Skocz do zawartości

Nadal niski FPS w ets2, lol po zmianie na dual channel


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Witam. Ostatnio był temat niskich fps 70-80 w lolu i ets2 tez były spadki.

Napisali ze wina single channel. Wiec zrobiłem dual channel 2x4gb i zysk taki ze może 10-20fps więcej w lolu (90-100). Powinien mieć podczas walki w lolu około 150 a mam 90. Co może być jeszcze przyczyna? Zmiana sterownikow nic nie daje.

Może dysk? Mam czasem lagi i wtedy święci się dioda od dysku.Zmiana systemu tez nic nie daje. Juz nie mam pomysłów.

Goodram 2x4 1866mhz (działa w 1333)

Reszta spec w sygnaturze

 

Użycie GPU w lolu

40-50%

Użycie cpu

46%

Temp w porządku nie przekraczaja 50°

 

W BF3 spadków nie ma np. Tylko w ETS2 i lolu

W starej strzelance mam czasem 350 a raz 180.

Macie jakiś pomysł?

 

Jeszcze jak wchodze w sklep aby kupić item albo nawet do menu aby ustawienia zmienić jest "lag" trwający może z 0,5sek i wtedy spadek jest do 40fps i tez lampka od dysku się swieci

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Dobra zrobie tak. Dam znam jutro co i jak
Dziękuje bardzo za rady ;)

Zrobiłem test z xmp i wyszedł taki wynik :D

http://i67.tinypic.com/142st3p.png

Ale nadal nie wiem gdzie pisze o tym gpu i cpu :/

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Tak zarówno karta jak i CPU klasyfikują się w górnej półce rezultatów w tym benchmarku. Jeszcze sprawdź dysk w HD Tune i jego stan defragmentacji. WD Blue nie są orłami prędkości.

http://www.hdtune.com/images/screenshot.png

dobrze abyś miał chociaż taki wynik

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Tak zarówno karta jak i CPU klasyfikują się w górnej półce rezultatów w tym benchmarku. Jeszcze sprawdź dysk w HD Tune i jego stan defragmentacji. WD Blue nie są orłami prędkości.

http://www.hdtune.com/images/screenshot.png

dobrze abyś miał chociaż taki wynik

Dobrze jutro sprawdze ten dysk :D

I chyba już wszystko jasne(?) Min 2mb/s 

Dziś to mi normalnie dwa razy komputer zawiesił a dysk to sie chyba zatrzymał (zero reakcji, żadnego dźwięku) dioda też nie zaświeciła się podczas tego zawieszenia się.

Zakup P300 1tb 64mb będzie dobrym wyborem? 179zł w xkomie :D

 

Tu jest screen z benchmarka

http://i64.tinypic.com/2eowu43.png

Link to post
Share on other sites

Oczywiście lepszy produkt o WD Blue.

Ale czy naprawdę dysk może być problemem niskich fps? Na pewno wiem ze jest przczyną tych mikrozacięć jak klikam menu lub sklep. Ja już nie wiem co zrobie jak wymiana dysku nie pomoże, nie będę miał pomysłu co jest przyczyną.

Wszystkie temp są w porządku nie ma żadnych spadków wydajności po stronie cpu jak i gpu. Zasilacz trzyma napięcia jak powinien.

Patrząc na testy troche słabszej konfiguracji to mają w walce po 120-140fps. Dziś miałem 67 najniższy. Wydajnościowo wszystko jest dobrze tylko ten dysk to zamuła straszna. :/

Link to post
Share on other sites

Jak masz mikro przycięcia to jest nic innego jak doczytywanie tekstur z dysku. W jakim stopniu masz zapełniony ten dysk i jak z jego defragmentacją? Zależność to taka, że pamięć dynamiczna to jest miejsce na dysku więc ma wpływ na wydajność gier nie każda ale ma gdy brakuje VRAM-u to na pewno grafika zwolni.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj defragmentowałem ale to nic nie pomogło. 250gb a wolne 184gb. Mam nadzieje ze jak wymienie go to fps będą normalne.

Myślałem ze to wina TV dlatego tez wydalem kupe kasy na monitor potem RAM. I został teraz dysk. A jak to nie pomoże to chyba odpuszcze bo procesor wymienie na i5 ale to dopiero po tym jak kupie ssd i obudowę :D. Ale watpie ze to wina procka skoro na slabszych maja lepsze rezultaty w league of legends. Zależy mi na jak najwyższej wydajności bo to gra której poświęcam najwięcej czasu.

W ETS2 jest juz dwa razy lepiej z tym dualchannel ale czasem przytnie ale tak jak pisales ze to dysk.

Użycie Vram nie przekracza 1Gb w lolu

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

ile mieli ci cpu w idle ?

Może opisze jak się zachowuje procesor w League od legends

Więc tak w bazie 140fps użycie CPU 30% 37°

W walce użycie CPU 38-57% 35-43° FPS 80-90 najniższy 67-78fps.

Użycie CPU w occt 99% max 51°

W grach mam tak ze nie rzuca taktowaniem tylko ma zawsze 3293Mhz

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...