Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Kino domowe 5.1 do gier, filmów, i muzyki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
124 odpowiedzi w tym temacie

#121 adi777

adi777
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 216 postów
  • Miejscowość:Nowe Miasto nad Wartą

Napisano 26 grudzień 2018 - 16:09

Adi jak już chcesz zamawiać takiego fachowca to chociaż po pełnym umeblowaniu pokoju audio, bo jak zrobisz to w odwrotnej kolejności to później całą taką kalibrację szlag trafi.

Właśnie tak zamierzam zrobić. Przy pierwszym spotkaniu po prostu doradzi mi, co można kupić, w sensie jakieś ustroje askustyczne i gdzie je zamontować, ogólnie, mam nadzieję, podpowie, jak wyciągnąć max ze sprzętu w moim pomieszczeniu. Drugie spotkanie to będzie kalibracja tego, co mam na tą chwilę, a dopiero w przyszłym roku, tak jak pisałem, sierpień, wrzesien, końcowa kalibracja z subem.

Fajne głośniki, maskownice są na mocowanie magnetyczne?

Tak, ale głośniki, nie tylko fronty, zdecydowanie ładniej wyglądają bez maskownic.

Zawsze może też wyrzucić Denona  i kupić sprzęt marki Anthem

Nie, bez przesady, może kiedyś, jak będę na swoim, ale na pewno nie w tym pomieszczeniu.

Końcówka mocy powinna poprawić i efekty w kinie, i odsłuch w stereo.

Moim zdaniem płacenie za profesjonalną kalibrację, to w przypadku pomieszczenia codziennego użytku, marnowanie pieniędzy.

Może tak, może nie. Na pewno będzie lepiej, jak zrobi to ktoś obeznany w temacie. Opinie na forum audiostereo w temacie  Profesjonalna Kalibracja Kina Domowego raczej potwierdzają, że warto się w to bawić.

Jednak mała zmiana, kalibracja dopiero po zakupie suba.

Fajne te Rythmiki  8-) Będę je brał pod uwagę.

Użytkownik adi777 edytował ten post 26 grudzień 2018 - 16:09

• 0

#122 Karister

Karister
  • Dyskutant

• 212 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 26 grudzień 2018 - 19:18

Co prawda koleś z tego filmiku na YT je wymienił, ale ja bym polecił jego poprzedni sub - SVS SB Ultra. Od niedawna są dostępne normalnie w Polsce bez importowania z Niemiec. Słuchałem na audio show i, moim zdaniem, rewelacja. Coś, jak Velodyne z serii DD+, ale za 1/3 ceny. Występują w wersji zamkniętej - seria SB i otwartej - seria PB. Tyle, że to też w momencie, gdy będziesz na swoim. Do tego typu subów potrzeba 50m2 i więcej w domu. Co do kalibracji - dobry metraż i dopracowana akustyka pomieszczenia to 90% sukcesu. Nawet najlepszy sprzęt gra tragicznie w małym, pustym pokoju, a przeciętny może zagrać całkiem fajnie w dobrych warunkach.

Użytkownik Karister edytował ten post 26 grudzień 2018 - 19:21

• 0

PC: 6700K; GTX 1080Ti; 32GB DDR4 3000MHz -> Philips 32" 4K IPS
Laptop: Mac Book Pro 2016 16" & Mac Book Pro 2019 16"
Audio: Roon Server @ NUC8i3BEK in Akasa Turing: 1) HiFiBerry Digi+ Pro -> RME ADI-2 DAC FS -> HiFiMAN Arya | 2) HiFiBerry Dac+ Pro  -> Marantz PM8006 -> Focal Aria 926 | 3) FiiO M11 Pro -> Audioquest Nighthawk Carbon

#123 adi777

adi777
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 216 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 19:34

Co prawda koleś z tego filmiku na YT je wymienił

Wydaje mi się, że ma je właśnie teraz, sprzedał poprzednie. 

SVS, raczej w wersji SB, właśnie chodzi mi po głowie, wersja 16 Ultra.

Do tego typu subów potrzeba 50m2 i więcej w domu

Jeśli o to chodzi, to czytałem mnóstwo opinii, niekoniecznie potwierdzających to, co piszesz. 

Wiele osób pisało, że niekoniecznie zakup sporego, mocnego suba wiąże się z posiadaniem dużego metrażu, ponieważ nie chodzi o moc, tylko zejście, jak najniższe. Zobaczę, jak to będzie u mnie.

Użytkownik adi777 edytował ten post 26 grudzień 2018 - 19:50

• 0

#124 Karister

Karister
  • Dyskutant

• 212 postów
  • Miejscowość:Wrocław

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:29

Nie śledzę tego kanału na YT, ale chyba sprzedał SVS, a zostawił JL Audio.

Co do wielkości suba - ja też czytałem wiele, ale wiem, co słyszałem. I to polecam - własny odsłuch, bo można się potem bardzo zdziwić. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Miałem kiedyś mega ochotą na konkretny model, bo filmiki na YT i opinie w necie i w ogóle... Było to zamknięty sub 26kg, membrana 305mm średnicy, 600W RMS za ok 4k PLN (czyli taka klasa średnia). Trafił do 9m2. :D Po prostu nie miało to sensu. Jasne, można go było ustawić na 10% mocy, żeby nie siał zniszczenia, ale nie było mowy o dobrym zejściu i fajnym, miękkim basie. Wyszło takie Logitechowe ŁUP! ŁUP! ŁUP! BUUU! Praw fizyki nie oszukasz - fala niskiego dźwięku jest długa i nie zmieści się od strzałki do węzła w takim pokoju. Dopiero po 3 latach, po wstawieniu go do 25m2 zrozumiałem, czemu ludzie pisali, że to dobry sub. To był mój pierwszy i (przed)ostatni zakup audio w ciemno. Przedostatni, bo po 10 latach rany się zaleczyły i postanowiłem błąd powtórzyć, ale to inna bajka.

SVS to są olbrzymie, potężne monstra, nie średniawy sub. Takie sprzęty w pokoju 20m2 oferują może 20% tego, co by mogły w dużym metrażu. Sprzęty są zestrojone tak, aby najlepiej pracowały w jakichś konkretnych warunkach i dlatego producenci oferują też mniejsze konstrukcje do mniejszych pomieszczeń. 

W każdym razie - SVS to bardzo dobry kierunek. Największy możliwy model w małym metrażu już niekoniecznie. Z alternatyw jest jeszcze Velodyne ze swoją serią SPL Ultra. Też mieszczą się w okolicy 10k PLN. Z renomowanych firm jest też REL, ale nie miałem okazji usłyszeć. Dobre salony audio wypożyczają sprzęt do odsłuchu u siebie za kaucją i to jest to, o co polecam zawalczyć. Dobrej zabawy z odsłuchami. Chyba najfajniejszy moment w audio-zabawie.

Użytkownik Karister edytował ten post 26 grudzień 2018 - 20:30

• 1

PC: 6700K; GTX 1080Ti; 32GB DDR4 3000MHz -> Philips 32" 4K IPS
Laptop: Mac Book Pro 2016 16" & Mac Book Pro 2019 16"
Audio: Roon Server @ NUC8i3BEK in Akasa Turing: 1) HiFiBerry Digi+ Pro -> RME ADI-2 DAC FS -> HiFiMAN Arya | 2) HiFiBerry Dac+ Pro  -> Marantz PM8006 -> Focal Aria 926 | 3) FiiO M11 Pro -> Audioquest Nighthawk Carbon

#125 adi777

adi777
  • Autor tematu
  • Dyskutant

• 216 postów

Napisano 26 grudzień 2018 - 20:39

Nie śledzę tego kanału na YT, ale chyba sprzedał SVS, a zostawił JL Audio.

Pan z filmiku sprzedał i SVS i JL Audio, a zostawił te Rythmiki, to muszą być konkretne suby :)

Dobrej zabawy z odsłuchami. Chyba najfajniejszy moment w audio-zabawie.

Dzięki  :) Pewnie masz rację z tym, co napisałeś. Wiesz, opinii na różnych forach jest mnóstwo, często bardzo sprzecznych, więc, jak napisałeś, własny odsłuch to podstawa, na pewno tak zrobię.

Użytkownik adi777 edytował ten post 26 grudzień 2018 - 20:40

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych