Skocz do zawartości

Rozdzielenie kabla rj45 między dekoderem a telewizorem.


Recommended Posts

Witam, mam do was pytanie. Sprawa przedstawia się tak. Mam w swoim pokoju modem internetowy do którego jednym kablem rj45 jest podłączony komputer, a drugi jest przeprowadzony do sąsiedniego pokoju i podłączony do dekodera (posiadam telewizje internetową z Netii). Ten kabel który idzie do dekodera chciałbym rozdzielić na dwa i jeden koniec podłączyć do dekodera aby móc oglądać normalne tv, a drugi koniec bezpośrednio do telewizora, gdyż zamierzam wykupić netflixa z jakością 4k i wifi nie ciągnie mi tej jakości. Tu stawiam pytanie, jakiego urządzenia użyć do rozdzielenia tak sygnału? Oczywiście raz będzie oglądana telewizja, raz netflix. Widziałem takie tanie rozgałęziacze co niby z jednego kabla robią dwa ale nie wiem czy to zda egzamin a wydaje mi się, że switch będzie przerostem formy nad treścią. Co o tym sądzicie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Switch jest jedyną opcją.

Pewnie myślałeś o czym takim: https://tech-sas.pl/rozdzielenie-internetu-z-jednego-kabla-na-dwa-urzadzenia/

Ale to tylko rozdzieli kabel i pozwoli na podłączenie dwóch urządzeń na jednym kablu - dwa gniazda sieciowe w modemie i tak są wymagane.

Sygnału nie podzielisz poprzez kabel, tylko switch w tym przypadku pomoże. 

Link to post
Share on other sites

Kiedyś ktoś mnie prosił, żeby na skrętce podpiąc 4 komputery, bo przecież jest 8 żył, czyli po dwie na komputer.

 

Kabel podzielisz jak pisze tad111 ale będzie działało co najwyżej z szybkością 100 Mbps. Kup od razu parę metrów kabla i podepnij jak bozia przykazała a nie dziaduj.

Link to post
Share on other sites

Także dzięki za pomoc. Wybór padł na switcha. Nie mogę przeprowadzić drugiego kabla z modemu do tamtego pokoju gdyż wiąże się to z wierceniem drugiej dziury w ścianie i demolką połowy z obydwu pokoi. Dlatego chciałem poradę jak rozdzielić kabel a nie jak to benutzer​ określił dziaduje...

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...