Skocz do zawartości

Wybór płyty głównej/procesora [i3 8100/i5 7600k]


Recommended Posts

Witam,

 

jestem aktualnie w trakcie budowania mojego zestawu i potrzebuję rady dotyczącej wyboru najlepszego zestawu jak na moje potrzeby - odrazu chciałbym zapytać czy zakup płyty głównej tudzież procesora (w stanie dobrym bez uszkodzeń mechanicznych, w pełni sprawnych z roczną gwarancją) z outletu Morele .net jest "zagraniem" nie obarczonym ryzykiem?

 

Myślę nad dwoma zestawami, jeden z nich to:

  • i3 8100 z którąś z najtańszych płyt na H310 + pamięcią RAM z taktowaniem 2666MHz

 

drugi zaś to:

  • i5 7600k (ze outletu Morele) + płyta H110 (również z outletu) + pamięcią RAM 2666MHz lecz ograniczoną do 2133MHz które są limitem który płyty na chipset H110 przyjmują.

 

Chciałbym zapytać również czy w ogóle istnieje "downclocking" pamięci z 2666 na 2133?

W przyszłości myślę nad rozbudową zestawu o kupno płyty z chipsetem Z270 dlatego rozważam drugą opcję, nie ukrywam że wasze opinie dotyczące podzespołów z OUTLETU będą dla mnie głównym wyznacznikiem decyzji.

 

Ostatnie pytanie - czy aktualnie jedna z najtańszych płyt Z270

(https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z270-pro4-975980/)

pozwoli mi na Overclocking i5 7600k z 3.8 na np. 4.5Ghz?

 

Pozdrawiam i życzę zdrówka! :)

Link to post
Share on other sites

Od tylka strony:

 

ASRock Z270 Pro4, pomimo ze jedna z tanszych, nie jest wcale najslabsza plyta i spokojnie pozwoli na OC 7600k. 

 

Plyty z outletu to towar prawie zawsze ze zwrotu. Pytanie co bylo przyczyna zwrotu: usterka czy po prostu komus sie odwidzialo? Jezeli usterka to towar jest po naprawie i powinien dzialac poprawnie. Niezaleznie od powodu zwrotu outlet daje ponownie pelna gwarancje (24 m-ce) wiec kupujac przez allegro masz prawo spodziewac sie w pelni sprawnego towaru (mozliwe, ze lekko zdekompletownego, prysowanego itp - ale to ZAWSZE musi byc jasno opisane), ktory dodatkowo masz prawo zwrocic jezeli Ci nie podpasuje.

 

Jezeli kupisz pamieci szybsze nie wspiera Twoja plyta / procesor to powinny one ruszyc za maksymalna czestotliwoscia wspierana wspolnie przez PLYTE i PROCESOR (czyli 2666 ruszy jako 2133 bez problemu).

 

I na koniec kwesia zestawow: z tego co widze, to w cenie outletowej 7600k (~ 750 pln) dostaniesz spokojnie i5-8400, ktory roznosi we wszystkich zastosowaniach 7600k OC. Do tego najtansza plyta pod kawe (AsRock H310m-HDV) za 235 pln + ram 2666 MHz dual channel (moze nawet byc 2x4 GB DDR4) i jest moc!.

 

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-8400-4-0ghz-9mb-lga1151-box-i7006582547.html

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_434&products_id=334230 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...