Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte OC 1060 3 Gb, dziwne zachowanie wentylatorów


Recommended Posts

Witam. Otóż od jakiegoś czasu, zauważyłem że mój GTX 1060 Windforce popadł w jakąś dziwną przypadłość...

Teoretycznie, działa on w trybie pasywnym, jednak co parę sekund wiatraki zaczynają się obracać na 100 % możliwości (chodzi jak odrzutowiec) i przestają. Krzywa jest ustawiona do 55 C bez kręcenia się, reszta 30 % wiatraków do 65 C , 45 % do 75 C, temperatury w grach maksymalnie 65 C, w Battlefieldzie 1 przy użyciu 60 % GPU mam temperature po godzinu grania ok. 57 C , najdziwniejsze jest ze te wentylatory odpalają sie również na pulpicie czy przeglądarce i gdy karta ma 25 C bo 100 % obrotów wentylatora tak to schłodzi. Zauważyłem że gdy wiatraki chodzą na 100 % to w programach HW Monitor czy GPU-Z predkość wentylatorów jest pokazana 0 % ,karta kupiona we wrześniu tamtego roku i nastąpił ten przypadek gdzieś bodajże w październiku przez tydzień ale poźniej przestało do lutego tego roku i teraz od 2 miesięcy dalej to samo, sterowniki aktualizowane co 2 miesiące, dotychczas mam 391.35 , możliwe jest ze padł czujnik temperatury w karcie ?

 

 


Nawet próbowałem instalować program Gigabyte do karty i ustawienie tam krzywych ale nic nie dało :/

Link to post
Share on other sites

Możesz pokazać jak masz zrobioną krzywą?

 

możliwe jest ze padł czujnik temperatury w karcie ?

 

To by było sprzeczne z 

Zauważyłem że gdy wiatraki chodzą na 100 % to w programach HW Monitor czy GPU-Z predkość wentylatorów jest pokazana 0 %

 

Czujniki temperatur raczej nie są połączone jakoś bezpośrednio z odczytami pracy wiatraków. Poza tym (przynajmniej mnie się tak wydaje) gdyby było coś nie tak z czujnikami temperatur to albo by ci się one nie wyświetlały, albo byś miał jakieś magiczne liczby.

 

Zobacz programem MSI Afterburner jak to tam wygląda i jakbyś tam się pobawił krzywą (np. swoją własną, albo zobacz czy coś się dzieje, kiedy ustawisz na sztywno jakąś wartość).

Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Cały czas mam ustawioną krzywą, a jak ustawie sztywno 37 % np cały czas, to i tak one co jakiś czas sie odpalają na te 100 % i dalej w programach widać 0 RPM, a gdy przestaną tak wyć to znów wartość zmienia się na 37 % i tam coś 1100 RPM , obudowa Cooler Master Centurion 590 + 5 Wentylatorów (4x 120 mm , 1x 140 mm) 


Dziś również włączyłem z rana komputer, a tu od razu po obrazku z biosa do ladowania systemu, wentylatory na 100 % a komupter niedawno wlączony i chłodny.....

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

A czy sprawdzana była karta na innym komputerze, podobnie się zachowuje?

Kartę nową zakupioną w sklepie internetowym przez osoby fizyczne  mogą być oddane w ciągu 14 dni, więc jak by była taka możliwość  odesłał bym ją, bo wydaje mi się w przypadku takiej pracy na innym komputerze, pomóc mogło wgranie nowego BIOS do karty graficznej, ale do tego nie każdy czuje się na siłach.

Kiedyś nie pamiętam jakiego dokładnie modelu, były podobne problemy z chłodzeniem przez BIOS kart graficznych od Gigabyte, pomagało wgranie nowszej wersji BIOS-u.

Więc jest możliwe że tu będzie "powtórka z rozrywki".

Link to post
Share on other sites

 

Kartę nową zakupioną w sklepie internetowym przez osoby fizyczne  mogą być oddane w ciągu 14 dni, więc jak by była taka możliwość  odesłał bym 

 

Zawsze mnie zastanawia, czy niektórzy ludzie nie czytają w całości, czy może ignorują podczas pisania odpowiedzi pewne fakty?

 

 

 

karta kupiona we wrześniu tamtego roku i nastąpił ten przypadek gdzieś bodajże w październiku przez tydzień ale poźniej przestało do lutego tego roku i teraz od 2 miesięcy dalej to samo, sterowniki aktualizowane co 2 miesiące, dotychczas mam 391.35 
Edytowane przez DreamerDream
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem bios karty graficznej dziś właśnie i z tego co widze mam najnowszą z 2016-11-04 oznaczeniu: 86.06.3C.00.8E . Dziś odinstalowałem dotychczasowy sterownik i usunąłem pozostałości programem: Display Driver Unistaller , nastepnie zainstalowałem 391.35 oraz czysta instalacja, na początku mysłałem ze pomogło ale po 4 godzinach od zainstalowania nowych sterowników znów się odezwał.....

Edytowane przez maxi94
Link to post
Share on other sites

Mea culpa, mea maxima culpa.

Odpowiadając w temacie jakoś nie nie zanotowałem w pamięci historię karty  :/

 

Wracając do tematu podczas czystej instalacji sterowników do kart GeForce gdy są problemy, polecam użyć DDU w trybie awaryjnym, wyczyścić resztki sterowników z systemu, a do czyszczenia systemowego rejestru użyć jednej z opcji kombajnu CCLeaner.

Po wymaganym restarcie instalowanie sterowników ale bez programu GeForce Expirence, oraz dezaktywować /odinstalować wszelkie programy narzędziowe do O.C./monitorowania pracy karty od producenta.

 

Co do BIOS na stronie internetowej z poniższego linka, jest lista kart Gigabyte należy sprawdzić czy nie ma innej wersji BIOS do Twojej karty graficznej.

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=NVIDIA&manufacturer=Gigabyte&model=GTX+1060&interface=&memType=&memSize=&since=

Jak dokonać podmiany BIOS w karcie graficznej, jest temat podpięty u góry działu Kart graficznych tego forum.

Link to post
Share on other sites

Jeśli są obawy z podmianą BIOS-u w karcie graficznej, chyba zostaje spróbować reklamowanie karty graficznej, ale nim będzie ona wysłana, dobrze było sprawdzić na innym komputerze z markowym zasilaczem czy będzie "działać" podobnie te chłodzenie jak na Twoim komputerze, żeby serwis nie zażądał opłaty za sprawdzanie sprawnego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Instalowałeś, używałeś któregoś z tych programu? https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060WF2OC-3GD#support-dl-utility

Czasem potrafią namieszać, ale dają możliwość sprawdzenia czy jest dostępny nowszy bios do twojej karty.

Coś takiego

https://proclockers.com/reviews/video-cards/gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-8gb-graphics-card-review/page/0/4

http://forum.gigabyte.us/thread/1815/happy-gigabyte-graphic-engine-problem

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...