Skocz do zawartości

Fotel do 2500zł


Recommended Posts

Witam. Do tej pory siedzę na Markusie, nie jest najgorszy, ale zaczynają mnie czasami boleć plecy i brak w nim regulowanych podłokietników, dlatego chciał bym kupić coś wygodniejszego, zwłaszcza że na własnym zdrowiu lepiej nie oszczędzać :)

 

Zrobiłem mały research i wybrałem kilka modeli, proszę o opinie osób które mają któryś z wymienionych:

 

Unique modele Wau2/Spinelly/Vista

Profim Xenon Net i Veris Net

Grospol Ergohuman i IOO

Noblechairs  Epic/Icon z naturalnej skóry.

 

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz długo siedział nie ważne na jakim krześle to zawsze kręgosłup to odczuje. A z twojego opisu wynika że plecy bolą Cię od jakiegoś czasu, gdybyś miał źle dobrane krzesło to po 2-3 godzinach siedzenia by Cię w plecach połamało Drewnianych krzeseł nie obrażaj bo bardziej dbają o kręgosłup niż wszystkie miękkie fotele :)

Link to post
Share on other sites

A ja napisze całkiem serio. @ved1990 - zainteresuj się "klękosiadem" lub inna nazwa "klęcznik". Na tym czymś się nie siedzi tylko klęczy. Pozycja jest bardzo wygodna - plecy odpoczywają. Znalazłem ciekawy artykuł opisujący klękosiad. Ja miałem i byłem bardzo zadowolony, tylko nie na kółkach a płaskie podstawki

https://www.spidersweb.pl/2015/08/klekosiad-klecznik-opinie.html

Link to post
Share on other sites

Koledzy mają racje , żaden fotel cię nie uzdrowi - chociaż to ważny element . 

Od siebie polecę KULIK SYSTEM ERGONOMICZNY ELEGANCE 

najlepiej wybierz się do porządnego sklepu , przymierz do kilku modeli i dopiero coś wybieraj . 

Jednemu pasuje to a drugiemu tamto ;p 

Edytowane przez kml700
Link to post
Share on other sites

 

 

zobacz sobie Diablo V-master, konkretny , ergonomiczny fotel
 nie ma oddzielnej regulacji na kręgosłup lędźwiowy i wersja bez "podnóżka" jest po 1200. Ogólnie brakuje możliwości wysuwania podłokietników na szerokość i osobnej regulacji na kręgosłup lędźwiowy, można całe oparcie co najwyżej podnosić, do tego zagłówek jest prawie bezużyteczny, chyba że leżysz w najbardziej odchylonej pozycji, inaczej jest zawsze za daleko. Ale za to wykonanie pierwsza klasa. One są ciekawe jak ktoś szuka całych foteli z siatki w dość "niskiej" cenie z dość dużą regulacją. 
Link to post
Share on other sites

Nic nie zastąpi ruchu i ćwiczeń.

 

Ja mam WAU2 (jest szerszy w barkach od WAU1) i jest to fotel plastikowy. Oceniam go tak 5/10.

 

Co do tych specjalistów to pic. Bo to marketingowcy. Specjalistom jest lekarz do którego możesz dostać skierowanie od rodzinnego.

Często za te fotele specjalistyczne wołają chore pieniądze.

 

Możesz prócz fotela kupić klęcznik za jakieś 100/200zł i piłkę za 100zł. Będziesz zmieniał siad. Zmiana pozycji jest bardzo ważna. Ważne to nie zastygać na kilka godzin w jednej pozycji.

 

Mi się podoba herman miller embody ale jest bardzo drogie i nie ma oparcia na łeb.

 

Grospol Ergohuman wydaje się ciekawy.

 

Za ~~1500zł można znaleźć też herman miller aeron.

Edytowane przez Adfsfd
Link to post
Share on other sites

Możesz zobaczyć od tej firmy

 

https://www.morele.net/fotel-vertagear-triigger-350-czarny-vg-tl350-bk-1176644/

 

mają bardzo dobre opinie.

 

Dobre są też te

 

https://www.ergo-fotel.pl/fotel-biurowy-ergomax-ergohuman-premium-siatka

 

mam trochę starszy model i jest naprawdę wygodny.

 

I kręgosłup Ci podziękuje za taki fotel co nie znaczy, że będzie on odstawiał magiczne sztuczki prozdrowotne dla pleców za tą cenę. Pomijam wszystkie pozostałe aspekty jak np to jaki masz wzrost bo być może te modele nie będą pasowały dla Ciebie.

 

Ale generalnie tak jak napisało kilku poprzedników pamiętaj o "zbilansowanym trybie życia". Grać można ale trzeba też pamiętać o ćwiczeniach wzmacniających i odpoczynku. Jak już Cię kręgosłup boli to znaczy, że on już z Tobą zaczyna rozmawiać żeby zmniejszyć czas albo odstawić siedzenie przy kompie na jakiś czas. Póki co nikt chyba jeszcze nie wymyślił sposobu na regenerację dysków międzykręgowych.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Póki co nikt chyba jeszcze nie wymyślił sposobu na regenerację dysków międzykręgowych.
wstawiają implanty, znałem gości co miał to zrobione, zniszczył sobie w gastronomi kręgosłup i teraz jest ok, ale jest to ryzykowny zabieg więc zwykle dopiero jak masz zjechany kompletnie kręgosłup ludzie się decydują, inaczej rehabilitacja, masaże, ruch (ważne żeby nie obciążał kręgosłupa) no i zmiany pozycji. 

Ja teraz mam DIABLO V-BASIC i mnie masakrycznie zaczęła szyja boleć, ciągle sobie nadwyrężam mięśnie okolic szyi, doszło do tego że używam takiej poduszki dmuchanej do spania w podroży na szyję, siedząc na fotelu. 
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam szukam krzesła do komputera ale nie wiem czy się wzorować . Nie chcem krzesła z oparciami przytwierdzonymi do pleców bo miałem takie krzesło i oparcie się oderwało ( lubię się opierać na krześle i wolał bym z twardym oparciem i żeby miało regulowane oparcie)budżet 500-800 zł

Link to post
Share on other sites

Czyli z tego wynika ze można siedzieć na drewnianym stołku, ale jeśli będziesz systematycznie uprawiał sport, wszystko będzie ok? Dziwne rozumowanie.

Kup sobie będziesz na siedząco ćwiczył Elektryczny masujący akurat tyle ile masz do wydania.

8718475531623_a_en_hd.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...