Skocz do zawartości

"Dziwny i nagły" spadek fps'ów w grach.


Recommended Posts

Witam

 

Po kilku próbach poradzenia sobie z męczącym mnie problemem postanowilem napisać post oraz poprosić was o pomoc. Problem jest jak dla mnie bardzo dziwny. Otóz posiadam Laptop MSI GL72M 7RDX. Laptop posiada następujące podzespoły:

 

- Procesor Intel Core i7-7700HQ (taktowanie 2,8-3,4 Ghz)

- Karta Graficzna NVIDIA Geforce GTX 1050 (4gb)

 

Jest to laptop z tego linku: https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-msi-gl72m-7rdx-1087pl,id-1007512#tab_description

 

I w czym jest problem. Laptop zakupiłem początkiem stycznia. Zgodnie z przeznaczeniem jest najczęściej używany do grania. Wszystko było w porządku do dnia wczorajszego. Nagle w grach zaczęły pojawiać się dziwne spadki fps'ów. W grze Dirt Rally jest to spadek z 90-100 fps do 40-50 a czasem nawet 30 fps'ów. Ustawienia graficzne gry zmieniłem z ustawień zalecanych do ustawień średnich (na nich było 90-100 fps'ów). W grze GTA V jest spadek ze stabilnych 60 do 40-30 fps'ów. Tutaj rownież ustawienia zalecane. Gra Ace Combat również ma problemy z fps'ami. Przed wystąpieniem problemu było stabilne 60fps. Od wczoraj jest to w granicach 50-60, przy czym podczas wybuchów jest spadek nawet do 30 fps na dosłownie ułamek sekundy. O dziwo gra Wiedzmin 3 Dziki Gon działa jak należy. Tak jak pisałem, problem pojawił się nagle. Zaktualizowałem kartę graficzną, Steama na którym posiadam wszystkie gry, zaktualizowałem również system (Windows 10 Home). Spadki fps'ów nie mają związku z temperaturą laptopa ponieważ występują od razu po uruchomieniu danej gry. Laptop działa na podpiętym zasilaczu nastawionym na najwyższą wydajność.

 

Bardzo proszę Państwa o pomoc w rozwiązaniu problemu. Laptop jest stosunkowo nowy przez co zaistniałe problemy są bardzo frustrujące. 

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Krzysztof.

Edytowane przez krzychu35jwk
Link to post
Share on other sites

A czy sterowniki do płyty głównej i bios są zaktualizowane pod system (jaki) ? Przyczyną może też być jakiś program ,działający w tle. Warto przeanalizować co włącza się z systemem. Spróbuj przy wyłączonym antywirusie...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Wyłączenie antywirusa nic nie pomaga. Wraz z systemem nie włączają się żadne programy ani aplikacje które w sposób znaczący zżerałyby zasoby. Jak natomiast sprawdzić czy sterowniki do płyty głównej oraz biosa są aktualne ? System jest 64-bitowy.


Wszystkie sterowniki zostały przed chwilą zaktualizowane za pomocą programy Driver Booster 5. Niestety nic to nie pomogło. 

Link to post
Share on other sites

Raz jeszcze zaktualizowałem sterowniki. Następnie wyłączyłem a potem ponownie włączyłem synchronizacje pionową w ustawieniach INVIADIA. Coś tam pomogło, jest poprawa aczkolwiek nie jest to jeszcze "to" jak przed wystąpieniem problemu. Gry które posiadam mam na platformie Steam, możliwe jest to że jest problem z klientem Steama ?

 

Edit: Trochę pograłem. W Dirt Rally widać poprawę, lecz małą. Ace Combat jest ok dopóki nie trzeba wyświetlić dużo elementów na ekranie, wtedy fps'y spadaj nawet do 35. GTA V bez zmian. Wyłączenie internetu nie pomaga.

Edytowane przez krzychu35jwk
Link to post
Share on other sites

Tak samo. Spadki charakteryzują się tym że są chwilowe. Gra działa przeważnie płynnie, po czym następuje spadek fps'ów na sekunde, max dwie po czym wszystko wraca do normy. Ogólnie zanim wystąpił problem to nie bawiłem się żadnymi ustawieniami. Nagle po prostu zaczęło się tak dziać... Czy można przynajmniej wykluczyć usterkę techniczną laptopa ?

Edytowane przez krzychu35jwk
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...