Skocz do zawartości

Zewnętrzny adapter/zasilacz HTPC


Recommended Posts

Witam

 

Nigdy się tym nie interesowałem ale planuję zbudowanie komputerka w formacie mini-itx, wszystko to będzie trzymane w obudowie HTPC z zewnętrznym zasilaczem. Chciałbym móc włożyć tam w miarę wydajny procesor i zastanawiam się nad Ryzen 2200G z zintegrowanym układem Vega 8. Podobno układ ten w szczycie pobiera 100W, tak więc bezpiecznie myślałem o 140W. Co myślicie? Oprócz tego będzie 8GB RAM, jakiś SSD oraz 2 wentylatory. Zamówiłem sobie dodatkowo coś takiego:

 

https://www.aliexpress.com/store/product/Realan-LR1108-150W-Output-Power-12V-Mini-Plug-Type-DC-Power-Supply-Module-For-MINI-Computer/109426_32815343129.html?spm=2114.12010612.0.0.697b3ac0uo7T5p

 

Teraz potrzebuję jeszcze adaptera/zasilacza. Rozumiem, że to to wyżej obsłuży do max. 150 W mocy, tak? Co do zasilacza, czy ten poniższy będzie odpowiedni?

 

https://www.ebay.de/itm/48V-3A-144Watt-AC-to-DC-Power-Supply-Adapter-100-240V-for-PoE-Switch-Injector-/222683589498?_trksid=p2385738.m4383.l4275.c10

 

Proszę o opinie i ewentualne poprawki, bo w temacie nie czuję się zbyt dobrze. Pozdr.

Edytowane przez davede
Link to post
Share on other sites

Nie. Sprawdź sobie napięcie wyjściowe na zasilaczu z ebaya i napięcie wejściowe na tym adapterze.

Jakbyś budował jakiś komputerek na celeronie pod nasa, to takie rozwiązanie by się sprawdziło. Ale wkładanie procka biorącego 100 W + to co wezmą dyski to jest dość ryzykowne. Jak już się zdecydujesz, to radzę od razu zaopatrzyć się w gaśnicę proszkową.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odzew, widzę, że znasz się na rzeczy. Ja nigdy nie miałem styczności z takimi zasilaczami. Ten procesor bierze w stresie max 100W a taki SSD raczej nie powinien znacznie obciążyć takiego zasilacza. Mniejsza. Co musiałbym więc zrobić, żeby taki typ zasilacza wykorzystać? Może jakiś o większej mocy? Byle bezpiecznie, bo niezbyt jestem w stanie odczytać napięcia nie mając do tego sprzętu.

 

I jak ma się ten "zasilacz" na płycie głównej? Tam jest napisane, że output power wynosi 150W, czyli zewnętrzny zasilacz może być o większej mocy, ale zestaw nie może przekroczyć 150W?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...