coś zrobić z tym sprzętem by pograć w Fortnite?


Recommended Posts

Witam,

 

Jak w temacie moje pytanie będzie dotyczyło upgrade'u aktualnego sprzętu, jeśli tylko taki jest możliwy, by móc "normalnie" zagrać w aktualnie bardzo popularną grę jaką jest Fortnite.

 

Mój sprzęt (bardzo stary, tak wiem do muzeum...)

 

Płyta: Asus PK5 SE

Ram: 4 GB DDR 3

Procesor: Intel Core 2 Duo E6550 2.33 GHz

Karta G: AMD Radeon HD 6670

Dysk: 256 GB SSD

Win: 10

 

Na tym secie w lobby mam 60 stałych FPS, a w grze ok. 20 FPS.

 

Pytanie brzmi:

 

Czy w jakiś niedużych pieniądzach mógłbym coś pozmieniać, by mieć przynajmniej 60 stałych fps, czyli tyle, żeby móc "normalne" w to pograć?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Pole manewru raczej mocno ograniczone; możesz do tej płyty w odpowiedniej wersji BIOSu wsadzić jakiegoś Quad'a czterordzeniowego i rzecz jasna zmienić kartę graficzną na jakąś nowszą powiedzmy budżetowego Radeona serii 200/300/400 lub 500.

 

Tutaj masz listę procesorów jakie może obsłużyć Twoja płyty: https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5K_SE/HelpDesk_CPU/ - na Allegro znajdziesz tego złomu pełno (w sensie Quadów)

 

Co do karty, 6670 to stary szrot który można zastąpić pierwszą lepszą kartą za kilka stówek. Nie baw się w kupno złomu z serii 6000 czy 7000, szukałbym czegoś w seriach które Ci podałem w zależności od budżetu jakim dysponujesz. 

 

O ile wymiana karty na mocniejszą i co ważne nowszą ma praktycznie zawsze znaczenie o tyle bawienie się w upgrade CPU na tej płycie z tą platformą 775 jest nieporozumieniem. Szukałbym minimum coś budżetowego na 1150 od biedy na 1155 tyle że to się wiąże z wymianą płyty i procka. Może znajdziesz coś na platformie AMD. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...