Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Dlaczego wyraz w wyszukiwarce musi mieć min. 5 znaków?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kalasanty_79

Kalasanty_79
  • Nowicjusz

• 7 postów
  • Miejscowość:Śląsk

Napisano 02 kwiecień 2018 - 22:20

Przecież jest wiele zwykłych wyrazów, które mają mniej liter. Chciałem znaleźć mój stary temat i pamiętam, że w tytule miałem wyrazy "Xeon" i "MSI". Oba mają mniej niż 5 znaków, dlatego nie ma szans na wyszukanie... Wpisałem frazę "Xeon MSI"...

• 0

#2 tazik21

tazik21
  • Bywalec

• 106 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 04:08

to chyba ten temat:

http://forum.benchma...5/#entry2473562

PS.

klikasz na siebie(czyli wchodzisz na swój profil):

i tam pod miejscem na awatar(zdj.) masz zakładki:

Przegląd, status, itd. klikasz na zakładkę Tematy i się wyświetlają twoje tematy, które zakładałeś na forum. 

• 0

#3 Presidente

Presidente
  • Amator

• 61 postów

Napisano 09 październik 2018 - 13:27

Może i jestem nowym użytkownikiem i się, łagodne rzecz ujmując, nie znam, ale minimalny limit 5 znaków w wyszukiwarce to porażka dla forum o takiej tematyce, gdzie większość oznaczeń to często 3-literowe skrótowce. To jest jakiś limit ustawiany przez dostawcę usługi forum czy ograniczony przez, nazwijmy to, silnik wyszukiwarki?

• 0

#4 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11951 postów

Napisano 09 październik 2018 - 13:41

@Patryk Szczepaniak?

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

#5 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2164 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 09 październik 2018 - 14:00

Pewnie chodzi o to, żeby po prostu nie obciążać bazy, 3 literowe kombinacje pewnie występują w o wiele większej ilości rekordów, a jeśli szuka się coś w stylu LIKE %cos% to pewnie jest to obciążające mocno.

• 0

| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Pro | MSI GP63 8RE |

Ekspert działu: Strefa Gracza / Konsole Pełne zestawienie Ekspertów

#6 Presidente

Presidente
  • Amator

• 61 postów

Napisano 09 październik 2018 - 14:08

No to wiem, że 3-literowe występują w większej ilości, ale na forach, na których jestem zazwyczaj właśnie limit jest 3-znakowy. Chociaż często to i tak za wiele nie daje bo jest często za dużo wyników dla danej zbitki liter i wyrzuca błąd o zbyt dużej iloci wyników. No, ale jak się użyje odpowiednich ograniczeń co do obszaru wyszukiwania to jakoś tam działa. To, że spora część użytkowników (nie mówię, że tego forum) i tak z tego nie korzysta to inna bajka

• 0

#7 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 2164 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 09 październik 2018 - 14:25

Wszystko to kwestia tego jak wygląda baza i mechanizmy szukające. Jeśli jest z nią coś nie halo lub mechanizm do szukania jest taki a nie inny, to lepiej czasem po prostu zostawić jak jest.

Nie wiem jak to jest tutaj akurat zrobione, ale jeśli szukajka korzysta z bazy live, czyli takiej na której operuje forum to może warto by było pomyśleć o replice do wyszukiwania właśnie, synchro raz na dzień w nocy i hej. Ale wiadomo - to są koszty których zapewne nikt ponieść nie będzie chciał.

• 0

| MSI Optix AG32CQ | LG 32UD99 | PC: 8700k/H60/Z370/16GB/3xSSD/GTX1080/Corsair 400C/Seasonic 850W | PS4 Pro | MSI GP63 8RE |

Ekspert działu: Strefa Gracza / Konsole Pełne zestawienie Ekspertów

#8 sid vicious

sid vicious
  • Pan Przecinek

• 11951 postów

Napisano 09 październik 2018 - 15:05

Pewnie chodzi o to, żeby po prostu nie obciążać bazy

Z tego co ja pamiętam to było dokładnie to. Nie wiem czy w chwili obecnej nie ma jakiejś mozliwości do zmian lub czegoś dlatego mam nadzieję, że Patryk coś wykmini ;) 

koszty

Odpada :D 

• 0
Mini słowniczek poprawnej pisowni:w ogóle, przede wszystkim, poniekąd, na pewno, naprawdę, użytkować, wziąć, skąd, spróbuj, otóż, rzadki, żaden, wierzyć, krótko, obejrzeć, jest napisane (coś), pisze (ktoś), włączać, wyłączać, sprzedaż, póki, lepsze, w sumie, obudowa.
Moderator Globalny/Ekspert działu: Zestawy Komputerowe / GPU / Pełne zestawienie Ekspertów

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych