Skocz do zawartości

Dlaczego wyraz w wyszukiwarce musi mieć min. 5 znaków?


Recommended Posts

to chyba ten temat:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/259934-problem-z-wydajnością-xeona-na-775/#entry2473562

 

PS.

klikasz na siebie(czyli wchodzisz na swój profil):

i tam pod miejscem na awatar(zdj.) masz zakładki:

Przegląd, status, itd. klikasz na zakładkę Tematy i się wyświetlają twoje tematy, które zakładałeś na forum. 

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Może i jestem nowym użytkownikiem i się, łagodne rzecz ujmując, nie znam, ale minimalny limit 5 znaków w wyszukiwarce to porażka dla forum o takiej tematyce, gdzie większość oznaczeń to często 3-literowe skrótowce. To jest jakiś limit ustawiany przez dostawcę usługi forum czy ograniczony przez, nazwijmy to, silnik wyszukiwarki?

Link to post
Share on other sites

No to wiem, że 3-literowe występują w większej ilości, ale na forach, na których jestem zazwyczaj właśnie limit jest 3-znakowy. Chociaż często to i tak za wiele nie daje bo jest często za dużo wyników dla danej zbitki liter i wyrzuca błąd o zbyt dużej iloci wyników. No, ale jak się użyje odpowiednich ograniczeń co do obszaru wyszukiwania to jakoś tam działa. To, że spora część użytkowników (nie mówię, że tego forum) i tak z tego nie korzysta to inna bajka

Link to post
Share on other sites

Wszystko to kwestia tego jak wygląda baza i mechanizmy szukające. Jeśli jest z nią coś nie halo lub mechanizm do szukania jest taki a nie inny, to lepiej czasem po prostu zostawić jak jest.

 

Nie wiem jak to jest tutaj akurat zrobione, ale jeśli szukajka korzysta z bazy live, czyli takiej na której operuje forum to może warto by było pomyśleć o replice do wyszukiwania właśnie, synchro raz na dzień w nocy i hej. Ale wiadomo - to są koszty których zapewne nikt ponieść nie będzie chciał.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...