Skocz do zawartości

Monitor 27 cali; gsync i najlepiej 1440p


Recommended Posts

Dzięki za info o tym predatorze Z, ale dla mnie za szeroki, a rozdziałka 2k to minimum.

Apropos tego Asusa, co w nim jest tak spierdzielonego oprócz bbleed, że sam zwracałeś kilka razy podobnie jak inni. Wg mnie nierówne podświetlenie widoczne tylko na czarnym, to jeszcze nie jakaś wielka tragedia. Podobnie jak ips glow, który mnie nie dotyczy, bo patrze na monitor TYLKO od frontu. No chyba, że były jeszcze jakieś wady dyskwalifikujące od zaraz. Raczej musiały takie być, patrząc na liczbę outletów.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

powiem tak, nasłuchałem się tych pierdół na forach, jakbym tego nie czytał to bym tego nie zauwazył, poza tym nie lubie siedzić i grac po ciemku czy też nikt normalny nie patrzy na czarną plansze i się brandzluje. Ludziom troche odpierd... chcieliby mieć wszystko idealne. Poza tym kolorki w  w tym asusie (IPS) coś pięknego lepsze niz w tym Dellu, o którym pisaliśmy wcześniej.

Link to post
Share on other sites

Witajcie

 

Jestem tutaj świeży, a wszedłem na to forum z ciekawości. Traf chciałem, że zajrzałem właśnie do tego wątku, traktującego o monitorach 2K. 

Do autora > jeżeli możesz sobie pozwolić i wydać 3.000 PLN  to rozważ zakup AOC AGON AG352UCG. 

-27" >35"

-3440x1440 (2K)

-AMVA

-144Hz > 100Hz native 

- G-Sync 

- zakrzywienie /ultrawide/21:9

 

Obecnie stoi u mnie na biurku i spokojnie mogę powiedzieć, że jest ogromny ale nie za duży. Dziwnie się patrzy na to zakrzywienie ale tylko przez pierwszą godzinę. Obraz jest żyleta. 2K robi robotę Chociaż pewnie nie ma takich kolorów jak na IPS. Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do lepszego i ciężko jest wrócić do 27" FHD, 60Hz. Wszystkie cechy monitora ma papierze wyglądają super, jednak doświadczenie z obcowania z tym sprzętem nie jest takie jednoznaczne. W moim przypadku problemem jest efekt backlight bleeding wspomniany już wcześniej w tym wątku. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup monitora klasy premium bądź świadomy. 

 

 

 

powiem tak, nasłuchałem się tych pierdół na forach, jakbym tego nie czytał to bym tego nie zauwazył, poza tym nie lubie siedzić i grac po ciemku czy też nikt normalny nie patrzy na czarną plansze i się brandzluje. Ludziom troche odpierd... 

 

Może i tak ale zwróć uwagę na fakt, że takie monitory nie kosztują 800zł tylko 3-4k. Jak się wypruwasz z takiej kasy to tak jakby oczekujesz jakości. W zamian dostajesz bubla. Argumenty, że ta technologia tak ma są nie na miejscu bo jakimś cudem jedne modele mają ogromne BLB a w innych ten efekt jest mocno zredukowany (czyt. akceptowalny)? W necie spokojnie można znaleźć opowieści ludzi, którzy kupowali kilkakrotnie różne modele ASUS`a, ACERA, AOC z klasy premium za 4-5k i dostawali szmelc. No i jak tu się nie wkurzyć. Sam osobiście stoję przed takim dylematem. 

Oczywiście tak jak wspomniałeś nie gapię się na czarną planszę i się nie brandzluję ale z reguły siedzę po ciemku i najlepiej mi się gra w całkowitej ciemności. Jeżeli na monitorze pojawiają się ciemne sceny to ten efekt jest wyraźny i bije po oczach.W tym momencie w człowieku rodzi się frustracja i bezsilność bo z jednej strony chcesz mieć ekstra monitor, a z drugiej nie chcesz widzieć tego białego syfu w rogach. Tym gorzej w sytuacji kiedy jesteś tego świadomy i pojawia się ciemna scena to od razu doszukujesz się tych plam (tak, tutaj właśnie mi odpierd... za bardzo :D). Ponadto doczytałem gdzieś, że panoramy ultrawide są bardziej narażone na ten efekt. Co za ironia;/

 

Teraz nie mam fotek ale może dziś wieczorem jakieś cyknę. 

 

Pozdr.

Edytowane przez pioters
Link to post
Share on other sites

Ojjjjj 35 cali to dla mnie za dużo, to długość mojego biurka :) Dlatego dziś kupiłem outletowego Asusa pg279q w dobrej cenie. Chciałem na fakturę, ale lepszy będzie paragon i ewentualny 14-dniowy zwrot (odpukać). Dam znać w weekend czy hit, czy kit.

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Ojjjjj 35 cali to dla mnie za dużo, to długość mojego biurka :) Dlatego dziś kupiłem outletowego Asusa pg279q w dobrej cenie. Chciałem na fakturę, ale lepszy będzie paragon i ewentualny 14-dniowy zwrot (odpukać). Dam znać w weekend czy hit, czy kit.

 

Możesz wziąć fakturę na osobę prywatną i 14-dniowy zwrot będzie wciąż obowiązywał. Nie obowiązuje w przypadku faktury na firmę. Niektóre firmy honorują zwroty także w przypadku faktur na firmę. Zależy od polityki firmy. 

Edytowane przez pioters
Link to post
Share on other sites

Outletowy Asus pg279q już do mnie dotarł. Kolory piękne, zero martwych pikseli i rys na matrycy, nie ma ips glow, stan obudowy i podstawki bez śladów użytkowania. 165Hz to był dla mnie szok: już same przeglądanie netu jest jakieś płynniejsze. G-sync tak jak przeczuwałem, to dla mnie rewolucja w graniu, nie martwię już się o skoki kl/s, czy rozrywanie, a płynność jest nie do opisania. BLB jest, ale minimalny w dwóch rogach. W prawy górnym delikatnie ciemniejszy obraz (co jest mniej uciążliwe niż blb), lecz po kilku dniach testu zauważyłem, że defekt ten powoli zanika. Prawdopodobnie leżał w magazynie matrycą w dół, całe 5kg na nią nagniatało i teraz jak stoi, to wszystko wraca do normy. Wydałem na tego asusa tylko 1750 zł, wygrywając licytację. Był sprzedawany jako używany, morele daje jeszcze rok gwary. Starego lg sprzedałem za 320, a tego wrzuciłem w koszty, co da jakieś 1100 złotych do przesiadki. Tak jak pisal serafin1, możliwe że byli użytkownicy tego modelu, brandzlując się siedzą tydzień i patrzą na niego z lupą z każdej strony. Ja raczej nie wygrałem na loterii :)

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites
Może i tak ale zwróć uwagę na fakt, że takie monitory nie kosztują 800zł tylko 3-4k. Jak się wypruwasz z takiej kasy to tak jakby oczekujesz jakości. W zamian dostajesz bubla. Argumenty, że ta technologia tak ma są nie na miejscu bo jakimś cudem jedne modele mają ogromne BLB a w innych ten efekt jest mocno zredukowany (czyt. akceptowalny)? W necie spokojnie można znaleźć opowieści ludzi, którzy kupowali kilkakrotnie różne modele ASUS`a, ACERA, AOC z klasy premium za 4-5k i dostawali szmelc. No i jak tu się nie wkurzyć. Sam osobiście stoję przed takim dylematem. Oczywiście tak jak wspomniałeś nie gapię się na czarną planszę i się nie brandzluję ale z reguły siedzę po ciemku i najlepiej mi się gra w całkowitej ciemności. Jeżeli na monitorze pojawiają się ciemne sceny to ten efekt jest wyraźny i bije po oczach.W tym momencie w człowieku rodzi się frustracja i bezsilność bo z jednej strony chcesz mieć ekstra monitor, a z drugiej nie chcesz widzieć tego białego syfu w rogach. Tym gorzej w sytuacji kiedy jesteś tego świadomy i pojawia się ciemna scena to od razu doszukujesz się tych plam 

 

  marudzisz :)

 

 Nierównomierne podświetlenie to praktycznie każdy dzisiaj sprzedawany monitor  czy lcd ma to w mniejszym lub w większym stopniu i trafić coś bez jest praktycznie niemożliwe, tego problemu czepiają się pseudo "perfekcjoniści" - niestety wszystkiego mieć nie można, odsyłają jeden z drugim kolejne egzemplarze a później się dziwią, ze kolejny już był przez takiego jegomościa otwierany!

 

@ markovfreeman

 

Gratuluję zakupu. Teraz wiesz co to płynność 144Hz + gsync. Kto tego nie doświadczył, nie wie :)  Teraz grając w fpsy (i nie tylko)  doświadczysz jeszcze piękniejszej rozgrywki.

 

Polecam ci poczytać  ten artykuł (głównie same wykresy) 10 str. o gsyncu i  nie tylko:

 

https://www.blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/

 

A tu masz taką wisienkę na torcie (polski artykuł) to samo co wyżej, ale skrótowo omówione.

 

https://www.download.net.pl/co-to-jest-g-sync-i-jak-go-wlaczyc-oraz-skonfigurowac/n/9988/

 

podsumowując. Tak właśnie skonfiguruj sobie gsynca + vsync.

 

http://s5.ifotos.pl/mini/Beztytulu_qnasshp.jpg

Edytowane przez serafin1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za ten poradnik. Dziś jak zasiądę wieczorem do kompa, to ustawie limit klatek. I tu pojawia się pytanie: czy 163, czyli 2 klatki mniej wystarczy, aby uniknąć wyłączenia g-sync'a, czy jednak zjechać jeszcze bardziej jak robią to różnych forach? Czy Riva tuner to jedyny program do ustawienia tego limitu? Może można to zrobić w sterownikach nvidii?

Link to post
Share on other sites

Dobre pytanie z tym 165 v gsync.

 

Na stronie producenta odnośnie  Asus pg279q jest

 

1) Częstotliwość odświeżania

 

DisplayPort: 2560x1440(do 165Hz)

 

Z tego co się orientuje, 165Hz działa z menu OC/overclocking/  monitora (to pewnie już sprawdziłeś)

 

Gsync działa od 30 -144 Hz ale... czytając i przeglądając:

 

https://hothardware.com/reviews/asus-rog-swift-pg279q-g-sync-gaming-monitor-ips-at-165hz?page=3

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_rog_swift_pg279q.htm

 

gsync działa od 30 do tych  165hz (OC) Więc ustaw sobie 162. Ale różnicy między 165 a 144Hz nie zobaczysz. 21  różnicy... Ktoś by się wtrącił, że różnice miedzy 60 a 75Hz jest już bardzo odczuwalna (15klateczek), no bo jest. Ale każdy gracz fpsowy oznajmi, że różnica miedzy 120-140-160 klatkami jest niezauważalna.  Musisz sam na własne oczy protestować.

 

Riva tuner + MSi afterburner to najlepsza sprawdzona metoda.

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Podkleję się do dyskusji, mianowicie mam problem, z niewiadomej przyczyny rwie mi obraz tylko w czasie gdy się obracam-kręcę w grach.
Poruszając się w liniach prostych czy tam po skosie jest ok, ale gdy tylko zacznę się obracać (dookoła osi) obraz zaczyna rwać. :(
FPS'y utrzymują się ciągle ponad 120 .

Monitor: PG279Q
W Nvidia CP ustawiony G-sync (próbowałem na obu opcjach Full Screen i Windowed) ,
V-Sync: On .
W ustawieniach 3-D jak i Display ustawione 165 Hz.
Refresh Rate w 3-D Settings: Highest available

Wszystko grane w WQHD (1440p)

1. 144 Hz cap ustawiony. Ust - Wysokie + tekstury na ultra + wszystkie wodotryski.



2. 165 Hz + Riva Tuner 162 cap + Ultra high ustawienia ze wszystkimi wodotryskami.


Jakieś pomysły?

[EDIT]

Po godzinie zmian ustawień we wszelakiej formie, musiałem na kartce w końcu zapisywać żeby pamiętać jakie kombinacje w grze z NVCP i systemem Win robiłem, dopadłem taki set-up który w 90% pozbył się tego "rwania" .
- Monitor OC 165 (mam do wyboru 150 do 165 więc 144 nie dało się kombinować z poziomu monitora)
- System 144 Hz
- W grach musze ustawić cap na fpsy i V-Sync On (rwanie spada wtedy zauważalnie)
- NVCP Display -> Change Resolution -> Refresh Rate 144 Hz
             Display -> Adjust Desktop size and position -> Scaling -> 165to 144 Hz
- NVCP 3D Settings

Czerwone - On przełączone na Off
Zielone - włączone
Niebieski/fioletowy - Było Use 3D application settings i też rwało, po zmianie na 1 lub 4 problem nie występuje w 50% czasu.

3pGNL3w.png

Chyba już wyczerpały mi się kombinacje, albo po prostu czegoś nei widzę, nadal delikatnie co jakiś czas rwie w momentach obrotu dookoła osi.  Edytowane przez Lord Nikt
Link to post
Share on other sites

Czyżby Gsync nawalał? :D Bo najwięcej rwania obrazu jest właśnie przy obrotach (w sensie w teorii wtedy jest "najtrudniejsza do ogarnięcia operacja na teksturach")...

 

Panie, a to nie może być wina karty? Odpal GPU-Z i zobacz taktowania rdzenia w momencie, gdy wykonujesz obrót.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Jest git, już wcześniej patrzyłem, bez i z OC 2037.
Poza tym w takim Wolfenstain-ie czy pubg nic nie rwie. Toteż dziwne by było że karta wybrała sobie specyficzną grę-gry i tylko w nich rwała :P
Chyba pozostaje się pogodzić z tym że musi być ustawione pre-render frames na max 4 i że od czasu do czasu trochę będzie rwało w trakcie obracania się i cod czy R6.
Jeszcze coś będę kombinował z tymi ustawieniami. BTW: przytargałem na chwilę od znajomego jakiegoś acera z g-syncem i to samo się działo (bo myślałem że może coś na lini gpu-monitopr z wspieranie g-synca się stało) .
Yhh zawsze pod górkę, czemu to nie może być nigdy proste plus & play.

Link to post
Share on other sites

Ustawienia dla G-SYNC są jak w artykule?

https://www.download.net.pl/co-to-jest-g-sync-i-jak-go-wlaczyc-oraz-skonfigurowac/n/9988/

Inna sprawa to karta i kabel użyty do transmisji sygnału A/V w rozdzielczości 2560x1440.

Czytałeś w ogóle powyższe posty?

Przecież jest tam wszystko napisane.

Karta jest w grze wyświetlona.

1080.

Jeśli dla łaski trzeba sprecyzować to ZOTAC AMP! Extreme Edition wykręcona do 2037 (co też jest już napisane wyżej).

Jest nawet screen z Nvidia CP.

Jak masz monitor za prawie 3,5k to nie używasz kabla za 10 pln :) ten w zestawie co dodają też nie jest najgorszy, a ja dokupiłem z monitorem kabel (DP 1.2) Cromo line od Lindy, pozłacany wtyk, końcówki w metalowej obudowie, porządny, gruby, jest ułożony wzdłuż linii blatu żeby się nie zaginał.

Edytowane przez Lord Nikt
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie z cyfrowym sygnałem jest ta wygoda że wystarczy zwykły "drut", inna sprawa to kompatybilność złączy z kablami ( dotyczy to DP jak i HDMI).

Sam w komplecie z monitorem  dostałem przewód Display Port ( monitor za więcej niż 3,8 k zł) i nie mam problemów z wyświetlanym obrazem z w rozdzielczości w 2560x1440 z odświeżaniem 144 Hz z kartą Vega.

Najnowsza wersja DP jest w wersji 1.4.

Wersja 1.2 DP ( za Wiki) umożliwia przesyłanie obrazu w rozdzielczości 2560x 1440 z odświerzaniem 165 Hz w formacie pikseli 4:4:4.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Mam nadzieję że nie dostanę bana/golden shovel award za odkopywanie wątku ale chciałem sie z Wami podzielić informacją jak sprawa się zakończyła

 

Zamówiłem koniec końców ten monitor:

 

https://www.komputronik.pl/product/504198/lg-27ud59p-b.html

 

Postanowiłem olać gsync i w to miejsce sprawić sobie monitor z 4k na przyszłość. Cena dobra - kaska została na upgrade kompa - macałem go w sklepie, podłączyłem mojego służbowego laptopa. Według mnie wygląda wsyztsko ok - kolory wiernie odwzorowane (Matryca IPS), nic nie smuży podczas gier. Niestety zostaję przy 60Hz ale trudno. Na razie póki nie zmienię kompa będę dalej grał w 1080p (bardzo ładnie obraz się skaluje do niższej rozdzielczości), chyba że w mniej wymagających tytułach gtx 980 wydoli.

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem - pewnie zaraz mnie "zjedziecie" ale monitora mającego wszystkie kryteria co chciałem na rynku nie ma, a nie chciałem płacić ponad 3k zł za coś co mnie w pełni nie usatysfakcjonuje. Mam nadzieję że 4K da mi trochę frajdy i motywację do modernizacji blaszaka :)

Link to post
Share on other sites

Jak nie raz pisałem dla tego że nawet GTX 1080 Ti nie daje rady wyświetlić stabilnie  60 klatek w najwyższych ustawieniach w najnowszych grach, zdecydowałem się na monitor 2,5 K ( 2560x1440 144Hz a G-SYNC i Adaptive Sync ma za zadanie otrzymać płynność  gdyby karta nie dała rady utrzymać stabilne klatek zapobieganie rwaniom i zaciekom obrazu w grach przy spadkach wyświetlanych klatek).

Poprawa  płynności moim zdaniem  jest na plus przy 144Hz, zwłaszcza przy grach akcji.

Ale to Twoje zdanie, jeśli monitor był zakupiony przez osobę fizyczną, pamietaj masz 14 dni od daty dostawy na testowanie i ewentualny zwrot, do sklepu internetowego.

Link to post
Share on other sites

Sam mam 2560x1440 g sync 165hz, nie wyobrazam sobie wrocic do 60hz. Malo tego, probowalem odpalic takiego lola na lapku gdzie mam 90-100 fps a gra wydaje sie tak zamulona, uczucie jakbym gral w 40 fps, o rwaniu obrazu nie wspomne, az grac sie odechciewa

 

4k 60hz fajna opcja dla gier singlowych typu wiedzmin ale w grach akcji, wyscigowych, esportowych to slabo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam  już monitor na biurku - WOW!!! WOW!!! WOW!!!!

 

Obraz wygląda przekozak!!!!! Na obecnym GPU gram na razie w 1080p - bardzo ładnie ten monitor skaluje do niższej rozdzielczości. Natmiast taki Wiedźmin 3 w 4k z wszystkimi wodotryskami wygląda po prostu obłędnie!!!! Ale przy 25FPS grać się nie da :)

 

GTX 1080 ti już leci ze sklepu - zobaczymy jak sobie poradzi z nowym GPU stara platforma, jak będzie się "przytykać" to wleci Coffe Lake i cześć...

Link to post
Share on other sites

ja od zeszłego tygodnia mam 2560x1440@144hz na IPS i na razie jeszcze nie doświadczyłem magii 144Hz.. w BF1 lock na serwerach 30/60FPS, inne gierki na ultra ciągną mi tak 80-100 kl/s na 980TI. Muszę chyba, zainstalować coś typowo esportowego :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...