Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

 

Mam w najbliższych planach, tzn. po pojawieniu się na półkach budżetowych płyt dla kawy zakupić większą część podzespołów do mojego pc. Jedynie GPU i monitor pozostawiam na później.

 

I tu zrodziło się moje pytanie, czy zakup i5 8400 przy pozostawieniu HD7770 ma sens? Czy ta karta nie będzie super wąskim gardłem przez co cpu będzie działać "na pół gwizdka" i nie odczuję różnicy przy aktualnym i leciwym x4 965 BE? Może lepiej poczekać i wymienić wszystko za jednym zamachem? Co o tym sądzicie?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

No właśnie cały czas obserwuję co się dzieje z tymi kryptowalutami, dlatego też się wstrzymuje z zakupem. A celowałbym jakoś w gtx 1060. Wersja 3 czy 6 to jeszcze sam nie wiem.

 

To może lepiej poczekać z zakupem całości?

Edytowane przez DIV25
Link to post
Share on other sites

Zmień co masz zmienić i zobacz co będzie za 2-3 miesiące, jak już masz iść w 1060 to tylko wersja 6GB, wersja 3GB nie oplacalna.

A widzę że zamierzasz grać w nowsze tytuły wiec taka 1060 6GB będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak zobaczysz jakąś dobrą oferte na allegro/olx lub jak spadną ceny to kupuj.

Link to post
Share on other sites

@up

 

Monitor to jakiś zwykły 24' 1ms 1080p 60hz, czyli jakieś 600-700 zł z tego co patrzyłem.

 

A co do gier to pogrywam prawie we wszystko, oprócz jakiś RTS czy ogólnie strategicznych.

 

Ten Zen+ (jeśli się nie pomyliłem) to jest na co czekać w ogóle? :) Ryzen mi sie kojarzy z oc, a ja się nie chce w to bawić. Poza tym czy podniesione zegary, aż tak zmienią dużo? Sam nie wiem.

 

@Tirell

 

Myślisz, że 3 gb do grania w 1080p to za mało? Planuję 16 gb ramu, więc w połączeniu z tą wersją chyba by stykło. Tak czy inaczej to jeszcze dalsza przyszłość, bo te ceny aktualne są chore.

Link to post
Share on other sites

Jeśli już iść w 1060 to lepiej dozbierac do wersji 6gb VRAM. Szybko poczujesz braki pamięci a wtedy ratunkiem będzie tylko kolejna wymiana karty.

RAM oraz VRAM to co innego, także lepsze będzie teraz 8gb ramu i lepsza karta graficzna. Ram zawsze możesz dokupić.

Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie sprawę, że to dwie różne rzeczy, ale w przypadku deficytu vramu, aplikacja zacznie korzystać z ramu, jeśli dobrze pamiętam.

 

W sumie nie jestem przekonany do 6 gb, ale jak to mówią "skąpy dwa razy płaci", więc może się zdecyduje rzeczywiście na nią.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...