Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do gier, filmów, i muzyki.


Recommended Posts

Taki kabel spokojnie wystarczy:http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy-czysta-miedz-cu-2x2-5-mm-i5709176217.html  a jak coś gotowego?Kabel wkręcasz w wtyki w ampli i działa albo kup wtyki bananowe (przy takim sprzęcie się raczej nie opłaca)może że dla wygody.

 

http://allegro.pl/przewod-kabel-glosnikowy-czysta-miedz-cu-2x2-5-mm-i5709176217.html

Edytowane przez Moderator
Link to post
Share on other sites

Z metra ?, a podasz coś ,,gotowego'' ? 

Tak z metra.

Ja kupowałem 34 mb tu http://allegro.pl/kabel-przewod-glosnikowy-red-s-music-2x-2-5mm-ofc-i5974534141.html

Jak będziesz korespondował to napisz, że chcesz z zarobionymi końcówkami. Musisz podać odcinki. Wtedy dostaniesz cenę za zarobienie.

Miałem do zarobienia z obu stron 7 odcinków i zapłaciłem za to 30,- zł

Link to post
Share on other sites
Kabel wkręcasz w wtyki w ampli

Nie wiedziałem, że tak to wygląda  :ups:  :D Czyli po prostu zamówić kable zarobione, do bocznych głośników po 7-8 metrów chyba powinno starczyć ?, tak samo do centralnego, tyle, że krótszy, a do suba np taki http://audioexpert.pl/melodika-purple-rain-kabel-subwooferowy-typu-y-mdswy30-3m-p-611.html

Ja zdaję sobie sprawę, że wypisuję może dziwne rzeczy, ale jestem kompletnie zielony, i chciałem się upewnić  :D

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Jaki amplituner wybrałeś?

Yamahę RX-V683. Myślałem nad czymś droższym, lepszym, ale myślę, że będzie dobrze.

Zamówiłem też głośniki Dali Zensor 1, Zensor Vocal, i subwoofer E-12F.

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Te dali pewnie na fronty

Na fronty nic mi nie dali  :D Subwoofer na pewno będzie wystarczający, 2600 zł dałem, pewnie tak jak piszesz, można było kupić coś lepszego, ale bez przesady, zły raczej nie będzie  ;), przynajmniej ładnie pasuje do reszty głośników  :)

Frontów jeszcze nie zakupiłem, muszę przetestować parę zestawów. Być może KEf LS50, zobaczymy.

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Ciekawie kombinujesz adi ale wiesz, że w kinie głośniki przednie i centralny muszą być najlepiej z tej samej serii danego producenta. Inaczej bardzo ciężko będzie Ci to spasować, nawet przy użyciu autokalibracji i będzie dziwnie na różnych charakterystykach brzmienia, innego typu membranach, strojeniu, spójności i ogólnie budowie kolumny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ciekawie kombinujesz adi ale wiesz, że w kinie głośniki przednie i centralny muszą być najlepiej z tej samej serii danego producenta. Inaczej bardzo ciężko będzie Ci to spasować, nawet przy użyciu autokalibracji i będzie dziwnie na różnych charakterystykach brzmienia, innego typu membranach, strojeniu, spójności i ogólnie budowie kolumny.

Szariku, nie strasz mnie  :o Mam nadzieję, że będzie wszystko git.

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
W muzyce 5.1 troche gorzej

 

Muzyki będę słuchał tylko na frontach.

 

 

 

Pamiętaj żeby zrobić dsp na ampli

 

 

Co to znaczy ?

 

 

A co do tego suba Dali to zły nie będzie napewno ale jak posłuchasz to zobaczysz.
 

 Ale zobaczę, że szału nie ma, czy zobaczę, czy mi pasuje ?  :)

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze takie pytanie, jaka mniej więcej powinna być minimalna odległość dzieląca głośniki przednie od bocznych, bo to jest chyba ważne ?, tak, żeby ten dźwięk dookólny, scena dźwiękowa nie była, bo ja wiem, zduszona, za mała, zła po prostu ?

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Ważne jest umiejscowienie bocznych głośników na linii uszu, czyli względem linii frontów 90* (max. 110*). Odległości wyrówna kalibracja.

 

Dzięki.

Dzisiaj przyjechał amplituner, natomiast głośniki chyba w środę. Kurczę, tak się zastanawiam, gdzie ja umieszczę boczne głośniki, to znaczy miejsca jest dosyć, tylko myślę, jak to najlepiej rozwiązać. Mogę kupić stojaki, natomiast zastanawiam się, czy lepszym wyborem nie byłoby umieszczenie głośników na ścianie, z drugiej strony na stojakach jest większa swoboda w rozstawieniu. Muszę to przemyśleć. A wy, jak macie to rozwiązane ?

 

Mój pokój  :)

 
706437f5c08d6.png

Myślę też o tym, co napisał Lord_Krecitsqa, mianowicie - Nic nie stoi na przeszkodzie żeby centralny był innego producenta. Ważne żeby jakościowo nie był gorszy.

 

Tego się trochę obawiam, bo Dali Zensor Vocal pewnie pupy nie urywa, a ja fronty chciałem kupić konkretne, bo tak jak napisałem wcześniej, słucham bardzo dużo muzyki, i głośniki przednie muszą być dobre.

 

Znalazłem też taki opis amplitunera, którego zakupiłem :

 

,,Przy 8 Ω moc wynosi 2 x 128 W, w konfiguracji 5-kanałowej - 5 x 52, podłączenie kolejnych dwóch kanałów oznacza już spadek do 7 x 30 W. Ustawienie selektora impedancji na pozycję 6 Ω, zgodnie z informacjami umieszczonymi w innym miejscu, pozwala na podłączenie kolumn 4-omowych – ale tylko w kanałach przednich.

W takiej konfi guracji RX-V683 daje moc 2 x 173 W, a więc znacznie więcej, niż w przy 8 Ω, czym różni się od „słabowitych” (w takich warunkach) Denona i Pioneera. "Ceną" za to jest właśnie formalny zakaz podłączania niskich impedancji do pozostałych kanałów - prawdopodobnie spowodowałoby to niedopuszczalny (z punktu widzenia norm) wzrost temperatury urządzenia.''

 

Czyli jeśli np. chciałbym wymienić Zensora Vocala, który ma 6 Ohm na Dali Opticona Vocala, który ma 4 Ohm, to raczej nie będzie to bezpieczne ? Jeśli tak, to lipa trochę  :(

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Bardzo ważny jest głośnik centralny ?, rozumiem, że odpowiada głównie za dialogi w filmach, grach ?

 

Ale wysochno masz te głośniki  :o

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Nie dało rady niżej, ale do kina powinny być zawsze wyżej i szerzej niż fronty.

Wg. internetu nawet około 1 metra powyżej uszu, czyli prawie tak jak wiszą (uwaga, mam je odwrócone - wysokotonowy jest na dole).

Natomiast do muzyki (jeśli słuchasz 5.1) bezwzględnie na wysokości uszu.

Dobrze rozmieszczone i skalibrowane efektowe nie powinny dawać się zlokalizować w punkcie. Słyszysz, ale nie wiesz dokładnie gdzie.

Edytowane przez drVanSteiner
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jednak oddaję Yamahę, wymieniam najprawdopodobniej na Denona AVR-X3400H, a co tam, powinno być ,,pewniej'', i trochę mocniej.

Wymienię też Zensora Vocala na Opticona, albo nawet coś z innej firmy, zobaczę jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie, na razie muszę zwrócić Yamahę, później kolumny Dali. Zdecydowałem, że będę kupował stopniowo, ale konkretniej, nie ma co oszczędzać. Najprawdopodobniej z firmy Monitor Audio. Amplituner będzie Denon AVR - 4400H.

Link to post
Share on other sites

Szalejesz ale czy nie lepiej obadać tańszy ampli a później dokupić wzmaka stereo i wrzucić to do jednego wora audio. Wiesz, że wzmacniacz za niecałe dwa koła zagra w stereo lepiej niż ten Denon.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...